„Manchester City“
Pertrauka
3
:
0
Atsinaujins po sek
„Burnely“
Israelis Adesanya | Scanpix nuotr.

Israelis Adesanya | Scanpix nuotr.

  Praėjusį savaitgalį Muelburne (Australija) surengtame „UFC 243“ mišrių kovos menų (MMA) turnyre įspūdingą pergalę ir UFC vidutinio svorio kategorijos čempiono titulą beveik 60 tūkst. sirgalių akivaizdoje iškovojo Israelis Adesanya, kuris antrame raunde techniniu nokautu nugalėjo buvusį čempioną Robertą Whittakerį.

Prireikė vos pusantrų metų, kad I.Adesanya iškovojo UFC čempiono diržą. Tiesa, per tą laiką jis netinginiavo ir įveikė Robą Wilkinsoną, Marviną Vettori, Bradą Tavaresą, Dereką Brunsoną, Andersoną Silvą, Kelviną Gastelumą ir dabar R.Whittakerį.

Jis daug kovojo, per visą karjerą neturi nei vieno pralaimėjimo ir yra tobulas UFC čempiono pavyzdys. Jis debiutavo praėjusių metų vasario 10-ą dieną, o dabar tapo vienu pavojingiausiu kovotoju organizacijoje, padėjusiu jai pasiekti naują lankomumo rekordą.

Jeigu anksčiau buvo galima ne taip įdėmiai sekti I.Adesanya karjerą, tai dabar tai neįmanoma, nes šis žmogus gali auksinėmis raidėmis įrašyti savo vardą į MMA istoriją.

I.Adesanya vaikystė buvo kitokia nei daugelio mišrių kovos menų kovotojų, kurie turėjo sunkią vaikystę, nuolat kovojau gatvėje, buvo probleminiai vaikai, nemtė jokių perspektyvų, todėl pradėjau užsiiminėti kovos menais ir tikėjosi, kad ateityje tai padės išgyventi.

„Gimiau Nigerijos mieste Laose. Buvau vyriausias iš penkių vaikų šeimos. Mes turėjome viską, todėl mano gyvenimas buvo lengvas ir nerūpestingas, nes galėjome sau leisti viską. Būdamas vaikas tu nevertini to, ką turi, nes tai priėmiau kaip savaime suprantamą dalyką. Mano tėvas buvo verslininkas ir buhalteris, o mama – slaugytoja. Broliai ir seserys pasekė jų pėdomis“, – pasakojo I.Adesanya.

Kai I.Adesanya buvo vienuolikos metų, jo tėvai nusprendė palikti Afriką, kad jų vaikai galėtų įgyti geresnį išsilavinimą. Pirmiausia jie persikėlė iš Nigerijos į Ganą, pagyveno ten dešimt mėnesių ir pradėjo rinktis tarp gyvenimo JAV ir Naujojoje Zelandijoje.

Israelis Adesanya | Organizatorių nuotr.

Israelis Adesanya | Organizatorių nuotr.

2001 metų rugsėjo 11-ą dieną JAV įvyko plačiai žinomas teroristinis išpuolis, nusinešęs daugybę gyvybių, todėl I.Adesanya tėvas nusprendė, kad jo šeima Amerikoje nesijaus saugi, todėl pirmenybė buvo suteikta Naujajai Zelandijai, į kurią jie persikėlė 2001 metų spalio mėnesį.

Nepaisant to, kad I.Adesanya su šeima išvyko siekti geresnio išsilavinimo, tačiau atvykus į Naująją Zelandiją paaiškėjo, kad jo žinių bazė, kurią jis gavo Afrikoje, buvo didesnė už bendraamžių, gyvenančių kitame žemyne.

„Aš tą patį egzaminą išlaikiau trijose skirtingose šalyse. Iš pradžių Nigerijoje, vėliau Ganoje ir galiausiai Naujojoje Zelandijoje. Kai pamačiau užduotis, supratau, kad tai jau dariau prieš keletą metų. Po dviejų minučių aš pasakiau: „Panele, aš jau baigiau“. Vėliau visa klasė spoksojo į mane ir sakė: „Dieve, tas vaikas tikras genijus“. Bet aš tiesiog buvau tai matęs Afrikoje“, – kuriozą prisiminė I.Adesanya.

Kartą Naujojoje Zelandijooje jis žiūrėjo filmą apie kovos menus „Ong Bak“. Pagrindinis šio filmo veikėjas buvo tailandietis Tony Jaa, kuris taip sužavėjo I.Adesanya, kad šis rimtai susidomėjo kovos menais.

Ong Bak filmas | Organizatorių nuotr.

Ong Bak filmas | Organizatorių nuotr.

„Jis darė beprotiškus dalykus ir aš pasakiau: „Velniai rautų, aš noriu tapti kovotoju“. Pradėjau treniruotis Tailando boksą ir po šešių savaičių turėjau pirmą kovą. Tai buvo 2008-ieji ir aš vis dar buvau paauglys, bet tai buvo mano sąmoningas pasirinkimas. Mes buvome saugūs ir toli nuo bet kokio karo“, – prisiminė I.Adesanya. „Naujojoje Zelandijoje buvai iš tų vaikų, kurie visada jautėsi keistai. Kai visi darė tuos pačius dalykus, aš sakia, kad to nedarysiu. Aš tiesiog norėjau to, ko norėjau ir tai niekada neatitiko jokių normų. Aš visada eidavau prieš srovę ir darydavau savo darbą. Jeigu kas nors turėjo su tuo problemų – man nerūpėjo. Nusprendžiau daugiau dėmesio skirti kovos menams, o ne treniruotėms“.

Būdamas 21-erių metų, I.Adesanya pradėjo treniruotis Auklende, vadovaujamas Eugene Baremano.

Israelis Adesanya ir Eugene Baremano | Organizatorių nuotr.

Israelis Adesanya ir Eugene Baremano | Organizatorių nuotr.

„Viskas, kas dabar vyksta mano karjeroje, yra jo nuopelnas. Jis įdėjo savo gyvenimą į mus. Jis užmiega prie kompiuterio, kuriame yra mano būsimo varžovo kovų įrašai“, – pasakojo I.Adesanya. „Jeigu ne E.Baremanas, nebūčiau toje vietoje, kurioje esu dabar. Esu laimingas, kad jis tapo tuo vyruku, kuris vedė mane per šią kelionę. Be jo nežinočiau ką daryti, nes su juo esu jau dešimt metų. Persikelti į Auklendą ir dirbti su juo – geriausias sprendimas mano gyvenime. Bet viskas prasidėjo nuo to, kad jis bandė manęs atsikratyti. 2009 metų pabaigoje aš debiutavau MMA. Aš tik įvaldžiau smūgių techniką ir ėmiau ruoštis kovai, mokiausi ju-jitsu ir dziudo technikių per „youtube“. Eugene padarė man paslaugą ir stovėjo mano kampe. Po to kovos jis sakė, kad daugiau niekada to nebedarys. Aš parodžiau patį blogiausią pasirodymą iš visų ir pralaimėjau teisėjų sprendimu. Po kelių mėnesių aš sugrįžau į jo salę ir pasakiau, kad noriu treniruotis. Jis to nenorėjo ir bandė mane prastumti į kitas sales, bet aš nesutikau. Galų gale Eugene mane priėmė. Žvelgdamas atgal, džiaugiuosi, kad pirmoji kova įvyko būtent taip. Jei būčiau laimėjęs, sakyčiau: „Aš esu puikus ir niekas negali manęs įveikti“. Bet pralaimėjimas parodė, kad turiu dar daug ko išmokti MMA“, – sakė I.Adesanya.

Po tos kovos I.Adesanya iškovojo 11 pergalių iš eilės profesionaliame MMA ir pasirašė kontraktą su UFC.

Jis debiutavo 2018 metų vasarį. Po dviejų pergalių jis pirmą kartą tapo pagrindinės kovos dalyviu „The Ultimate Fighter 27 Finale“ turnyre, o dar po keturių – jis susikovė su legendiniu Andersonu Silva, kuriuo taip žavėjosi prieš pradėdamas savo kelią.

Jis laimėjo vieningu teisėjų sprendimu ir tada pasakė palyginimą, kuris būtų aiškus visiems: „Kovoti su A.Silva yra tas pats, kas žaisti krepšinį su Michaeliu Jordanu“.

Po šios pergalės jis tapo laikinuoju čempionu ir dabar nokautavo vietinę Australijos žvaigždę R.Whittakerį.

UFC 243: Thrill & The Agony

Go behind the curtain of an incredible UFC 243! Brand new Thrill and the Agony is here!

Posted by UFC on Friday, October 11, 2019

Jų kovą stebėjo 57 tūkst. 127 žmonės ir tai tapo absoliučiu rekordu UFC turnyruose.

Po pergalės I.Adesanya aiškiai pasakė, kad jo kitas varžovas turėtų būti Paulas Costa.

„Man patiktų ta kova. Įprasti sirgaliai mano užsipumpavusį vyruką ir galvoja, kad jis yra kietas kovotojas. Jie giria jį ir mano, kad jis sulaužys tokį ploną vyruką kaip aš. Jie nori matyti mano pralaimėjimą, tačiau to jie turės laukti ilgą laiką. P.Costa atrodo puikiai – kaip apatinių drabužių modelis. Gražu. Jis turi gerus pagrindus ir nors mano stilius taip pat paremtas pagrindais, tačiau aš žinau kaip su tuo dirbti, o jis – ne. Visi jo varžovai stovėjo ir laukė smūgių iš jo. P.Costa visai manęs nesužavėjo, o A.Silva pakeitė mano požiūri. Manau, kad viską iškreipia Holivudas. Mes užaugome ant tokių filmų, kur tu privalai būti raumenų kalnas ir tai užstrigo galvoje. Ką jie sako apie mane? Kad aš liesas, kad mane sulaužys ir aš neturiu jėgos. Visi gali smūgiuoti stipriai, bet aš galiu taip pat smūgiuoti ir labai tiksliai“, – sakė I.Adesanya.

View this post on Instagram

@dsclickphotos

A post shared by Paulo Costa (@borrachinhamma) on

Įdomūs faktai apie I.Adesanya:

– I.Adesanya sako, kad yra pasiruošęs priaugti svorio ir kovoti prieš pussunkio svorio kategorijos čempioną Joną Jonesą.

– I.Adesanya domina menas. Jis penkerius metus šoko, studijavo grafinį dizainą ir dalyvavo įvairiose parodose kaip modelis.

– I.Adesanya nėra religingas, tačiau gerbia visus tikėjimas.

– I.Adesanya yra mėlynas Brazillijos jiu-jitsu diržas.

– Baigęs karjerą arba šiek tiek anksčiau, I.Adesanya nori atidaryti savo gamybos studiją, kurioje žmonės galėtų išklausyti jo idėjas.

– I.Adesanya yra „anime“ fanas. Jo mėgstamiausias filmukas yra „Naruto“ ir „Avataras“.

Israelis Adesanya | Organizatorių nuotr.

Israelis Adesanya | Organizatorių nuotr.

„Tai mane įkvepia, nes nebūtina būti tikru žmogumi, kad galėtum įkvėpti. Tie herojai gyvena mano galvoje ir vaizduotėje. Galbūt karjeros pabaigoje aš sukursiu savo herojų“, – sakė I.Adesanya.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (2)
Registruoti
Anoniminiai (2)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

12-05 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Šiauliai“
12-05 „Neptūnas“ 17:00 „Lietkabelis“
12-06 „Žalgiris“ 17:00 „Rytas“

2020/21 m. Eurolyga

12-03 CSKA 21:00 „Olympiacos“
12-03 „Zenit“ 21:00 „Fenerbahče“
12-03 „Maccabi“ 21:05 „Crvena Zvezda“
12-03 „AX Armani“ 21:45 „Panathinaikos“
12-03 „Valencia“ 22:00 ALBA
12-04 „Anadolu Efes“ 19:30 „Baskonia“
12-04 „Bayern“ 19:30 „Chimki“
12-04 „Žalgiris“ 20:00 „Barcelona“
12-04 „Real“ 22:00 ASVEL
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 11-28 Manchester City 17 : 00 Burnley
Šeš 11-28 Everton 19 : 30 Leeds United
Šeš 11-28 West Bromwich … 22 : 00 Sheffield United
Sek 11-29 Southampton 16 : 00 Manchester United
Sek 11-29 Chelsea 18 : 30 Tottenham Hotspur
Sek 11-29 Arsenal 21 : 15 Wolverhampton …