Posėdis Elektrėnuose | „Stop“ kadras

Posėdis Elektrėnuose | „Stop“ kadras

 Ledo ritulio skandalas Elektrėnuose ir toliau sunkiai stumiasi į priekį, o po trečiadienį Elektrėnų savivaldybėje įvykusio miesto tarybos, Elektrėnų „Energijos“ ir Dariaus Kasparaičio ledo ritulio mokyklos posėdžio – dar daugiau klausimų nei atsakymų.

Nors į skandalą daugiausiai įsivėlęs DKLRM direktorius Valdas Škadauskas, kuris socialiniame tinkle „facebook“ ledo ritulio gerbėjams grasino kumščiais, ledo ritulį lankančių vaikų tėvelių yra kaltinamas psichologiniu smurtu tiek prieš vaikus, tiek prieš tėvus, tačiau jis susirinkime nepasirodė, o VŠĮ „Ledo areną“, valdančią Elektrėnų ledo rūmus, atstovavo tik tiesiog jos atstovu pristatytas Marius Devyžis.

„Natūralu, kad kiekvienam, ant kurio pilama tiek pamazgų, organizmas sureaguotų ir tada sušlubuoja sveikata“, – apie V.Škadausko nedalyvavimą kalbėjo M.Devyžis.

Įdomu tai, kad į posėdį iš Vilniaus atvyko ledo ritulio entuziastas, virtuvės šefas Vylius Blauzdavičius, kuriam V.Škadauskas grasino kumščiais.


Trumpai:

– Į posėdį dėl „pilamų pamazgų“ sušlubavus sveikatai neatvyko VŠĮ „Ledo arena“ ir DKLRM direktorius V.Škadauskas

– VŠĮ „Ledo arena“ posėdyje turėjo tik vienintelį atstovą Marių Devyžį, kuris negalėjo atsakyti į daugelį kilusių klausimų ir buvo pasiruošęs diskutuoti tik dėl „Energijos“ ir VŠĮ „Ledo arena“ sutarties.

– Elektrėnų ledo rūmų renovacijai, pasibaigusiai 2013 metų balandį, buvo panaudota 4 mln. 905 tūkst. (2 mln. 250 – Europos sąjungos parama, 870 tūkst. – valstybės, o 1. mln. 785 tūkst. – Elektrėnų savivaldybės).

– VŠĮ „Ledo arena“ skelbtas ledo nuomos padidėjimas dėl PVM (21 proc.) neatitinka realių kainų. Nuo 100 eurų už ledo nuomos valandą, šiandien „Energija“ turėjo mokėti 133,1 eurą (25 proc. padidėjimas), o rūbinė nuo 50 eurų padidėjo iki 84,7 eurų (41 proc. padidėjimas).

– Elektrėnų savivaldybė nuo birželio mėnesio paskyrė atsakingą asmenį, kuris kuruotų klausimą dėl sutartyje numatytų valandų viešiesiems poreikiams (1800 val.), tačiau iki pat dabar tas klausimas nepasistūmėjo į priekį.

– Elektrėnų tarybos narys Audrius Valaiša pažėrė skaičių: Elektrėnų sporto centras gauna 928 valandas, DKLRM – 606 valandas, tačiau lieka dar 266 valandos, kurios yra apmokėtos, tačiau nepanaudojamos.

– Nuo 2006 metų Elektrėnų savivaldybė skyrė 596 tūkst. 374 eurus paramos „Energijai“.

– Administracijos direktorius tik iš spaudos sužinojo apie „Energijos“ pasitraukimą iš Lietuvos čempionato, nors „Energijos“ atstovai lankėsi pas Elektrėnų merą Kęstutį Vaitukaitį ir jį buvo apie tai informavę.

– Pirmą kartą pasirodė informacija, kad VŠĮ „Ledo rūmų“ pasiūlytoje sutartyje taip pat buvo nurodytos ne tik padidėjusios kainos, bet ir esminė pasikeitusi. sąlyga „Energijai“, privertusi nedalyvauti LIetuvos čempionate – rungtynių organizavimas. Savanoriai, apsauga, arenos valymas po rungtynių ir rūpinimasis bilietais privalo būti atsakinga „Energija“, o VŠĮ „Ledo arena“ skiria kasininkę, kuri surinktų pajamas, o už tai VŠĮ „Ledo arena“ gautų 25 proc. mokestį nuo bilietų, kuris praėjusį sezoną siekė 20 proc.

– Praėjusį savaitgalį Elektrėnų ledo rūmuose vykusiose rungtynėse tarp Vilniaus „Geležinio vilko“ ir „Kaunas Hockey“ komandų, sąlygos Vilniaus klubui buvo kitokios ir R.Aliukonio žiniomis, vilniečiams nereikėjo tvarkyti arenos už savo lėšas.

– „Energija“ yra išvyta iš rūbinės ir su mėgėjais likę treniruotis žaidėjai visą aprangą turi neštis namo, nors už tą rūbinę yra sumokėta.


Posėdį pradėjo Elektrėnų administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius, kuris pristatė sumas, kurios buvo panaudotos Elektrėnų ledo rūmų renovacijai.

„Savivaldybė buvo įsteigta 2000 metais ir nuo pat įsteigimo perėmė ledo rūmų kontrolę. Jai trūko renovacijos, o ta renovacija buvo baigta 2013 metų balandį. Buvo gautas Europos sąjungos finansavimas ir tas finansavimas yra brangiausias Elektrėnų savivaldybės pirkinys istorijoje. Viso renovacijai buvo panaudota 4 mln. 905 tūkst. eurų, iš kurių Europos sąjungos parama buvo 2 mln. 250 tūkst. valstybė prisidėjo 870 tūkst., o savivaldybė – 1 mln. 785 tūkst.“, – įžanginiame žodyje kalbėjo G.Ratkevičius. „Tai buvo ženkli parama ir ji buvo skirta iš Lietuvos verslo paramos agentūros. Kadangi tai buvo verslo agentūra, tai sąlygos, pagal kurią buvo skiriama parama, buvo tos, kad būtent verslas turi valdyti areną. Savivaldybė turėjo organizuoti konkursą, kad verslas perimtų ledo rūmų valdymą. Tokie konkursai buvo organizuojami ne kartą, bet jie nebuvo sėkmingi. Galiausiai buvo išnuomota VŠĮ „A Vektoriui“, kurio veikla ilgai nesitęsė ir jie pasišalino iš veiklos bei buvo toliau organizuojami konkursai. Į konkursus atvyko VŠĮ DKLRM ir jį laimėjo. Vėliau ši VŠĮ perleido savo pareigas ir teises pagal sutartį savo įsteigtai VŠĮ „Ledo arena“, su kuria dabar ir turime reikalų“.

Po šio žodžio prie mikrofono stojo vienas „Energijos“ dalininkų Karolis Kubilius.

„Energija“ yra ilgametis Elektrėnų savivaldybės klubas, garsinantis ledo ritulį eilę metų. Visą laiką šis klubas turėjo garantijas, kad turi savo areną ir ledą treniruotėms bei namų rungtynėms. Einant metams, šis klausimas tapdavo vis keblesnis. Dar prieš savivaldybei pasirašant sutartį su VŠĮ DKLRM, taip pat kildavo problemų susitarti su kitais direktoriais, bet sugebėdavome tas problemas išspręsti. Bet pasikartosiu, kiekvienais metais darėsi vis sunkiau ir sunkiau, o galiausiai tapo nepakeliama, kai atsirado VŠĮ „Ledo arena“. Kaip ir minėjote, to subjekto užduotis yra vystyti šitą projektą ir daryti, jis būtų pelningas ir savivaldybei reiktų padengti kuo mažiau nuostolių.

Spalį turėjome pradėti Lietuvos čempionatą, bet likus savaitei, dar neturėjome sutarties su VŠĮ „Ledo arena“. Vadinasi – neturėjome namų, kur galėtume vykdyti treniruotes, taip pat negalėjome pasižadėti lygai, kad galėsime įvykdyti namų rungtynes. Gavus sutartį iš VŠĮ „Ledo arena“ direktorius V.Škadausko, mes ją išanalizavome, suskaičiavome, kiek mums kainuotų namų arena ir ta suma tapo didesnė nei gaudavome iš savivaldybės paramą susimokėti už ledą. Atsirado pinigų „buferis“, kurį reikėjo iš kažkur susirasti tam, kad išliktume čiuožykloje. Mes situaciją pristatėme savivaldybėje, kuri yra viena iš „Energija“ steigėjų. Taip pat merui buvo pristatyta ta sutartis, kurioje pažymėjome tam tikrus punktus. Niekas neįvyko ir privalėjome pranešti, kad nedalyvausime Lietuvos čempionate, nes neturime sutarties su VŠĮ „Ledo arena“. Netekus šio pamatinio reikalo, atsitiko ir visi kit dalykai – išsilakstė žaidėjai ir rėmėjai. Šiandien neturime nei komandos branduolio, nei sutarties su ledo arena. Kas atsitiko spaudoje ir tolimesni dalykai – tai kiekvieno fantazija ir nematome jokios perspektyvos, jeigu bus sprendžiami klausimai tik per spaudą“, – sakė K.Kubilius.

Tuo tarpu VŠĮ „Ledo arenos“ atstovas M.Devyžis iš karto pripažino, kad pasisakyti gali labai siaurai.

„Negaliu pasisakyti dėl aplinkybių, susijusių su „Energijos“ finansine padėtimi ir kodėl išsilakstė žaidėjai. Žinau tik tiek, kad čia yra teigiama, jog „Energija“ neturi sutarties su VŠĮ „Ledo arena“. Sutartis yra toks dalykas, kuris reikalauja dviejų šalių susitarimo. Kai sutartis buvo paprašyta iš ledo rūmų, ji buvo nusiųsta. Kiek žinau, buvo susirašinėjimas, kad ta sutartis tinka. Kai ji buvo nusiųsta su atstovo parašu, stojo tyla ir vėliau spaudoje skaitėme, kaip V.Škadauskas žlugdo ledo ritulį ir „Energiją“. Sutartis buvo, iš mūsų pusės ji yra pasirašyta, todėl kalbėti, kad jos nėra yra neteisinga.

Kitas dalykas – kas toje sutartyje pasikeitė. Mano žiniomis, pasikeitė tik jos finansinė išraiška, kuri įvyko todėl, kad VŠĮ „Ledo arena“ buvo priversta pagal įstatymus įsiregistruoti kaip PVM mokėtoja. Dėl to, prie šių paslaugų buvo pridėtas PVM, kuris siekia 21 proc. Taikoma suma buvo 110 eurų ir prie tos sumos prisidėjo 20 su trupučiu eurų. Tai yra vieninteliai skirtumai. Nežinau, kiek „Energija“ gauna iš savivaldybės pinigų ledui, bet tai yra vienintelis skirtumas nuo praėjusių metų sutarties. Iš mūsų pusės tikrai nėra jokių problemų ir mes nesijaučiame esantys priežastimi, kodėl „Energija“ nedalyvauja Lietuvos čempionate. Puolant konkretų asmenį, pilant ant jo pamazgas... Tiesiog tokia situacija“.

Netrukus buvo sulaukta dar vieno „Energijos“ dalininko, Rolando Aliukonio paaiškinimo ir kaip galiausiai paaiškėjo, spaudoje skelbti V.Škadausko skaičiai bei M.Devyžio pasisakymai apie sutartį nebuvo visiškai teisingi.

„Noriu papildyti netikslią informaciją. Tikiuosi, kad spaudoje pasirodę ledo arenos vadovo atsakymai su skaičiais yra dėl jo nežinojimo, o ne dėl melo. Kaip minėjo ledo arenos atstovas, sutartį gavome su parašais, bet tiesiog negalėjome jos pasirašyti. Gaila, kad vardinate tik vieną niuansą – kainos pasikeitimą. Jūs sakote, kad pasikeitė tik sąlygos dėl to, kad tapote PVM mokėtoju. Spaudoje pasirodė net sutarties skaičiai, todėl galima teigti, kad ta sutartis nebėra konfidenciali?“, – klausė R.Aliukonis.

M.Devyžis patvirtino, kad galima viešai kalbėti apie sutartį, todėl R.Aliukonis įvardino tikslius skaičius.

„2018 metais valandinis įkainis treniruotės buvo 100 eurų, o šiandien turime 133,1 euro įkainį. Tai yra 25 proc. padidėjimas ir tai yra tik ledo nuoma. Rūbinė mums kainuodavo 50 eurų, šiandien turime 84,7 eurus ir tai yra 41 proc. padidėjimas. Kaip matome, tai nėra tik PVM, kuris siekia 21 proc.

Antras dalykas, kuris turbūt yra esminis ir davė sukrėtimą. Sutarties sąlygos teigia, kad namų rungtynes „Energija“ turi organizuotis pati. T.y. aprūpinti čiuožyklą savanoriais, pasirūpinti apsauga, išvalyti ir sutvarkyti areną po rungtynių, taip pat pasirūpinti bilietais. Vienintelis ledo arenos apsiimamas dalykas – pastatyti kasininkę, kuri surinktų pajamas tam, kad arena po rungtynių galėtų pasiimti 25 proc. mokestį. Tai buvo esminis pakeitimas nuo 2018 metų sutarties, kai ledo arena aprūpino apsaugos darbuotojais, pati susitvarkydavo areną, pasiimdavo 20 proc. mokestį nuo vieno bilieto (80 ct.). Šiais metais matome, kad namų rungtynių organizavimo sąlygos yra kitokios – patys organizuojame renginį ir atiduodame 25 proc. mokestį“, – sakė R.Aliukonis.

M.Devyžis į šiuos teiginius atsakė teigdamas, kad tai yra papildomos paslaugos ir nors apie jas anksčiau nebuvo minėta, tačiau pripažino, kad tokie pakeitimai buvo įvykdyti.

„Tai yra papildomos paslaugos – tai nėra nei ledo nuoma, nei rūbinių nuoma. Praėjusiais metais arena šių paslaugų teikimą buvo pasiėmusi ant savęs, bet pasiskaičiavus sąnaudas, buvo nuspręsta tai išskirti kaip papildomas paslaugas, už kurias reikia mokėti arba klubas turi organizuotis pats“, – sakė M.Devyžis.

R.Aliukonis tikino, kad „Energijai“ tai yra itin skaudus punktas, o jų išlaidos viršija Elektrėnų savivaldybės teikiamą paramą.

„Kaip teigiate tą 21 proc. PVM kainos pokytį, jis mums nėra toks skausmingas rungtynių organizavimas. Mes surinkdavome dalį pajamų iš rungtynių ir taip pasidengdavome inventoriaus išlaidas bei kitas, o dabar suorganizuoti rungtynes – pasisamdyti apsaugą, darbuotojus, išvalyti areną – tai yra brangiau nei gautume pajamas iš sirgalių“, – teigė R.Aliukonis.

„Ar teko diskutuoti su ledo arena ir derėtis dėl šių sąlygų?“, – klausė G.Ratkevičius.

„Mes gavę tokias sutarties sąlygas pasiūlėme daryti renginį nemokamai tam, kad žiūrovai galėtų patekti nemokamai ir nereikėtų rūpintis kitais dalykais. Gavome atsakymą, kad sutarties punktas, jog ledo arena turi būti sutvarkyta klubo – toliau galioja. Nors sekmadienį vyko kitos Lietuvos čempionato rungtynės tarp Vilniaus „Geležinio vilko“ ir „Kaunas Hockey“, kuriose Vilniaus komandai tai buvo namų arena. Tos rungtynės vyko nemokamai ir kiek žinau, niekam nereikėjo susitvarkyti arenos. Tai galiojo tik „Energijai“, – sakė R.Aliukonis.

M.Devyžis skirtingų sąlygų negalėjo pakomentuoti: „Negaliu atsakyti, nes nežinau tų sąlygų. Prielaidų galime daug kelti, bet neturiu tokios informacijos. Visą laiką yra galimybė derėtis ir tartis, bet tai nėra daroma ultimatumais ir per spaudą“.

„Kur jūs čia matote ultimatumą?“, – retoriškai klausė K.Kubilius.

Netrukus tarybos narys Audrius Valaiša palietė kitą svarbų klausimą – Elektrėnų savivaldybės apmokėtų, bet neišnaudojamų valandų skaičių.

„Pagal koncesijos sutartį, VŠĮ „ledo arena“ įsipareigoja skirti 1800 valandų viešiesiems poreikiams pagal įpareigotą grafiką, tačiau to grafiko, kokį mes pateikiame – niekada netvirtinama. Tvirtinama savo nuožiūra taip, kaip patogu ledo arenai. Jeigu žiūrėti pagal tą laiką, kurį skiria ledo arena, tai sporto centras pagal sutartį gauna 928 valandas, įskaitant ir šventines dienas, per kurias nieko nevyksta. DKLRM pagal sutartį gauna 606 valandas. Klausimas toks – kur yra dar 266 valandų, už kurias moka savivaldybė?“, – klausė A.Valaiša. „Paanalizavus sutartį bei sąlygas, pagal kurias dalyvavote konkurse ir sulaukus atsakymų paaiškėjo, kad sutarties sąlygos nevykdamos visiškai“.

„Energijos“ atstovai taip pat palietė šią temą bei paaiškino, kaip keitėsi sąlygos nuo praėjusių metų.

„Praėjusių sezoną pas mus treniravosi maždaug septyni DKLRM mokyklos auklėtiniai, buvome susitarę su DKLRM, kad „Energijos“ ir DKLRM trenerio V.Dejevo algą dengsime per pusę, o dėl tų vaikų, kurie buvo pajėgūs žaisti „Energijoje“, bus skirta 2 valandos per savaitę. Tas susitarimas mus tenkino, bet nežinau, kas nutiko nuo naujų metų, nes pradėjome gauti sąskaitas už tą ledą ir to nemokamo ledo nebeliko. Tada vaikai tęsė sezoną pas mus, o mes vieninteliai mokėjome treneriui algą“, – sakė K.Kubilius.

„Tai buvo nuspręsta vienašališkai. Gavę sąskaitas už sausio mėnesį pamatėme, kad skaičiuojamos visos valandos. Mums buvo atsakyta, kad vėl kažkodėl įtakoja PVM 21 proc. Finansininkai galėtų paaiškinti, kad tas PVM neįtakoja ledo arenos veiklos. Prisidengiant šiais dalykais buvo atsakyta, kad nėra galimybių skirti papildomas dvi valandas. Mes, sukandę dantis, užbaigėme tą sezoną“, – sakė R.Aliukonis. Šį sezoną norėjome pasiimti 5-7 jaunuolius, kurie pagal amžių patektų į tą kategoriją.

VŠĮ „Ledo arena“ atstovas M.Devyžis negalėjo komentuoti ir šių teiginių.

„Noriu pasakyti tai, kad į šį susitikimą važiavau neaptarinėti sutarties sąlygų, bet pamėginsiu atsakyti. Jeigu paskaitytume sutartį, tai ledo arena yra įsipareigojusi suteikti 1800 valandų Elektrėnų savivaldybei. Jeigu sakote, kad savivaldybė pateikė užimtumui mažiau, tai jau jų reikalas“, – sakė M.Devyžis.

Buvo patikslinta, kad savivaldybė pateikė 1800, tačiau nei karto VŠĮ „Ledo arena“ jų siūlymų nepriėmė ir pateikdavo savo grafiką.

„Aš nedalyvavau tuose susirašinėjimuose, tai negaliu pakomentuoti“, – sakė M.Devyžis. „Jeigu yra tokia problema, tai reikia ją spręsti sutartyje numatyta tvarka“.

K.Kubilius taip pat nebuvo optimistiškas dėl ateities ir nematė galimybių tartis su DKLRM, tačiau išskyrė ir vieną sąlygą, kuri galėtų pajudinti ledus.

„Apgailestauju, bet esu įsitikinęs 99 proc., kad tokios „Energijos“, kokia buvo paskutinius metus – čempionai ir pavyzdinis klubas visai Lietuvai – daugiau nebus. Aš, kaip steigėjas, kalbu ir už Rolandą, kaip ilgametis finansuotojas, sakau, kad daugiau nebematau perspektyvos tartis su šita organizacija dėl klubo ateities. Nebent, savivaldybė susitars su VŠĮ „ledo arena“ ir atneš parengtą projektą, su kuriuo galės užtikrinti, kad Elektrėnų ledo ritulio klubas „X“, galėtų vykdyti savo veiklą šioje čiuožykloje. Nuo tada galėtume kažką pradėti statyti. Noriu pasakyti, kad čia nebuvo ultimatumas, kuriuos darėme praėjusį sezoną tam, kad atkreiptume kažkokį dėmesį į problemas, bet buvo sakyta, kad baigtume kelti šurmulį. Bet dabar yra prieitas liepto galas ir šiai dienai kelio atgal nebematau. Kol matysime VŠĮ „Ledo arena“ tokią, kokia ji dabar yra – neišspręsime nei vieno klausimo, nes nėra komunikacijos“, – kalbėjo K.Kubilius.

M.Devyžis tikino, kad VŠĮ „Ledo arena“ bendrauja su visais paslaugų gavėjais ir nėra ką keisti: „Mes nesėdime užsidarę durų ir neįsileidžiame žmonių“.

Netrukus posėdyje stojo tyla, o G.Ratkevičius ragino aktyviau dalyvauti diskusijoje. „Sportas.lt žurnalistas priminė, kad į daugelį kylančių klausimų šiame posėdyje tiesiog niekas negali atsakyti, nes jame nepasirodė DKLRM direktorius V.Škadauskas.

Vėliau posėdyje vyko diskusijos dėl pačios VŠĮ „Ledo arena“ veiksnumo, o posėdyje dalyvavęs nei su „Energija“, nei su VŠĮ „Ledo arena“ nesusijęs ledo ritulio gerbėjas Vidmantas Mickevičius priminė istoriją, kaip prieš šių metų Elektrėnų ledo rūmuose vykusį jaunių ledo ritulio čempionatą logistikos įmonė padovanojo VŠĮ „Ledo arena“ 12 apynaujų ofiso stalų, kainuojančių didelius pinigus.

„Norėjome, kad būtų tiesiog geriau, o už tai sutarėme, kad įmonės žinomumui didinti ant bortų pasirodys reklama. Jau mėnesis laiko, kai reklama stovi pas budinčias ledo rūmuose ir nieko nevyksta. Nemanau, kad tai yra gerai ledo rūmams, kurie taip skaitosi su įmonėmis, skiriančioms paramą“, – kalbėjo V.Mickevičius.

Netrukus K.Kubilius perspėjo, kad „Energijos“ griuvimas Elektrėnuose yra tik pradžia.

„Problemų yra labai daug, todėl gaila, kad ir Meras atostogauja. Kilus šiam ažiotažui socialiniuose tinkluose, yra aibės klausimų, pradedant net nuo tėvų terorizavimo, kurie nori išlikti anoniminiais. Kaip ir sakiau susirinkimo pradžioje, nematau reikalo tai čia spręsti, nes čia tiesiog pasikalbam tam, kad pasikalbėti. Šio reikalo vadovas yra savivaldybė ir tol, kol ji nesiims spręsti, o ne diskutuoti ir klausytis marazmų, tol šitos problemos gilės ir „Energija“ nebus pirmas sugriuvęs dalykas. Norėčiau palinkėti, kad nesugriūtų daugelis kitų dalykų ir noriu perspėti, kad jie labai stipriai kliba“, – sakė K.Kubilius.

„Ar jau dabar yra imtasi kokių nors priemonių?“, – klausė „Sportas.lt“

„Birželio mėnesį yra pavesta sporto specialistui Mykolui Krasnickui kuruoti grafikų sudarymo klausimus, nes iki šiol tai nebuvo daroma, o kaip ir minėjo A.Valaiša, pagal sutartį tarp savivaldybės ir VŠĮ „Ledo arena“, savivaldybė privalo pateikti grafiką, kurį arena privalo vykdyti. Su šita funkcija buvo kėbloka ir ta problema turėtų išsispręsti M.Krasnickui rimtai užsiėmus ir kuruojant šį klausimą dėl grafikų. Dėl tų grafikų kyla ir daugiau problemų – vieni apima tik ledo ritulio ugdymą, kiti – dailųjį ar greitąjį čiuožimą, bet nėra apibendrinto vaizdo – kiek yra išnaudojama valandų“, – sakė G.Ratkevičius. „Vakar buvo paprašyta iš Elektrėnų sporto centro atstovų informacijos, kiek praėjusiais metais buvo panaudota valandų, nes iš grafiko negalime susidaryti nuomonės ir turime žiūrėti į faktiškai išnaudotą laiką.

Kitas dalykas, kurį teko spręsti, pagal sutartį turi būti pavesta asmenims kuruoti sutarties vykdymo procesus, o iki šiol tai nebuvo padaryta. Nuo spalio 2-os dienos administracijos direktoriaus įsakymu, yra pavesta penkiems asmenims kuruoti įvairias sritis, susijusias su sutarties vykdymu – teises, ūkio, finansų ir sporto. Linkiu sėkmės šiems specialistams ir laukiu konkrečių pasiūlymų, kaip galėtume spręsti problemas“.

Prakalbus apie „Energijos“ biudžetą, Elektrėnų savivaldybės dalyvavimą komandos gyvenime, taip pat buvo atskleista tam tikri skaičiai ir užduotas esminis klausimas – kaip priėjome prie šio liepto galo.

„Savivaldybė šiuo metu yra vienintelė ir esminė „Energijos“ finansuotoja. Ji nuo 2006 metų skyrė 596 tūkst. 374 eurus paramos. Savivaldybei „Energija“ rūpi ir finansiškai šiai dienai rūpi tik vienintelei savivaldybei. Ar kalbamasi, padeda derėtis su VŠĮ „Ledo arena“, galiu pasakyti, kad nuolat. Gali patvirtinti ir arenos atstovas, kad dažnai sprendžiame kartu problemas ir kai girdime skundus, tai aptariame su arena ir tas tarpininkavimas kyla nuolatos“, – kalbėjo G.Ratkevičius. „Energijos“ sprendimas savivaldybei nebuvo žinomas ir jį sužinojome tik iš žiniasklaidos. Visi žinome, kad savivaldybė yra dalininkas, bet ar kaip dalininkas ji neturėtų būti įtraukta į tokius sprendimus? Jeigu savivaldybė yra tik melžiama karvė, tai kas per klausimai?“.

Visgi paaiškėjo, kad Elektrėnų meras K.Vaitukaitis apie situaciją turėjo žinoti.

„Su „Energijos“ direktoriumi Povilu Jarmala, buvau atvykęs pas Merą Kęstutį Vaitukaitį ir su juo ta pozicija buvo derinama“, – patikslino K.Kubilius. „Elektrėnų savivaldybės pinigai, skiriami klubui, buvo skiriami padengti ledo nuomai“.

„Savivaldybės skiriami pinigai sudarė apie 30 proc. mūsų biudžeto. Savivaldybė padengdavo ledą ir užtekdavo šiek tiek nusipirkti inventoriaus“, – kalbėjo R.Aliukonis.

Žodį tarė ir „Hockey Lietuva“ asociacijos sekretorius Valdas Budrauskas, kuris teigė, kad stebint kelių metų tendencijas matoma, jog stabiliai einama link Elektrėnų ledo ritulio žlugdymo.

„Ši problema prasidėjo ne prieš vieną dieną ir ne prieš mėnesį. Sakyčiau, kad ji tęsiasi jau 4-5 metus. Ši situacija tik blogėja. Jeigu prieš 4 metus bandėme su savivaldybės iniciatyva Elektrėnų ledo ritulio jėgas apjungti į vieną darinį, kurio dėka jie galėtų konkuruoti su kitomis mokyklomis ir garsinti tą Elektrėnų miestą, tai paskutinius du metus tai nebevyksta ir bendradarbiavimas nutrūko. Ta problema gilėja, o iš šio posėdžio suprantu, kad bandoma užglaistyti ir kosmetinėmis priemonėmis bandoma pakoreguoti ir pataisyti jas, bet kyla toks retorinis klausimas, ar įsivaizduojate, kad šios dvi organizacijos – DKLRM ir „Energija“, galėtų ateityje bendradarbiauti dėl bendro reikalo, jeigu visi klausimai sprendžiami kamerų, „facebook‘u“, internetu ar ultimatumo dėka. Ar tikite, kad jie gali susėsti ir kažką padaryti dėl bendro reikalo – ledo ritulio? Iš paskutinių kelių metų susidaro įspūdis, kad einame stabiliai link Elektrėnų ledo ritulio žlugdymo. Jeigu visi tikitės asociacijos pagalbos tame žlugdymo reikale – mes nenorėtume prisidėti. Jeigu yra noras iš esmės spręsti problemas, tai reikėtų siauresniame rate, pasitelkus sporto pavyzdžius, specialistus... Bet visų pirma reikalinga politinė valia“, – kalbėjo V.Budrauskas.

„Sportas.lt“ paprašius administracijos direktoriaus G.Ratkevičiaus apibendrinti, kaip bus sprendžiamos problemos ir kokiu laikotarpiu tai įvyks, G.Ratkevičius teigė, kad jau kitą savaitę bus pradėti vykdyti pasitarimai.

„Ačiū visiems atėjusiems, manau, kad buvo naudinga kalbėti apie problemas. Nors tikėjausi ir daugiau klausimų bei pasiūlymų, bet jų yra tiek, kiek yra. Situacija yra tragiška ir netoleruotina. Savivaldybėje visi supranta šios situacijos svarbą ir jos sprendimo svarbą, todėl ne vėliau kaip kitą savaitę rinksimės į dalykinius pasitarimus, kur spręsime, kaip konkrečiai galėtume padėti šiai komandai, kad ji galėtų ruoštis ateinančiam sezonui jau dabar“, – posėdį užbaigė G.Ratkevičius.

Vėliau „Sportas.lt“ kalbintas R.Aliukonis pažymėjo ir daugiau viešoje erdvėje V.Škadausko skelbtų faktų, kurie neatitiko tikrovės.

V.Škadauskas teigė, kad „Energijai“ buvo skiriamas geriausias galimas laikas, t.y. 19-20 val. vakaro, tačiau R.Aliukonio teigimu, iš tiesų laikas buvo skiriamas nuo 20 val., o jau rytoj „Energijai“ išskirtas laikas treniruotėms nuo 21 val., kaip bus vėliau – neaišku. Taip pat „Energija“ buvo išvyta iš rūbinės, todėl likę žaidėjai savo aprangas privalo nešiotis namo.

Taip pat anksčiau „Sportas.lt“ kalbintas Darius Kasparaitis svarstė, kad galbūt pagrindinė problema yra ta, kad „Energija“ nebeturi finansų bei apkaltino vieną asmenį, tačiau R.Aliukonio teigimu, „Energija“ šiai dienai neturi visiškai jokių skolų ir klubo finansinė padėtis yra stabili.

V.Škadausko teigimu, „Energija“ pastaraisiais metais vėlavo atsiskaityti už suteiktas paslaugas po keletą ir daugiau mėnesių, o sąskaita už 2019 metų kovo mėnesį buvo apmokėta tik birželio 21-ą dieną, tačiau R.Aliukonis pabrėžė, kad V.Škadauskas nepaminėjo esminio dalyko – pati VŠĮ „Ledo arena“ tik birželio 25-ą dieną sumokėjo beveik 2 tūkst. eurų už dar kovo mėnesį parduotus bilietus į rungtynes. Būtent ši suma sudarė didžiąją dalį „Energijos“ sąskaitos už nesumokėtą ledą.

Po šio posėdžio iškilo tik dar daugiau klausimų, į kuriuos atsakymų ledo ritulio gerbėjams teks dar palaukti. Apsišarvuokite kantrybe, nes situacija yra išties chaotiška.

Svarbiausi posėdžio momentai:

Visas posėdis:

Ketvirtadienį „Sportas.lt“ papildys ir vaizdo reportažu, kuriame bus tik svarbiausi posėdžio momentai.

Titas Pacauskas
Sportas.lt
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (18)
Registruoti
Anoniminiai (18)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

01-22 „Dzūkija“ 18:30 „Lietkabelis“
01-23 „Neptūnas“ 17:00 „Cbet“
01-23 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Juventus“

2020/21 m. Eurolyga

01-21 „Zenit“ 21:00 „Anadolu Efes“
01-21 „Panathinaikos“ 21:00 „Chimki“
01-21 „Maccabi“ 21:05 „Real“
01-21 ASVEL 21:45 „Valencia“
01-21 „AX Armani“ 21:45 „Bayern“
01-22 „Crvena Zvezda“ 20:00 „Barcelona“
01-22 „Žalgiris“ 20:00 „Olympiacos“
01-22 CSKA 21:00 „Fenerbahče“
01-22 „Baskonia“ 22:00 ALBA
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Ket 01-21 Liverpool 22 : 00 Burnley
Šeš 01-23 Aston Villa 22 : 00 Newcastle United