Darius Kasparaitis | hockey.lt nuotr.

Darius Kasparaitis | hockey.lt nuotr.

„Dariau, yra problema...“ – tokio skambučio tikėjosi legendinis Lietuvos ledo ritulininkas Darius Kasparaitis. Tačiau apie skandalą, į kurį įsivėlė daugkartinė Lietuvos čempionė Elektrėnų „Energija“ ir miesto ledo rūmų nuomotojas, „Dariaus Kasparaičio ledo ritulio mokyklos“ direktorius Valdas Škadauskas, buvęs žaidėjas sužinojo iš spaudos.

Šio mėnesio pradžioje Elektrėnų „Energija“ pareiškė nedalyvausianti Lietuvos čempionate. Pagrindine priežastimi buvo įvardijamas konfliktas su Elektrėnų ledo rūmų nuomotoju.

„V.Škadausko indėlis į Elektrėnų ledo ritulį yra labai didelis. Įsteigti mano vardo mokyklą buvo jo idėja ir jis joje atsakingai dirba. Tikiu, kad visuomet bus žmonių, kurie pavydi, kurie nenori permainų. Kiek žinau, anksčiau Valdas neturėjo jokių problemų su Elektrėnų „Energijos“ klubu“, – sportas.lt kalbėjo D.Kasparaitis.

D.Kasparaitis teigė žinantis iš paties V.Škadausko, kad „Energijai“ buvo suteikta galimybė treniruotis. „Nors už ledą reikėjo truputį mokėti, – sakė D.Kasparaitis. – Juk Valdo darbas – išlaikyti čiuožyklą. Jeigu nebus pinigų, nebus galimybių jos išlaikyti. Ir čia mes jau turime kalbėti apie „Energijos“ problemas. Manau, kad klubas tiesiog neturi finansinių įplaukų, kurios galėtų padėti išsilaikyti“.

„Energija“ – „Hockey Punks“ rungtynių akimirka | Tito Pacausko  nuotr.

„Energija“ – „Hockey Punks“ rungtynių akimirka | Tito Pacausko nuotr.

Buvusio ledo ritulininko spėjimu, pagrindinė „Energijos“ problema – finansų trūkumas. „Ir tuomet buvo apkaltintas V.Škadauskas... Neįsivaizduoju, kaip galima apkaltinti vieną žmogų, kad klubui „nedavė ledo“, – kalbėjo D.Kasparaitis. – Nesąmonės. Valdas stengiasi dėl ledo ritulio. O dar žmonės pradėjo skaičiuoti, kokiu automobiliu jis važinėja. Nesąmonė. Suprantu, kad svetimų žmonių turtą skaičiuoti yra lengviausia.

Buvęs ledo ritulininkas teigė nuolat bendraujantis su V.Škadausku ir sprendžiantis įvairiausias su ledo rituliu susijusias problemas. „Nuolat sprendžiame problemas, aiškinamės. Nėra taip, kad griežtai sakome „Žiūrėkite, čia mūsų sistema ir nieko kitaip nebus“. Nuolat su visais bendraujame ir ieškome bendrų sprendimų. Darome tai, ką turime daryti“, – sakė D.Kasparaitis.

Situacija kiek paaštrėjo po to, kai V.Škadauskas socialinėje erdvėje pasiūlė su komentatoriais santykius aiškintis kumščiais.

Darius Kasparaitis ir Valdas Škadauskas | „Facebook“ nuotr.

Darius Kasparaitis ir Valdas Škadauskas | „Facebook“ nuotr.

„Po to aš Valdui paskambinau ir perspėjau, kad daro nesąmones, – pasakojo D.Kasparaitis. – Pasakiau, kad su žmonėmis taip kalbėti nederėtų. Suprantu, kad įvairiausi komentarai galėjo įskaudinti Valdą. Aš jam pasakiau, kad visada bus daug žmonių, kurie kalbės nežinodami tikrosios situacijos. Ir pats esu su tuo susidūręs. Žaidžiau už Lietuvą, už Rusiją, o žmonės po straipsniais rašo nesąmoningus komentarus. Ką man daryti? Nejaugi visiems skambinsiu ir su jais aiškinsiuosi? Aš žinau, kad skirdamas žmonėms dėmesio suteiki jiems dar daugiau jėgos“.

D.Kasparaitis teigė nesuprantantis, kodėl prieš iškylant skandalui nesulaukė skambučio iš „Energijos“.

„Anksčiau, jei kildavo kokios nors problemos, visuomet žmonės skambindavo Dainiui Zubrui arba man. Suprantu, paskambintų man kas nors iš „Energijos“ ir pasakytų „Dariau, yra problema, ar gali pašnekėti su Škadausku?“ Man niekas neskambino, – tikino D.Kasparaitis. – Apie situaciją išgirdau iš žurnalistų. Prieš tai net nebuvau girdėjęs, kad „Energija“ gali nežaisti Lietuvos čempionate. Nieko nežinojau apie problemas. Tai dabar klausimas: kodėl nebuvo galima susitarti dėl ledo. Man reikėjo skambinti. Galėjau rasti kompromisą... Bet, pasikartosiu, manau, kad lėšų neturinti komanda tiesiog nusprendė, kad lengviausia bus apkaltinti kitus“.

Sulaukęs klausimo, kokią mato išeitį, D.Kasparaitis drąsiai sakė tikintis, kad Elektrėnų „Energija“ žais. „Kada? Nežinau, bet jeigu jie viską bandys trečiais kampais viską spręsti, nieko nesigaus, – kalbėjo D.Kasparaitis. – Arba jiems reikia keisti valdybą, arba jau reikėtų pradėti ieškoti lėšų. Žinau, kad tai yra sudėtingas dalykas, surasti pinigų nėra lengva, tačiau negalima ramiai sėdėti, krapštyti nosį ir sakyti, kad viskas bus gerai“.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Aha
2019-10-09 02:42:03
Dar vienas pinigu vergas,kuriam ant visko nusisikt!!
Atsakyti
vo kiets
2019-10-08 17:42:05
norejo kumsciais,bet ar jie jau tokie 'kieti' tie kumstukai...... ?
Atsakyti
Buo
2019-10-08 17:07:19
O aš dar kažkada šio nusikaltėlio pasirodymus sekiau...
Atsakyti