Kevinas Mayeris | Scanpix nuotr.

Kevinas Mayeris | Scanpix nuotr.

 Dohoje (Kataras) vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate ketvirtadienį paaiškės vyrų dešimtkovės ir moterų septynkovės prizininkai bei prizininkės.

Jau aišku, kad vyrų dešimtkovė turės naują pasaulio čempioną, nes 2017 m. triumfavusį prancūzą Keviną Mayerį sustabdė trauma. Jau anksčiau skausmus jautęs prancūzas bandė tęsti varžybas ir atsilaikė iki 8-osios rungties – šuolių su kartimi. Čia prancūzas mėgino įveikti 4,60 m aukštį, bet buvo akivaizdu, kad dėl traumos tai – neįmanoma. Po dviejų nesėkmingų bandymų K.Mayeris sudėjo ginklus, puolė į ašaras ir pranešė, kad traukiasi iš varžybų.

K.Mayerio pasitraukimas:

„Kiekvieną dieną treniravausi tam, kad pasiruoščiau šioms varžyboms, todėl tai labai skausmingas sprendimas, bet turiu su tuo susitaikyti. Geriau pasitraukti dabar, nei olimpiadoje. Žinojau, kad esu labai geros formos prieš startą Dohoje. Buvau stipresnis nei pernai. Supratau, kad šiemet dėl pirmos vietos galiu kovoti ir nesijausdamas 100 proc. sveikas. Tai ir matėme iki aštuntos rungties... Šį rytą vos galėjau paeiti. Laukiau, kol suveiks adrenalinas ir kažkaip ištversiu rungtis, bet per šuolius su kartimi kūnas liepė sustoti. Padariau viską, ką galėjau“, - kalbėjo K.Mayeris.

Po 7 rungčių K.Mayeris su 6310 taškų buvo lyderis. Jam tebepriklauso dešimtkovės pasaulio rekordas, siekiantis 9126 tšk. Po prancūzo pasitraukimo į pirmą vietą pakilo kanadietis Pierce‘as Lepage‘as (7097). Nedaug atsiliko rusas Ilja Škureniovas (7095), estas Maicelis Uibo (7093) ir kanadietis Damianas Warneris (7073).

Moterų septynkovėje prie aukso artėja britė Katarina Johnson-Thompson (5976 tšk.). Ji jau gerokai atitrūko nuo belgės Nafissatou Thiam (5839). Trečia kol kas austrė Verena Preiner (5579).

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.