Orlando Ortega | Scanpix nuotr.

Orlando Ortega | Scanpix nuotr.

 Dohoje (Kataras) įpusėjusiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate trečiadienį dramatiškai baigėsi vyrų 110 m barjerinio bėgimo finalas.

Nugalėjo amerikietis Grantas Holloway (13.10), aplenkęs rusą Sergejų Šubenkovą (13.15) ir prancūzą Pascalį Martinot-Lagarde‘ą (13.18). 2016 m. olimpinis ir 2017 m. pasaulio čempionas jamaikietis Omaras McLeodas neapgynė savo titulo. Jis neišsilaikė savo bėgimo takelyje, sutrukdė šalia bėgusiam Ispanijos atstovui Orlando Ortegai ir netrukus krito. Tuo tarpu O.Ortega prarado brangias sekundės dalis ir atbėgo 5-as (13.30) – vos per 0.12 sek. nuo bronzos. Iki šio nelemto susidūrimo Ispanijos atstovas bėgo lyderių trejete.

Po kelių minučių pranešta, kad teisėjai diskvalifikavo O.McLeodą. Tiesa, jis ir taip buvo paskutinis. Ispanijos delegacija taip lengvai nepasidavė ir pateikė protestą teisėjams. Šie nusprendė jį atmesti. Ispanams buvo paaiškinta, kad tokie susidūrimai barjeriniame bėgime pasitaiko dažnai.

„Labai apgailestauju dėl to, kas nutiko Ortegai. Jau po pirmo barjero pajaučiau pakinklinės sausgyslės skausmą ir supratau, kad kažkas ne taip. Gailiuosi, kad nesustojau anksčiau, nes mano klaida kainavo jam medalį“, - teigė O.McLeodas.

Visgi, ketvirtadienį į specialų posėdį susirinkusi IAAF teisėjų komisija priėmė kitokį sprendimą. Jie nusprendė įgyvendinti vieną iš ispanų reikalavimų ir sutiko O.Ortegai įteikti bronzos medalį, palikdami apdovanojimus ir kitiems bėgikams. Aiškiai pirmavęs G.Holloway gavo auksą, S.Šubenkovas – sidabrą, o P.Martinot-Lagarde‘as – bronzą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.