Anglija
35 min.
0
:
0
Atsinaujins po sek
Vokietija

Nepraėjo nė dveji metai: kaip šviesus ledo ritulio rytojus Elektrėnuose tapo niūria dabartimi Skaitytojo laiškas (22)

2019.10.03 22:45
Elektrėnų ledo rūmai | Organizatorių nuotr.

Elektrėnų ledo rūmai | Organizatorių nuotr.

 Ketvirtadienį Lietuvos žiniasklaidą pasiekė 25 kartus Lietuvos čempionų titulą iškovojusios Elektrėnų „Energijos“ vadovybės laiškas, kuriame paaiškėjo priežastys, lėmusios tituluočiausio ir ilgiausią istoriją turinčio Lietuvos klubo pasitraukimas iš šalies pirmenybių.

Kaip skelbia pati „Energija“, komanda negalėjo užtikrinti rungtynių vykdymo, nes nepavyko susitarti su Elektrėnų ledo rūmų nuomotoju – Valdu Škadausku.

„Dabartinis ledo rūmų nuomotojas (V.Škadauskas) pateikė klubui bendradarbiavimo sutartį, kuri buvo tiesiog sveiku protu nepaaiškinama. Su ledo rūmų nuomotoju pabandžius spręsti šią problemą, buvo atsakyta “man neįdomu - aš esu verslininkas”. Niekaip negalime suprasti, kaip taip atsitiko, kad daugiametė čempionė Elektrėnų miesto komanda „ENERGIJA“ buvo priversta likti gatvėje. Sutartyje buvo pasiūlyti mokesčiai, kurie kelis kartus viršijo gaunamą paramą iš savivaldybės, skirtą susimokėti už ledo nuomą, o be viso to, klubui reikėjo dar ir papildomų lėšų inventoriui ir žaidėjų atlyginimams, kurias buvo priversti teikti privatūs rėmėjai. Deja, susiklosčius šiai situacijai, netekome ir rėmėjų“, – rašoma „Energijos“ pranešime.

Prisistatyti nenorėjęs „Sportas.lt“ lankytojas iš Elektrėnų išreiškė liūdesį dėl susiklosčiusios padėties ir savo nuomonę pasidalino atvirame laiške.

„Sportas.lt“ pateikia neredaguotą skaitytojo laišką ir neatsako už jo turinį. Tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė. Turite ką pasakyti? Rašykite info@sportas.lt

Dar 2017 metų gruodį Elektrėnų savivaldybė paskelbė, kad pasirašė naują, dešimties metų sutartį su Dariaus Kasparaičio ledo ritulio mokykla (DKLRM), kurios direktoriumi yra V.Škadauskas. Pagal šią sutartį Elektrėnų ledo rūmus valdys, jais rūpinsis ir ledo nuoma užsiims DKLRM.

„Sutartis atveria naujas galimybes ledo rituliui. Tikimės, jog pavyks tinkamai rūpintis ledo rūmais, o geriau arenoje jausis visi sportuojantys, ne tik ledo ritulininkai. Ne paslaptis, jog anksčiau būta nesusipratimų, kai viena ar kita komanda varžyboms gaudavo laiką, kuomet sunku pakviesti žiūrovą, kildavo ir kitų nesklandumų. Dabar sąlygos turi pagerėti ir vaikų, ir vyrų komandoms“, - 2017 metų gruodį sakė DKLRM direktorius V.Škadauskas.

„Ledo rūmui rekonstrukcijai buvo gauta parama, o viena paramos sąlygų buvo ta, kad arena turi būti išnuomota privačiam valdytojui. Nepavykus koncesijoms konkursams, arena buvo išnuomota DKLRM, o sutartis įsigalioja nuo gruodžio mėnesio. Su šia sutartimi naujajam valdytojui atitenka prievolė pagal pateiktą grafiką arenoje užtikrinti vaikų ledo ritulio, dailiojo čiuožimo, greitojo čiuožimo treniruotes, iš viso 1800 valandų per metus. Džiaugtis naujuoju valdytoju dar anksti, stebėsime kaip sekasi naujajam valdytojui“, - apie naują sutartį 2017 metų gruodį sakė Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis.

Nepraėjus nei dviem metams Elektrėnų pagrindinė komanda, ilgus metus Lietuvoje buvusi bazinė Lietuvos rinktinės ekipa, žaidusi ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos bei Baltarusijos čempionatuose, nebeturi savo namų. Panašu, kad sąlygos ne tik, kad nepagerėjo, tačiau ir gerokai pablogėjo.

Nors yra įprasta, kad miestuose formuojamos sporto piramidės, kur jaunieji sporto mokyklų auklėtiniai galėtų pakopa po pakopos kilti aukštyn ir galiausiai pasiektų vyrų lygį, tačiau apie 13 tūkst. gyventojų turinčiuose Elektrėnuose, kuriuose stovi geriausi ledo rūmai visoje Lietuvoje ir per ilgus metus yra susiformavusios ledo ritulio tradicijos, tokios piramidės viršūnė buvo nugriauta.

Oficialiai skelbiamame „VŠĮ Dariaus Kasparaičio ledo ritulio mokyklos biudžeto sąmata 2019 m.“ dokumente matyti, kad 2019 metų pajamos siekia 115 tūkst. 161 eurą, iš kurių 68 tūkst. – Elektrėnų savivaldybės parama. Išlaidoms skaičiuojama 103 tūkst. 972 eurai, iš kurių darbuotojams – 56 tūkst. 30 eurų, o bazių nuomai (komercinis ledas varžyboms, treniruokliai) – 10 tūkst. eurų.

Ledo užimtumo rugsėjo 23-29 dienomis grafike matyti, kad DKLRM per savaitę skirta 14,5 valandos, o portale „rekvizitai.lt“ skelbiama, kad DKKLRM dirba 5 žmonės, vidutinė alga – 1 tūkst. 53,67 eurai.

„Elektrenuledas.lt“ tinklapyje matyti, kad be direktoriaus V.Škadausko šioje VŠĮ ugdymo skyriaus vedėja taip pat dirba jo žmona Edita Škadauskienė, o vienu iš treneriu – sūnus Dominykas Škadauskas.

Šių metų birželį skelbtame „VALDYBOS SUSIRINKIMO PROTOKOLAS Nr. 23“ dokumente matyti, kad 2018/2019 metų sezone DKLRM dirbo trys treneriai – Sergej Krumkač, Dovydas Kulevičius ir Raimondas Štrimaitis, o pastarąjį, remiantis dokumento Nr. 25 informacija, buvo nutarta atleisti:

Nutarta: įvertinus trenerio Raimondo Štrimaičio darbą ir darbo veiklos rezultatus, Mokyklos dalininkas Darius Kasparaitis pasiūlė Mokyklos direktoriui Valdui Škadauskui inicijuoti darbo sutarties su treneriu Raimondu Štrimaičiu nutraukimą šalių susitarimu, o susitarimo pasiekti nepavykus – Lietuvos Respublikos darbo kodekso nustatyta tvarka; pritarti – visi UŽ.

Visgi, kaip skelbiama „Elektrenuledas.lt“, R.Štrimaitis vis dar dirba treneriu, o taip pat DKLRM yra dar keturi treneriai: jau minėtas D.Škadauskas, Dovydas Kulevičius, Sergejus Krumkačas ir Vladimiras Dejevas.

Įdomu tai, kad pagal nuomos sutartį, Elektrėnų savivaldybė įpareigojo DKLRM surengti vos 5 komercinius renginius per metus.

„Nuomininkas privalo kiekvienais metais, suorganizuoti ne mažiau kaip 5 (penkis) Komercinius renginius ir pasibaigus kalendoriniams metams per mėnesį raštu pateikti Nuomotojui įvykdytų Komercinių renginių metinę ataskaitą“, – rašoma sutartyje.

Dabar 2 tūkst. vietų renovuoti Elektrėnų ledo rūmai priims tik vaikų rungtynes, o ledo ritulio sirgaliai liks nuošalyje. Net U-16 rinktinės stovykla ir kontroliniai mačai su Lenkija prognozuojama lapkričio 8-10 dienomis daryti Vilniuje, taip pat pasaulio jauniumo IIA diviziono čempionatas aplenks Elektrėnus ir bus organizuojamas Vilniuje, o balandžio 6-25 dienomis vyksiantis Lietuvos vyrų rinktinės pasiruošimas pasaulio čempionatui taip pat vyks Vilniuje bei Lenkijoje.

„Energijos“ pranešime cituojamas V.Škadauskas, kuris pažymi, kad yra verslininkas ir jam nėra įdomus šis klubas. Galbūt apskritai vienintelės Elektrėnuose esančios ledo ritulio mokyklos direktoriui nėra įdomus ledo ritulys? Jau dabar buvusios ledo ritulio sostinės moksleiviai, sulaukę amžiaus, kada galėtų pradėti stumdytis su vyrais ir taip kaupti patirtį, priversti prašytis į kitas Lietuvos komandas. Galbūt tai dar vienas žingsnis link to, kad sunaikinus „Energiją“, V.Škadauskas įkurtų sau pavaldų klubą ir taip Elektrėnų ledo rūmuose praktiškai šeimininkautų pats vienas. Tiek kaip verslininkas, tiek kaip viešosios įstaigos vadovas.

Dar įdomiau tai, kad kai V.Škadauskas dar buvo Elektrėnų savivaldybės sporto mokyklos direktorius, jis 2015 metais teigė, kad Elektrėnai privalo būti miestas, kuriame ledo ritulys būtų pagrindinė sporto šaka.

„Opozicijos atstovų priekaištų sulaukė Elektrėnų sav. sporto mokykla. Direktoriui Valdui Škadauskui tvirtinant, kad Elektrėnai yra sporto miestas, turime rimtas sporto bazes, V. Valiušis nevyniojo žodžių į vatą teigdamas, jog aukštas mūsų savivaldybės vaikų sportinis meistriškumas tėra mitas. Be to, sportuojančių vaikų skaičius esą tik mažėja. Paklaustas, kodėl sporto mokykloje nėra krepšinio sekcijos, V. Škadauskas konkrečiai atsakyti negalėjo, tačiau užsiminė, jog krepšinis populiarus visoje šalyje, o Elektrėnai galėtų būti (ir yra) tas miestas, kuriame pagrindinė sporto šaka – ledo ritulys“, – buvo rašoma elektrenuzinios.lt straipsnyje.

Tame posėdyje taip pat buvo užfiksuota ir dar viena įdomi mintis. Tuo metu du darbuotojai jam metė kaltinimus dėl seksualinio priekabiavimo, o tai V.Škadauskas palaikė kaip reklama.

„Elektrėnų sporto mokyklos vadovui V.Škadauskui buvo priminti dviejų darbuotojų jam metami kaltinimai dėl nepagarbos ir seksualinio priekabiavimo. „Cherchez la femme“ – kaip pasakytų prancūzai... Tiesa, V. Škadauskas čia įžvelgė ir naudą Elektrėnams: anot jo, „bloga ar gera – vis tiek reklama“, – buvo rašoma tame pačiame straipsnyje.

2015 metų rugpjūtį „kronika.lt“ paskelbė straipsnį, kuriame atskleista, kad teisme bylinėjasi Elektrėnų sporto mokykla, kurios direktoriumi tuo metu buvo V.Škadauskas ir dailiojo čiuožimo trenerė Ramunė Satkauskaitė.

Šiais metais taip pat buvo paskelbta, kad R.Satkauskaitė buvo pripažinta kalta dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo auklėtinei, tačiau toliau eina savo pareigas ir moko vaikus dailiojo čiuožimo Elektrėnų sporto mokykloje.

Štai taip gyvena Elektrėnai ir jų numylėti ledo rūmai. Ir čia tik surinkta vieša informacija internete, o kiek mes dar nežinome apie tai, kas ir kaip valdo ledo rūmus, turinčius džiuginti mus visus sporto gerbėjus. Tačiau dabar tėra liūdna.

P.S. Ar žinojote, kad Elektrėnų ledo rūmuose įrengtas grožio salonas? :)

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
EUROLYGA