Pasaulio čempionato finalas | Scanpix nuotr.

Pasaulio čempionato finalas | Scanpix nuotr.

 Dohoje (Kataras) įpusėjusiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate trečiadienį buvo išdalinti dar 3 medalių komplektai.

Dramatiškame vyrų 110 m barjerinio bėgimo finale triumfavo amerikietis Grantas Holloway (13.10), aplenkęs rusą Sergejų Šubenkovą (13.15) ir prancūzą Pascalį Martinot-Lagarde‘ą (13.18). 2016 m. olimpinis ir 2017 m. pasaulio čempionas jamaikietis Omaras McLeodas neapgynė savo titulo. Jis neišsilaikė savo bėgimo takelyje, sutrukdė šalia bėgusiam Ispanijos atstovui Orlando Ortegai ir netrukus krito. Tuo tarpu O.Ortega prarado brangias sekundės dalis ir atbėgo 5-as (13.30) – vos per 0.12 sek. nuo bronzos. Iki šio nelemto susidūrimo Ispanijos atstovas bėgo lyderių trejete.

Po kelių minučių pranešta, kad teisėjai diskvalifikavo O.McLeodą. Tiesa, jis ir taip buvo paskutinis. Tuo tarpu O.Ortega liejo apmaudą: „Jis įbėgo į mano takelį. IAAF turi imtis kažkokių veiksmų. Iš manęs buvo atimtas medalis.“

Ispanijos delegacija taip lengvai nepasidavė ir pateikė protestą teisėjams. Anot ispanų, O.McLeodas akivaizdžiai sutrukdė O.Ortegai, kuris prarado pagreitį ir todėl negalėjo išsaugoti pozicijos tarp lyderių. Ispanai reikalavo, kad finalas būtų pakartotas, arba O.Ortegai būtų įteiktas bent jau bronzos medalis kaip sąžiningo sporto gestas.

Teisėjai svarstė ispanų protestą, bet nusprendė jį atmesti. Ispanams buvo paaiškinta, kad tokie susidūrimai barjeriniame bėgime pasitaiko dažnai.

Kuboje gimęs ir augęs 28-erių metų O.Ortega nuo 2013 m. atstovauja Ispanijai. Jis 2016 m. tapo olimpiniu vicečempionu, o pernai iškovojo Europos čempionato bronzą. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.