Michaelas Normanas | Scanpix nuotr.

Dohoje (Kataras) trečiadienį pratęstas pasaulio lengvosios atletikos čempionatas, kuriame be pagrindinio favorito liko vyrų 400 m bėgimo rungtis.

Sezono lyderis amerikietis Michaelas Normanas sėkmingai pradėjo pusfinalio bėgimą, bet finišo tiesiojoje staiga sulėtėjo ir ristele pasiekė finišą. M.Normanas atbėgo priešpaskutinis – 7-as (45.94), todėl liko už finalo borto.

„Tempą sulėtinau ir lėtai finišavau todėl, kad kūnas ėmė siųsti neraminančius signalus“, - taip savo finišą paaiškino M.Normanas, neatskleidęs konkrečiai kokią traumą patyrė ar kokius negalavimus ėmė jausti.

M.Normanas dar balandžio 20 d. nubėgo 400 m per 43.45 sek. Iki šiol tai – geriausias sezono rezultatas pasaulyje. 21-erių metų amerikietis pasaulio čempionato medalių dar nėra laimėjęs.

Pusfinalyje geriausiai pasirodė Stevenas Gardineris (44.13 sek.) iš Bahamų. Antras buvo garsusis Grenados atletas Kirani Jamesas (44.23), o trečias – amerikietis Fredas Kerley (44.25).

Moterų septynkovėje po 4 rungčių lydere tapo britė Katarina Johnson-Thompson su 4138 tšk. Tai – ketvirtas geriausias pirmosios dienos rezultatas moterų septynkovės istorijoje. Pagrindinė jos konkurentė belgė Nafissatou Thiam (4042) turi 96 tšk. deficitą. Trečia rikiuojasi amerikietė Kendell Williams (3855).