„UFC 243“ | Instagram.com nuotr

„UFC 243“ | Instagram.com nuotr

 Ankstyvą šio sekmadienio rytą Lietuvos laiku Melburne (Australija) bus surengtas „UFC 243“ mišrių kovos menų (MMA) turnyras, kuriame gali būti pagerintas visų laikų rekordas.

Turnyras bus rengiamas „Marvel“ stadione, talpinančiame kiek daugiau nei 56 tūkst. sirgalių. Jei UFC pavyks surinkti sausakimšą stadioną, tuomet turėtų kristi visų laikų lankomumo rekordas. Jis ir dabar priklauso „Marvel“ stadionui. Čia 2015 m. lapkričio 14 d. Holly Holm nokautavo Rondą Rousey, o tai pamatė 56 214 žiūrovų. Oficialiai skelbiama, kad „Marvel“ stadionas talpina 56 347 žiūrovus, tad rekordą įmanoma pagerinti.

Beje, H.Holm planavo kovoti ir „UFC 243“ turnyre, o jos varžove buvo paskirta Raquel Pennington. Deja, likus mažiau nei 2 savaitėms iki turnyro H.Holm pranešė, kad patyrė pakinklinės sausgyslės trauma, todėl ši kova buvo atšaukta.

„UFC 243“ lietuviams vyks įprastu metu. Preliminari programa prasidės naktį iš šeštadienio į sekmadienį 1.15 val. Antroji preliminarios programos dalis startuos 3 val., o pagrindinė programa prasidės 5 val. Titulinė vakaro kova startuos apie 7 val. Lietuvos laiku.

Tiesa, turnyro dalyviams, taikantis prie JAV rinkos, vietos laiku teks kovoti neįprastai anksti. Pirmoji kova prasidės tuo metu, kai Melburne bus tik 8.15 val. ryto, o pagrindinė programa prasidės vidurdienį vietos laiku.

Pagrindinė programa:

Pagrindinė vakaro kova dėl UFC vidutinio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržo: Robertas Whittakeris – Israelis Adesanya

Jau kurį laika kalbama, kad tai bus svarbiausia UFC kova Australijos ir Okeanijos regionui per visą istoriją. Naujojoje Zelandijoje gimęs R.Whittakeris atstovauja Australijai ir žengs į narvą ginti čempiono diržo turėdamas didžiulį vietinių palaikymą. I.Adesanya gimė toli nuo šio regiono – Nigerijoje. Visgi, jis, sulaukęs vos 13 metų, persikėlė gyventi į Naująją Zelandiją ir būtent šią šalį dabar vadina savo namais, todėl Melburne I.Adesanya turėtų irgi pritraukti nemažai savo gerbėjų.

R.Whittakerį pastaraisiais metais kamavo traumos ir kitos sveikatos problemos, tačiau tai jam nesutrukdė du kartus iš eilės nugalėti vieno pajėgiausių šios svorio kategorijos kovotojų Yoelio Romero. I.Adesanya UFC debiutavo tik 2018 m. vasarį, bet nuo to laiko buvo itin aktyvus, laimėjo 6 kovas paeiliui, o per karjerą MMA narve lieka nenugalėtas – 17 pergalių per 17 kovų.

R.Whittakeris nežymiai lenkia I.Adesanyą pagal atliekamus smūgius per minutę, tačiau nigerietis gali pasigirti didesniu akcentuotų smūgių procentu. Negana to, I.Adesanya geriau ginasi nuo varžovų atakų ir turi net 19 cm ilgesnes rankas. R.Whittakeris žinomas kaip geras kovotojas stovėsenoje, bet I.Adesanya jam nenusileidžia ir apskritai ilgą laiką kovėsi ne MMA narve, o kikbokso ringe. R.Whittakeriui šioje kovoje teks veltis į artimesnę kovą, nes jis turės fizinių duomenų deficitą, o tai suteiks I.Adesanyai progų atakoms tiek rankomis, tiek kojomis.

R.Whittakerio pranašumu gali tapti tvirtesnis smakras arba bandymas perkelti kovą į parterį. Visgi, jei australas pasirinks paprasčiausią taktiką ir tiesiog kovos stovėsenoje, tuomet I.Adesanya turėtų tapti naujuoju čempionu. Kai kurie ekspertai sako, kad I.Adesanya šioje kovoje turės įrodinėti savo galimybes, tačiau klausimų dėl R.Whittakerio – ne ką mažiau. Australas nesikovė beveik pusantrų metų, o viena iš jo pergalių prieš Y.Romero buvo kontroversiška.

I.Adesanya turi neblogas galimybes tapti naujuoju veidu UFC vidutinio svorio kategorijoje, tačiau vienpusės kovos nevertėtų tikėtis. Realiausia, kad prireiks visų 5 raundų, o nugalėtoją lems teisėjų verdiktas.

Verdiktas: I.Adesanya laimės daugumos teisėjų sprendimu.

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Apklausa

1. Kas laimės kovą dėl pasaulio čempiono diržo?

Alas Iaquinta – Danas Hookeris

Prieš pusantrų metų A.Iaquinta buvo sulaukęs gyvenimo šanso, kai kovėsi su Chabibu Nurmagomedovu dėl UFC lengvo svorio kategorijos pasaulio čempiono diržo. Amerikietis tada didesnių vilčių neturėjo, bet atlaikė visus 5 raundus prieš rusą. Jis kol kas vienintelis kovotojas istorijoje, kuris 25 min. narve atsilaikė prieš C.Nurmagomedovą. Vėliau A.Iaquinta įveikė pajėgų amerikietį Keviną Lee, o šių metų gegužę po 5 raundų pralaimėjo UFC visų laikų rekordininkui Donaldui „Kaubojui“ Cerrone‘ui. D.Hookeris negali pasigirti tokia įspūdinga karjeros reziumė. Garsiausias jo sutiktas varžovas, ko gero, yra Edsonas Barboza, prieš kurį Naujosios Zelandijos atletas pralaimėjo techniniu nokautu.

Kovotojų statistika – labai panaši, nors A.Iaquinta stovėsenoje šiek tiek geriau ginasi. Jis jau yra įrodęs, kad turi tvirtą smakrą ir gali 5 raundus atsilaikyti praktiškai prieš bet ką. D.Hookeris šioje kovoje turės ūgio ir ilgesnių galūnių pranašumą, todėl veikiausiai mėgins spausti A.Iaquintą. Amerikiečiui šioje kovoje vertėtų prisiminti imtynių pagrindus. A.Iaquinta jaunystėje, prieš pereidamas į MMA, buvo imtynininkas ir parteryje galėtų perimti kovos kontrolę, nors UFC narve retai tai daro. Tai bus dviejų apylygių kovotojų akistata, kuri gali pakrypti bet kuria linkme.

Verdiktas: A.Iaquinta laimės teisėjų sprendimu.

Tai Tuivasa – Sergejus Spivakas

Australijoje labai mylimas T.Tuivasa mėgins atsitiesti po 2 pralaimėjimų iš eilės, o jo kelyje šį kartą bus „poliariniu lokiu“ vadinamas Moldovos sunkiasvoris. S.Spivakas prieš persikeldamas į UFC laimėjo 9 kovas iš eilės, tačiau greitai suprato, kad kovos WWFC organizacijoje gerokai skiriasi nuo UFC. Jau debiutinėje UFC kovoje S.Spivakas patyrė pirmą pralaimėjimą, kai vos per 50 sek. buvo nokautuotas Walto Harriso.

T.Tuivasa 7 iš 8 savo pergalių šventė nokautais pirmajame raunde ir daugelis tiki, kad australas tokiu stiliumi gali nugalėti ir S.Spivaką. Visgi, reikia nepamiršti, kad sunkiasvorių kategorijoje viską gali pakeisti vienas smūgis.

Verdiktas: T.Tuivasa nokautuos varžovą.

Luke‘as Jumeau – Dhiego Lima

L.Jumeau tai bus pirma kova per paskutinius 20 mėnesių, todėl jo sportinė forma – mįslė visiems MMA gerbėjams. D.Lima turės tiek ūgio, tiek ilgesnių galūnių pranašumą ir turėtų būti vadinamas nežymiu kovos favoritu. Stovėsenoje kovotojų galimybės – praktiškai vienodos. L.Jumeau kiek geriau atakuoja varžovus, bet D.Lima pasižymi geresne gynyba. Iš Naujosios Zelandijos kilęs L.Jumeau gali pasigirti puikiai gynyba nuo sugriebimų, bet D.Lima šioje srityje yra itin aktyvus ir nuolat bent kartą perveda kovą į parterį ir bent sykį jame bando atlikti skausmingą veiksmą.

Verdiktas: D.Lima laimės daugumos teisėjų sprendimu.

Justinas Tafa – Yorganas de Castro

Ši kova buvo įtraukta į preliminariąją programą, bet po H.Holm traumos reikėjo užpildyti atsilaisvinusią vietą pagrindinėje programoje. Kikbokso ringe savo karjerą pradėjęs J.Tafa į MMA perėjo tik 2017 m. Jam tai bus vos ketvirta profesionali kova MMA narve ir debiutas UFC. Nedaug patirties turi ir Y.de Castro, debiutavęs profesionaliose MMA kovose 2017 m. Tiesa, Žaliojo Kyšulio salų atstovas anksčiau keletą metų kovėsi pagal MMA mėgėjų taisykles, todėl narvą pažįsta geriau nei jo varžovas. Y.de Castro šių metų birželį dalyvavo Dana White‘o vardo turnyre ir ten užsidirbo kontraktą su UFC.

Tiek J.Tafa, tiek Y.de Castro profesionaliose MMA kovose yra nenugalėti. Abu sportininkai turi gerus kikbokso pagrindus, todėl galima laukti agresyvios kovos stovėsenoje, kuri turėtų baigtis nokautu. Kovos nugalėtoją nuspėti nelengva, bet favoritu derėtų vadinti Y.de Castro, kuris turi šiek tiek daugiau patirties.

Verdiktas: Y.de Castro nokautuos varžovą.

Antroji preliminarios programos dalis:

Jake‘as Matthewsas – Rostemas Akmanas

Verdiktas: J.Matthewsas laimės teisėjų sprendimu.

Callanas Potteris – Maki Pitolo

Verdiktas: M.Pitolo nokautuos varžovą.

Jamie Mullarkay – Bradas Riddellis

Verdiktas: B.Riddellis nokautuos varžovą.

Megan Anderson – Zarah Faim dos Santos

Verdiktas: M.Andersonas laimės teisėjų sprendimu.

Pirmoji preliminarios programos dalis:

Nadia Kassem – Ji Yeon Kim

Verdiktas: J.Y.Kim laimės teisėjų sprendimu.

Khalidas Taha – Bruno Silva

Verdiktas: K.Taha nokautuos varžovą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

MMA
2019-10-05 15:32:58
Koks idiotas rašė šią apžvalgą? Parašykit jo kontaktą.
Atsakyti
camp303
2019-10-05 21:12:57
o kur galima geresnių lietuviškų paskaityti? Normali ta apžvalga