Armandas Duplantis | Scanpix nuotr.

Armandas Duplantis | Scanpix nuotr.

 Dohoje (Kataras) vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate įspūdingą pergalę iškovojo amerikietis Samas Kendricksas, įveikęs 19-metį Švedijos vunderkindą Armandą Duplantį.

Švedas padarė vieną klaidą jau 5,87 m aukštyje ir kurį laiką dalijosi 1-2 vietas su lenku Piotru Liseku. Trečias tuo metu rikiavosi S.Kendricksas, įveikęs 5,87 m aukštį trečiu mėginimu.

Pakėlus kartelę 5 cm į viršų situacija kardinaliai pasikeitė. S.Kendricksas jau pirmu bandymu įveikė šį aukštį ir tapo naujuoju lyderiu. A.Duplantis du kartus klydo, bet trečiu mėginimu įveikė aukštį ir pratęsė kovą dėl aukso. Tuo tarpu P.Lisekas šį aukštį mėgino įveikti tik kartą. Lenkas suklydo, perkėlė kitus du bandymus į 5,97 m aukštį, bet vėl klydo, baigė finalą su 5,87 m rezultatu ir pelnė bronzą.

A.Duplantis 5,97 m aukštyje atliko du nesėkmingus šuolius. Visgi, trečiu mėginimu jis nebeklydo ir epizodiškai tapo varžybų lyderiu.

S.Kendricksas tuo metu jau buvo padaręs dvi klaidas 5,97 m aukštyje, todėl nebeturėjo kur trauktis. Nepaisant to, ir amerikietis rado savyje jėgų įspūdingam trečiajam šuoliui, kuris leido amerikiečiui susigrąžinti pirmą poziciją.

Tuomet kartelė jau kilo į 6,02 m aukštį. Visgi, nė vienam sportininkui šio aukščio įveikti nepavyko, tad auksas dėl mažesnio bandymų skaičiaus atiteko S.Kendricksui. A.Duplantis vos netapo jauniausiu pasaulio čempionu nuo Sergejaus Bubkos laikų.

Vyrų 800 m bėgime fantastiškai pasirodė amerikietis Donavanas Brazieris. Ilgą laiką paskui Puerto Riko atstovą Wesley Vazquezą bėgęs amerikietis išsaugojo daug jėgų finišo tiesiajai ir pabėgo nuo visų persekiotojų. D.Brazieris užfiksavo nuostabų laiką – 1 min. 42.34 sek. Jis pagerino pasaulio čempionatų rekordą, kuris net nuo 1987 m. priklausė Kenijos atletui Billy Konchellah (1:43.06). 22-ejų metų D.Brazieris pirmą kartą karjeroje laimėjo pasaulio čempionato medalį.

Sidabrą laimėjo Bosnijos ir Hercegovinos bėgikas Amelis Tuka (1:43.47). Bronza atiteko Kenijos sportininkui Fergusonui Cheruiyotui Rotichui (1:43.82).

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Buo
2019-10-01 22:56:09
Puiku Kendrickso, Duplantiso ir Liseko kova. Ir dar puiku kad vyrukas is Nigerio i moteru 200m finala nepateko :) Vis puikios naujienos.
Atsakyti