Adrijus Glebauskas | Alfredo Pliadžio nuotr.

Adrijus Glebauskas | Alfredo Pliadžio nuotr.

  Dohoje (Kataras) vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate antradienį startavo lietuvis Adrijus Glebauskas, mėginęs patekti į vyrų šuolių į aukštį rungties finalą.

Lietuvis pirmu bandymu įveikė 2,17 m aukštį, o antru mėginimu peršoko per į 2,22 m aukštį iškeltą kartelę. Deja, visi trys jo bandymai įveikti 2,26 m aukštį buvo nesėkmingi ir A.Glebauskas liko už finalo borto. Vietą finale lietuviui būtų užtikrinęs pirmu bandymu įveiktas 2,26 m aukštis. A.Glebauskas čempionate užėmė 21-ą vietą.

„Pasirodymą vertinčiau tikrai gerai, jei būčiau įveikęs 2,26 m aukštį. Labiausiai norėjosi tai padaryti pirmuoju bandymu, nes tai ir buvo geriausias mano šuolis. Tikrai galėjau įveikti tą aukštį. To ir pritrūko, kad būčiau patenkintas savo pasirodymu. Kai antru bandymu įveikiau 2,22 m aukštį, supratau, kad kitas šuolis gali nulemti patekimą į finalą. Nežinojau, kaip vertinti savo galimybes, nes pusantro mėnesio nedalyvavau varžybose ir tik ruošiausi čempionatui. Apšilimo metu tik supratau, kad gal ir nesijaučiu idealiai. Vasaros metu forma buvo kiek geresnė“, - savo debiutą pasaulio čempionate įvertino A.Glebauskas.

Lengvosios atletikos sezonas 202 cm ūgio A.Glebauskui šiomis varžybomis baigėsi, o kalbėdamas apie ateitį jis nusprendė pašmaikštauti: „LKL sezonas kaip tik prasidėjo, tai gal kokia nors komanda paims.“

A.Glebauskas šiame sezone neįvykdė pasaulio čempionato normatyvo (2,30 m), bet tą pavyko padaryti tik 23 sportininkams, todėl nebuvo pasiektas minimalus dalyvių skaičius. Sportininkai, kuriems normatyvas nepakluso, buvo išrikiuoti pagal geriausius rezultatus, pasiektus nuo praėjusių metų spalio 1-osios. 2,28 m Lietuvos čempionate peršokęs A.Glebauskas reitinge pasidalino 26-30-ą pozicijas. Patekimui į Dohą būtų pakakę ir LLAF taurės varžybose pasiekto rezultato, kur mūsiškis įveikė 2,27 m.

A.Glebauskas pirmą kartą karjeroje startavo pasaulio čempionate. Pernai lietuvis dalyvavo Europos čempionate, kuriame įveikė 2,16 m aukštį, pasidalino 20-ą vietą ir į finalą nepateko.

Lietuvių tvarkaraštis pasaulio čempionate:

Spalio 3 d. (ketvirtadienis)

16.40 val. moterų trišuolio kvalifikacija (dalyvauja Diana Zagainova ir Dovilė Kilty)

Spalio 4 d. (penktadienis)

23.30 val. vyrų 20 km sportinis ėjimas (dalyvauja Marius Žiūkas)

Spalio 5 d. (šeštadienis)

16.30 val. arba 18.00 val. vyrų ieties metimo kvalifikacija (dalyvauja Edis Matusevičius)

20.35 val. moterų trišuolio finalas (dalyvauja Diana Zagainova ir Dovilė Kilty, jei pateks)

Spalio 6 d. (sekmadienis)

19.55 val. vyrų ieties metimo finalas (dalyvauja Edis Matusevičius, jei pateks)

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.