Marija Lasickienė | Scanpix nuotr.

Marija Lasickienė | Scanpix nuotr.

 Dohoje (Kataras) vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate pirmadienį surengtas moterų šuolių į aukštį finalas.

Įspūdingose varžybose favoritės statusą pateisino rusė Marija Lasickienė. Po „neutralia“ vėliava startuoti turinti sportininkė atliko net 8 sėkmingus šuolius paeiliui ir įveikė 2,04 m aukštį. Vėliau rusė dar bandė gerinti karjeros rekordą ir kėsinosi į 2,08 m aukštį, bet visi trys jos bandymai buvo nesėkmingi. 26-erių metų sportininkė trečią kartą iš eilės tapo pasaulio čempione. To dar nebuvo padariusi nė viena šuolininkė į aukštį.

Sensaciją sukūrė neseniai 18-ąjį gimtadienį paminėjusi ukrainietė Jaroslava Mahučich. Ji du kartus gerino karjeros rekordą ir įveikė net 2,04 m aukštį! Sidabrą pelniusi vunderkindė pagerino ir pasaulio jaunimo rekordą. Ukrainietė po fantastiško šuolio atsisakė tęsti varžybas ir nemėgino įveikti 2,06 m ar 2,08 m aukščio.

Daugelį nustebino toks J.Mahučich sprendimas nebetęsti varžybų. Visgi, pati M.Lasickienė tikino, kad panašaus ukrainietės ėjimo ir tikėjosi.

„Visos kovojome dėl medalių ir siekėme geriausių rezultatų. Aš visų varžybų metu galvojau tik apie savo šuolius, nes labai norėjau tapti triskart pasaulio čempione. Ar tikėjausi, kad Jaroslava pasiduos ir daugiau nebešoks? Tiesą pasakius, iš jos kažko panašaus ir laukiau. Jaroslava po asmeninių rekordų dažnai nebetęsia varžybų. Ji pasidžiaugia rekordais ir tuomet „nusiima“. Aš – ne tokia. Buvau pasiruošusi ir toliau kovoti dėl aukso. Tai, kad ji atsisakė tęsti varžybas, ne mano reikalas. Turbūt pirmą kartą laimėjau tokiu keistu būdu“, - pasakojo M.Lasickienė.

Kol kitos prizininkės pozavo su savo šalių vėliavomis, M.Lasickienė stadione atrodė kiek pasimetusi, nes dėl Rusijos dopingo skandalo negalėjo paimti savo šalies vėliavos į rankas. Taip pat jai nebus sugrotas Rusijos himnas apdovanojimų ceremonijos metu. M.Lasickienė, kaip ir kiti rusai, pasaulio lengvosios atletikos čempionate yra vadinami „neutraliaisiais atletais“.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.