Andrius Gudžius | Scanpix nuotr.

Andrius Gudžius | Scanpix nuotr.

 Dohoje (Kataras) vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate titulo neapgynė Lietuvos disko metikas Andrius Gudžius. Labai sunkų sezoną baigęs lietuvis užėmė 12-ą vietą.

A.Gudžius jau pirmu bandymu diską metė apie 64-65 m. Tokio rezultato veikiausiai būtų pakakę vietai aštuonete, kas būtų leidę atlikti lietuviui visus šešis mėginimus. Deja, A.Gudžius neišsilaikė sektoriuje, todėl jo bandymas nebuvo įskaitytas. Antru bandymu A.Gudžiaus diskas skriejo tik 61,55 m ir prieš lemiamą metimą jis buvo paskutinis – 12-as. Deja, trečiuoju bandymu diską išmetęs A.Gudžius greitai suprato, kad rezultato 8-ukui neužteks, todėl išėjo iš sektoriaus ir teisėjai jo rezultato net nematavo.

„Žinojau, kad dėl medalių nekovosiu, o mano tikslas buvo šešetukas. Matau, kad galėjau būti aštuntuke. Labai gaila to pirmojo metimo. Šiaip nebuvau pasiruošęs šioms varžyboms. Po pirmo bandymo „išmušė“ saugiklį, pradėjau be proto nervintis. Pasitikėjimas savimi kažkur dingo. Taip ir gavosi. Antras bandymas vėl su klaidomis, o trečiojo metu vėl užmyniau, bet to metimo vis tiek nebūtų užtekę“, - kalbėjo A.Gudžius.

Netrukus čempionas atsiprašė gerbėjų: „Gaila, bet rezultatas yra toks, koks yra. Kalbomis aš jo nepadidinsiu. Reikia atsiprašyti gerbėjų, šalies, trenerių. Nuvyliau. Kaip ir sakiau, reikia išsilaižyti žaizdas. Kiti metai – patys svarbiausi.“

Čempiono titulą perleidęs Andrius Gudžius: „Reikia išsilaižyti žaizdas“

Andrius Gudžius pasaulio čempionato finale užėmė 12 vietą. Diską jis numetė 61,55 m. Po finalo pasaulio ir Europos čempionas buvo savikritiškas: „Gaila, reikia atsiprašyti gerbėjų, reikia atsiprašyti šalies, reikia atsiprašyti trenerių – nuvyliau.“ Sakome ačiū už kovą viso sezono metu, nepaisant kamavusių problemų!

Posted by Lietuvos lengvosios atletikos federacija on Monday, September 30, 2019

Atrankoje A.Gudžius jau pirmu bandymu diską nusviedė 64,14 metro ir vėliau šio rezultato nepagerino. Lietuvis neįvykdė kvalifikacinio normatyvo (65,50), bet užėmė 8-ą vietą, o į finalą pateko 12 sportininkų.

A.Gudžiui sezono pradžią sugadino atlikta pėdos operacija. Tiesa, liepos pabaigoje lietuvis jau buvo įgijęs neblogą sportinę formą, kai Palangoje diską numetė 67,73 m. Deja, prieš pat čempionatą A.Gudžių pakirto Laimo liga. Tai jam sutrukdė tinkamai pasiruošti svarbiausioms metų varžyboms.

Priminsime, kad A.Gudžius jau turi kelialapį į 2020 m. Tokijo olimpiadą.

Lietuvių tvarkaraštis pasaulio čempionate:

Spalio 1 d. (antradienis)

16.50 val. vyrų šuolių į aukštį kvalifikacija (dalyvauja Adrijus Glebauskas)

Spalio 3 d. (ketvirtadienis)

16.40 val. moterų trišuolio kvalifikacija (dalyvauja Diana Zagainova ir Dovilė Kilty)

Spalio 4 d. (penktadienis)

20.15 val. vyrų šuolių į aukštį finalas (dalyvauja Adrijus Glebauskas, jei pateks)

23.30 val. vyrų 20 km sportinis ėjimas (dalyvauja Marius Žiūkas)

Spalio 5 d. (šeštadienis)

16.30 val. arba 18.00 val. vyrų ieties metimo kvalifikacija (dalyvauja Edis Matusevičius)

20.35 val. moterų trišuolio finalas (dalyvauja Diana Zagainova ir Dovilė Kilty, jei pateks)

Spalio 6 d. (sekmadienis)

19.55 val. vyrų ieties metimo finalas (dalyvauja Edis Matusevičius, jei pateks)

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.