Banchi | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Banchi | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ treneris Luca Banchi pasidalijo savo prisiminimais apie Lietuvos krepšinio legendą Liną Kleizą.

Specialistas puolėją treniravo Milane, bet po to krepšininkas baigė karjerą ir dabar jis dirba Vilniaus „Ryto“ klube.

„Labai geras vaikinas, turėjome gerą laiką kartu Milane. Gaila, tai nebuvo geriausias sezonas mums, jis buvo ir paskutinis Linui. Nuo pat pradžių jį stabdė kelio trauma ir fizinės problemos. Gaila, kad susitikome vėlai, bet gal nesu toks geras treneris, kad nusipelnyčiau tokių gerų žaidėjų jų karjeros pradžioje.

Prisimenu jį nuo tada, kai pirmąsyk jį pamačiau Salonikuose, devyniolikmečių čempionate 2003 metais. Buvau sužavėtas jo žaidimo, sekiau jo karjerą ir man buvo garbė būti dalimi jo karjeros, nepaisant to, kad tai buvo paskutinis sezonas. Turiu apie jį tik gerus atsiminimus tiek kaip apie vyrą, tiek kaip apie krepšininką. Gaila, kad prieš porą metų netekome galimybės susitikti, nes Turiną palikau dvi dienos iki mačo su „Rytu“, - pasakojo specialistas.

Dabar L.Banchi savo gretos turi kitą lietuvį – Mantą Kalnietį.

„Nors niekada kartu nedirbome, žinojau Mantą gerai. Kuomet jis žaidė Italijoje, dalinausi nuomonėmis su buvusiais savo žaidėjais, treneriais, su kuriais dirbau bendrame trenerių štabe. Visi apibūdino Mantą kaip komandinį žaidėją, labai gerą kaip žmogų – ne tik kaip žaidėją. Tai jis rodo nuo pat pradžių.

Žinoma, tai, kad jis yra žaidęs Krasnodare, padeda Mantui ir visiems, greitinant adaptacijos procesą. Jis čia viską žino gerai, laukiu iš jo ne tik atsidavimo aikštėje, bet ir už jos, kad paspartintume komandos lipdymo procesą. Manau, kad jo įgūdžiai, patirtis, vertybės ir galimybės puikiai tinka mūsų komandai“, - kalbėjo treneris.

Koks krepšininkas yra svarbiausias „Ryto“ komandoje?

„Manau, kad visa komanda. Kaip jau minėjau, čia yra identiteto klausimas, jie kartu žaidžia ne pirmus metus, turi tą patį trenerį, tą pačią sistemą. Visi žino, koks geras yra jų mentalitetas. Lengva kovoti nebus. Plius, tai – sezono atidarymo mačas, jie žais namuose ir esu tikras, kad sirgaliai atiduos savo palaikymą komandai. Tam esame pasiruošę ir bandysime į tai atsakyti.

Pamatysime, kaip esame pasiruošę kovai prieš komandą, kuri parodė solidų identitetą ir paliko gerą įspūdį pirmuose trijuose mačuose“, - sakė L.Banchi. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.