Jaroslava Mahučich | Scanpix nuotr.

Jaroslava Mahučich | Scanpix nuotr.

 Dohoje (Kataras) vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate pirmadienį surengtas moterų šuolių į aukštį finalas.

Įspūdingose varžybose favoritės statusą pateisino rusė Marija Lasickienė. Po „neutralia“ vėliava startuoti turinti sportininkė atliko net 8 sėkmingus šuolius paeiliui ir įveikė 2,04 m aukštį. Vėliau rusė dar bandė gerinti karjeros rekordą ir kėsinosi į 2,08 m aukštį, bet visi trys jos bandymai buvo nesėkmingi. 26-erių metų sportininkė trečią kartą iš eilės tapo pasaulio čempione ir šuoliuose į aukštį dominuoja jau ne vienerius metus.

Sensaciją sukūrė neseniai 18-ąjį gimtadienį paminėjusi ukrainietė Jaroslava Mahučich. Ji du kartus gerino karjeros rekordą ir įveikė net 2,04 m aukštį! Sidabrą pelniusi vunderkindė pagerino ir pasaulio jaunimo rekordą. Ukrainietė po fantastiško šuolio atsisakė tęsti varžybas ir nemėgino įveikti 2,06 m ar 2,08 m aukščio.

Pasaulio jaunimo rekordas:

Bronza atiteko amerikietei Vashti Cunningham (2 m). Ji neklydo iki 2,02 m aukščio ir pagerino karjeros rekordą. Tuo tarpu pagrindine M.Lasickienės konkurente vadinta ukrainietė Julija Levčenka tenkinosi ketvirta vieta. Ji tik trečiu bandymu įveikė 2 m aukštį ir dėl didesnio mėginimų skaičiaus praleido į priekį V.Cunningham.

Finalo rezultatai:

Finalo rezultatai | Organizatorių nuotr.

Finalo rezultatai | Organizatorių nuotr.

Šį kartą finale nedalyvavo Airinė Palšytė. Po traumos grįžusi lietuvė atrankoje įveikė 1,85 m aukštį, užėmė 22-ą vietą ir į finalą nepateko.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.