Shelly-Ann Fraser-Pryce | Scanpix nuotr.

Shelly-Ann Fraser-Pryce | Scanpix nuotr.

 Dohoje (Kataras) tęsiasi pasaulio lengvosios atletikos čempionatas. Šeštadienį greičiausiu šių metų žmogumi tapo amerikietis Christianas Colemanas, o sekmadienį prestižinėje 100 m bėgimo rungtyje lenktyniavo ir moterys.

Didesnės intrigos finale nebuvo – Jamaikos legenda Shelly-Ann Fraser-Pryce įspūdingai startavo ir išliko pirmoje vietoje iki pat finišo. Jamaikietė distanciją įveikė per 10.71 sek. ir pasiekė geriausią rezultatą pasaulyje nuo 2017 m. Sidabrą laimėjo Didžiosios Britanijos rekordą pasiekusi Dina Asher-Smith (10.83), o bronzą pelnė Marie-Josee Ta Lou (10.90) iš Dramblio Kaulo Kranto. Finale nepasirodė olandė Dafne Schippers. Po pusfinalio ji pajautė kirkšnies skausmus ir atsisakė dalyvauti svarbiausiame bėgime.

Finalo bėgimas:

Finalo rezultatai:

Finalo rezultatai | Organizatorių nuotr.

Finalo rezultatai | Organizatorių nuotr.

S-A.Fraser-Pryce 8-ą kartą tapo pasaulio čempione ir 4-ą kartą laimėjo 100 m rungtį. Ji yra vienintelė moteris istorijoje, laimėjusi 100 m bėgimą pasaulio čempionate net 4 sykius. 2017 m. jamaikietė susilaukė sūnaus, tad šiemet pasaulio čempionatą laimėjo pirmą kartą, būdama mama.

Vos 152 cm ūgio charizmatiškoji jamaikietė Dohoje išsiskyrė ir savo stiliumi. Šeštadienį atrankoje ji bėgo geltonos spalvos plaukais, o sekmadienį „nusidažė“ vaivorykštės spalva.

Vyrų trišuolio rungtyje ketvirtą kartą pasaulio čempionu tapo amerikietis Christianas Tayloras. Pirmieji du jo šuoliai buvo neįskaityti ir amerikietis neturėjo kur trauktis. Trečiu bandymu jis atsispyrė toli nuo leidžiamos ribos, bet nušoko 17,42 m ir tęsė kovą dėl medalių. Po ketvirto mėginimo jis tapo lyderiu (17,86 m), o penktu bandymu įtvirtino savo pergalę – 17,92 m.

Sidabru tenkinosi ilgą laiką pirmavęs kitas JAV atletas Willas Claye‘us (17,74), o bronzą kiek netikėtai išplėšė Burkina Faso atletas Huguesas Fabrice‘as Zango. Jis paskutiniu bandymu nušoko 17,66 m ir pagerino Afrikos rekordą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.