Juozas Bernotas | Aistės Ridikaitės nuotr.

Juozas Bernotas | Aistės Ridikaitės nuotr.

 Su dar 29 valstybėmis dėl kelialapio į Tokijo olimpiadą pasaulio „RS:X“ burlenčių čempionate kovojęs Juozas Bernotas pademonstravo sportinį charakterį ir atvėrė Lietuvos buriavimui dar vienas duris į kovą dėl olimpinių medalių 2020-aisiais.

33 vietą tarp 137 buriuotojų pasaulio čempionate užėmęs Lietuvos sportininkas buvo 5 tarp tų valstybių, kurios kovojo ir dėl galimybės startuoti Tokijuje. Iš viso šiame čempionate buvo skiriami vos 8 kelialapiai.

„Be galo džiaugiuosi J. Bernoto pasiekimu. Konkurencija čempionate buvo iš tiesų didelė, kova įtempta, tačiau mūsų buriuotojai tikrai moka parodyti sportinį charakterį ir užtikrintai siekti užsibrėžtų tikslų. Tiek liepą V. Andrulytės, tiek J. Bernoto iškovoti kelialapiai Lietuvai yra dovana. O kartu – tai proga kitąmet Tokijuje varžytis dėl olimpinių medalių su pačiais stipriausiai planetos sportininkais. Linkiu lietuvaičiams neprarasti ryžto bei motyvacijos ir, žinoma, gero vėjo“,- rezultatu džiaugėsi Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas Naglis Nasvytis.

Likusius kelialapius šiame „RS:X“ burlenčių pasaulio čempionate iškovojo Korėjos, Honkongo, Baltarusijos, Šveicarijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kipro, Čekijos atstovai. Dar dešimt valstybių kelialapius jau buvo iškovoję praėjusių metų pasaulio čempionate, tarp jų – Kinija, Prancūzija, Didžioji Britanija, Graikija, Izraelis, Italija, Olandija, Norvegija, Lenkija ir Ispanija.

J. Bernotas Lietuvai jau yra atstovavęs 2012-ųjų Londono ir 2016-ųjų Rio olimpinėse žaidynėse.

Rugsėjo 24-28 dienomis Italijoje, Gardos ežere, vykusiame pasaulio čempionate pirmąją vietą iškovojo Olandijos atstovas Kiran Badloe, antrąją – olandas Dorian van Rijsselberghe, trečiąją – Prancūzijos atstovas Pierre Le Coq. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton