Danielis Stahlis | Scanpix nuotr.

Danielis Stahlis | Scanpix nuotr.

 Dohoje (Kataras) vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate šeštadienį savo pasirodymą pradėjo viena didžiausių Lietuvos vilčių Andrius Gudžius.

2017 m. pasaulio čempionato auksą laimėjęs lietuvis startavo vyrų disko metimo kvalifikacijos B grupėje. Jau pirmu bandymu A.Gudžius diską nusviedė 64,14 metro ir vėliau šio rezultato nepagerino. Antru bandymu jis diską numetė 63,28 m, o trečias jo metimas liko neįskaitytas. A.Gudžius neįvykdė kvalifikacinio normatyvo (65,50), bet bendroje įskaitoje užėmė 8-ą vietą ir pateko tarp 12-os finalo dalyvių. Pasaulio čempionui A.Gudžiui žengti pirmo žingsnio titulo gynyboje nesutrukdė nei pavasarį atlikta plokštelės iš pėdos šalinimo operacija, nei neseniai persirgta Laimo liga.

Kvalifikacinį normatyvą įvykdė vienintelis švedas Danielis Stahlis (67,88). Neabejotinas sezono lyderis dar kartą pateisino favorito statusą. Po sėkmingo antrojo metimo jis šėlo sektoriuje, o vėliau gera nuotaika spinduliavo žiniasklaidos zonoje. Visgi, D.Stahlio šypsena nuslėpė prieš pat atranką iškilusias netikėtas problemas, mat vyriausiasis teisėjas pareiškė, jog švedas negalės mėtyti savo mėgstamiausio disko.

„Mums tai pasakė likus valandai iki starto. Kažkoks vyrukas, kuris yra teisėjų vadas, ėmė kažką aiškinti apie disko briauną. Nesupratau jo argumentų ir negaliu paaiškinti tokio sprendimo. Jie kažką kalbėjo, kad tas diskas nusidėvėjęs, bet tai visiškai nelogiška. Su šiuo disku galėjome startuoti visose pagrindinėse varžybose. Visi organizatoriai jį patvirtindavo. Situacija idiotiška ir aš tikiuosi, kad viskas bus išspręsta iki finalo. Kita vertus, reikia sugebėti mesti skirtingus diskus ir Danielis tai sugeba. Prieš atranką jis surado kitą diską ir parodė, kad gali jį numesti labai toli, bet norėtųsi, kad finale jis galėtų mesti sau įprastą diską“, - aiškino D.Stahlio treneris Vesteinnas Hafsteinssonas.

Švedijos lengvosios atletikos federacijos atstovas spaudai Hillvei Thoras patikino, kad jie jau kreipėsi į IAAF: „Pateikėme užklausą organizatoriams dėl Danielio disko, nes juo iki šiol buvo leidžiama startuoti visose IAAF varžybose, bet šiandien jis kažkodėl nebuvo patvirtintas.“

Vyrų disko metimo finalas prasidės pirmadienį 21.15 val.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.