Jakobas Ingebrigtsenas už trasos ribų | „Twitter“ nuotr.

Jakobas Ingebrigtsenas už trasos ribų | „Twitter“ nuotr.

 Penktadienį Dohoje (Kataras) prasidėjo vienas laukiamiausių šių metų sporto renginių – pasaulio lengvosios atletikos čempionatas. Pirmoje vakarinėje sesijoje vyks tik vienas finalas – moterų maratono bėgimas, bet ir be jo netrūko įdomybių stadione.

Kontroversiškai baigėsi vyrų 5000 m bėgimo rungtis. 19-metis Norvegijos supertalentas Jakobas Ingebrigtsenas distanciją įveikė per 13 min. 25.20 sek. ir kurį laiką džiaugėsi bilietu į finalą. Visgi, situacija netrukus pasikeitė, o norvegas išgirdo žinias apie diskvalifikaciją.

Teisėjai peržiūrėjo bėgimo įrašą ir pastebėjo, kad J.Ingebrigtsenas dalį distancijos buvo už trasos ribų. Jis padėjo net 3 ar 4 žingsnius neleistinoje zonoje ant žolės. Verta pažymėti tai, kad tuo metu norvegą stumdė kiti varžovai ir jis už trasos ribų atsidūrė būtent po tokio susidūrimo. Šis incidentas jam greičiausiai nesuteikė jokio pranašumo, bet teisėjai griežtai pažvelgė į šią situaciją ir anuliavo J.Ingebrigtseno rezultatą. Norvegijos delegacija pateikė protestą.

Atnaujinta 23.28 val. Pranešama, kad nauja teisėjų komisiją išanalizavo bėgimą ir nustatė, kad J.Ingebrigtsenas nebuvo kaltas dėl to, kad atsidūrė už trasos ribų. Diskvalifikacija buvo panaikinta, o norvegas vėl įtrauktas į finalo dalyvių sąrašą.

„Dabar man kiek palengvėjo. Džiugu, kad taisyklės kartais užstoja nekaltuosius. Visada jaučiau, kad tame bėgime nepadariau nieko blogo“, - pasakojo J.Ingebrigtsenas.

19-metis norvegas yra dukart 2018 m. Europos čempionas. Vieną iš aukso medalių jis laimėjo būtent 5000 m bėgime. J.Ingebrigtsenas šiemet yra vienintelis europietis, patenkantis į 5000 m bėgimo rungties pasaulio reitingo 20-uką.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.