Christianas Colemanas | Scanpix nuotr.

Christianas Colemanas | Scanpix nuotr.

 Penktadienį Dohoje (Kataras) prasidėjo vienas laukiamiausių šių metų sporto renginių – pasaulio lengvosios atletikos čempionatas. Pirmoje vakarinėje sesijoje vyks tik vienas finalas – moterų maratono bėgimas, bet ir be jo netrūko įdomybių stadione.

Moterų 800 m bėgime fiasko patyrė britė Lynsey Sharp. 2012 m. Europos čempionė ir 2014 m. Europos vicečempionė šeštajame atrankos bėgime finišavo vos 4-a – 2 min. 3.57 sek. ir liko per 0.13 sek. nuo garantuotos vietos pusfinalyje. Negana to, šis bėgimas buvo lėčiausias iš visų, tad L.Sharp, net ir žinodama laiką, kokio reikia vietai pusfinalyje, nesugebėjo jo pasiekti ir liko už pusfinalio borto.

Galutinėje įskaitoje L.Sharp buvo vos 31-a tarp 41 dalyvės. Palyginimui, jos asmeninis rekordas nuo Rio de Žaneiro olimpiados siekia 1 min. 57.69 sek., o jos geriausias sezono rezultatas yra 1 min. 58.61 sek.

Ne ką mažesnė staigmena užfiksuota moterų kūjo metimo kvalifikacijoje. 2017 m. pasaulio čempionato bronzos medalininkė lenkė Malwina Kopron atliko du iš eilės neįskaitytus metimus. Trečiu bandymu ji nusviedė kūjį 70,46 metro, bet to užteko tik 13-ai vietai, kai į finalą pateko 12 sportininkių. M.Kopron karjeros rekordas nuo 2017 m. yra 76,85 m, o geriausias šio sezono rezultatas – 75,23 m.

Vyrų 100 m bėgime galingai startavo skandalingasis sezono lyderis amerikietis Christianas Colemanas. Jis atrankoje tikrai neišnaudojo visų jėgų, bet vienintelis bėgo greičiau nei per 10 sek. – 9.98. Antras liko Akani Simbine (10.01) iš Pietų Afrikos Respublikos, o trečias – JAV veteranas Justinas Gatlinas (10.06).

23-ejų metų Ch.Colemanas per 12 mėnesių laikotarpį praleido 3 dopingo testus ir turėjo gauti 2 metų diskvalifikaciją. Visgi, amerikietis rado spragą taisyklėse, kurios teigia, kad pirmas praleistas testas turi būti datuojamas kaip pirmoji minėto laikotarpio ketvirčio diena. Ch.Colemano atveju, tai – 2018 m. balandžio 1 d. Kadangi trečiasis amerikiečio praleistas testas buvo 2019 m. balandžio 26 d., jis nė viename atskirame 12 mėnesių laikotarpyje nepraleido daugiau nei 3 dopingo testų, todėl galėjo startuoti pasaulio čempionate, nors tai įsiutino ne vieną lengvosios atletikos gerbėją. IAAF ir WADA jau ruošia permainas taisyklėse, kad ateityje sportininkai tokiu būdu negalėtų išsisukti.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.