Mantas Pultaražinskas | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Mantas Pultaražinskas | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

„Visada buvau „muštukas“, todėl šis sportas man labai tiko, – nusišypso klubo „Titanas“ kovotojas Matas Pultaražinskas, liepos mėnesį pasaulio Muay Thai čempionato jaunimo grupėje iškovojęs sidabro medalį.

„Tai vienas svarbiausių mano pasiekimų karjeroje, – apie pasaulio čempionato sidabrą sportas.lt sakė kovotojas. – Labai džiaugiuosi galėdamas garsinti Lietuvą. Manau šis laimėjimas stipriai pakėlė mano vertę. Šis medalis suteikia pasitikėjimo, kad galiu dar daugiau“.

Kova fanams

Lapkričio mėnesį kovotojas planuoja dalyvauti Baltarusijoje vyksiančiame Europos Muay Thai čempionate. „Europoje taip pat yra labai daug pajėgių kovotojų, todėl turėtų būti įdomu“, – pareiškė M.Pultaražinskas.

Įdomu turėtų būti ir lapkričio mėnesį KOK turnyro ringe Vilniuje: organizacija jau patvirtino, kad žiūrovai išvys kovą tarp M.Pultaražinsko ir jam iššūkį metusio „Fighter House/Roger Gracie Acedemy Kaunas“ kovotojo Dovydo Rimkaus.

„Po pergalės KOK turnyro ringe praėjusį šeštadienį D.Rimkus interviu metu išsakė norą susikauti su manimi. Apie tai sužinojau apšilinėdamas prieš savo kovą su olandu Mika Tahitu, – pasakojo M.Pultaražinskas. – Man patinka iššūkiai. Pasidalinau Dovydo interviu socialinėje erdvėje, o vėliau atsirado ir foto koliažas... Dabar jau žinome, kad susitiksime ringe. Pastebėjau, kad daug fanų tiki galima Dovydo pergale...“

Mantas Pultaražinskas ir Dovydas Rimkus | „Stop“ kadras

Mantas Pultaražinskas ir Dovydas Rimkus | „Stop“ kadras

M.Pultaražinskas teigė, kad tai bus puikus pavyzdys, kad iššūkiais mėtytis reikia atsakingai. „Manau, kad kova baigsis anksčiau laiko, – šyptelėjo „Titano“ kovotojas. – Jaučiu, kad kiekvieną kovą gaunu vis geresnį priešininką, tačiau ši dvikova bus išimtis. Padarysime tai dėl fanų“.

„Noriu daugiau“

Su kovos menais M.Pultaražinskas susipažino būdamas septynerių, kai pradėjo lankyti kyokushin karate treniruotes pas trenerį Andrių Misecką. Tačiau po šešerių metų vaikinas pajautė, kad norisi daugiau, stipriau ir greičiau.

Kelias nusidriekė į klubą „Titanas“ pas trenerį Marių Misiūną. „Ir čia nesu praleidęs nė vienos treniruotės per penkis metus, – pabrėžia M.Pultaražinskas. – Mano tikslas yra kautis su geriausiais pasaulio kovotojais. Tai yra didžiausias mano „kabliukas“, kuris motyvuoja kiekvieną dieną. Tai, ką matote dabar, tėra mano karjeros pradžia. Ateityje dar laukia daug sunkaus ir juodo darbo. To, ką darau dabar, man neužtenka. Noriu kur kas daugiau“.

KOK užkulisiai l Manto Stankevičiaus nuotr.

KOK užkulisiai l Manto Stankevičiaus nuotr.

M.Pultaražinskas teigė jaučiantis, kad kovos menai yra jo pašaukimas. „Man yra lemta tai daryti, – pridūrė jis. – Tiek treniruotėse, tiek ir varžybose jaučiuosi geriausiai. Jau neįsivaizduoju savo gyvenimo be pasirengimo kovoms. Kiekviena mano diena yra skirta būtent jam. Net, jeigu ir ilsiuosi, tai darau tik tam, kad galėčiau dar stipriau padirbėti treniruotėse“.

„Bijo tik priešininkai“

„Disciplina, – nukerta M.Pultaražinskas. – Šis sportas moko niekada nepasiduoti, visada judėti pirmyn. Kartais pagalvoju, kas būtų, jei nesportuočiau, tačiau nesigauna įsivaizduoti, ką galėčiau kitko veikti. Todėl žinau, kad man yra skirtas kovotojo kelias. Čia yra daug svarbių dalykų, tačiau aš išskirčiau užsispyrimą ir tvirtą valią. Nepaisant to, kaip prastai jautiesi, ar koks esi pavargęs, turi eiti į treniruotes ir lieti prakaitą“.

M.Pultaražinskas pabrėžė, kad ringe jaučiasi tarsi namuose. „Visi žmonės namuose jaučiasi gerai, o aš gerai jaučiuosi ringe. Kartais netgi geriau negu namuose, – kalbėjo kovotojas. – Visada būna kažkoks jauduliukas, tačiau tai nėra baimė. Mūsų sporte negali bijoti. Apie tai net nėra kada galvoti – visą laiką turi stebėti varžovą, jausti savo kūną, todėl baimei vietos nebelieka. Bijo tik priešininkai“.

Matas Pultaražinskas | Organizatorių nuotr.

Matas Pultaražinskas | Organizatorių nuotr.

Kovos dieną M.Pultaražinskas, pasak jo paties, būna linksmas ir laiką leidžia su draugais arba šeima. „Juk tą dieną jau nieko nebepakeisi – kaip pasirengei, taip ir bus, – kalbėjo kovotojas. – Būnu visiškai atsipalaidavęs ir stengiuosi apie nieką negalvoti arba pažiūrėti gerą filmą. Tačiau visiškai pasikeičiu, kai ateina laikas žengti į ringą. Tuomet esu nusiteikęs suplėšyti priešininką... Suplėšau ir tada toliau einu juokauti su visais“.

M.Pultaražinskas prisipažino, kad ateityje norėtų kovoti „One“ arba „Glory“ turnyruose.

„Tačiau kol kas džiaugiuosi kovomis KOK turnyruose. Mano tikslas čia – čempiono diržas“, – užtikrintai kalbėjo aštuoniolikmetis kovotojas.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (5)
Registruoti
Anoniminiai (5)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų