Lietuvos buriavimo klubų čempionatas | Red Eye Fotografija nuotr.

Lietuvos buriavimo klubų čempionatas | Red Eye Fotografija nuotr.

 Sekmadienį Kauno mariose susirinkę stipriausi šalies buriuotojai susirungė finaliniame Lietuvos buriavimo klubų čempionato etape. Kova dėl pergalės ir teisės atstovauti Lietuvai tarptautinėje buriavimo čempionų lygoje vyko iki paskutinės lenktynių minutės. Pergalę išplėšusi klubo „Nautikus“ (kpt. R. Šiugždinis) įgula „Vilniaus jachtklubo“ (kpt. K. Janulionis) komandą bendroje čempionato įskaitoje aplenkė vos keturiais taškais. 

„Daug gerų emocijų ir daug kokybiško buriavimo. Jei pirmame etape, kuris vyko vasarą Nidoje, dalyviams teko varžytis itin sudėtingomis sąlygomis, tai šįkart vėjo buvo apie 10 mazgų (~5 m/s), su nedideliais škvaliukais. Tai – tobulos sąlygos, kai viskas sukasi apie taktiką ir strategiją, nėra rūpesčio dėl išgyvenimo, laivo suvaldymo ar avarijų“,– taip apie sekmadienį įvykusį Lietuvos buriavimo klubų čempionatą teigia šio projekto Lietuvoje koordinatorius ir „RS-280“ jachtų klasės asociacijos prezidentas Simonas Steponavičius.

Pasak jo, tai atsispindėjo ir čempionato eigoje, kur 12 trumpų ir intensyvių lenktynių metu lyderius dažnai skirdavo vos vienas ar du taškai, o galutinis nugalėtojai išaiškėjo tik paskutinėje distancijoje. 

„Tarkim, „Platu 25“ asociacijos komanda (kpt. J. Gordevičius) prieš paskutiniąsias lenktynes tvirtai stovėjo antroje vietoje, tačiau paskutinių lenktynių metu padarė falšstartą ir bendroje čempionato įskaitoje iškrito iš prizininkų – liko ketvirti. Iš tiesų, visi susirinkę klubai atvyko labai užsidegę, nusiteikę kovoti, pasitreniravę. Tai matosi ir rezultatuose“,– teigė S. Steponavičius.

Pasak jo, šis formatas – pirmasis Lietuvoje, kuris leidžia į vieną vietą surinkti visų kartų geriausius Lietuvos buriuotojus ir leisti jiems varžytis trumpoje, intensyvioje lenktynių distancijoje vienodais laivais. Tokiu būdu beveik visai pašalinamas sėkmės elementas ir galima išsiaiškinti iš tiesų stipriausias įgulas. 

Antrajame čempionato etape pirmąją vietą iškovojo jauno vairininko Karolio Janulionio vadovaujama „Vilniaus Jachtklubo“ įgula, tačiau šios pergalės jiems neužteko, kad į priekį išveržtų ir bendroje čempionato įskaitoje. Joje juos 4 taškais aplenkė ir čempionų titulu džiaugėsi patyrusio buriuotojo Raimondo Šiugždinio vadovaujama klubo „Nautikus“ įgula. Su šia pergale jie iškovojo ir teisę atstovauti Lietuvai 2020 m. tarptautinėje buriavimo čempionų lygoje.

„Į R. Šiugždinį dedame daug vilčių. Dideliam laivyne, intensyviose lenktynėse monotipiniais laivais jis turi labai daug patirties. Šiandien irgi buvo įspūdinga žiūrėti. Nėra taip, kad jis būtinai labai toli atsiplėštų nuo kitų dalyvių, kartais kaip tik laimi paskutiniuose metruose, paskutinėmis sekundėmis, tačiau kaip tik tai ir rodo meistriškumą – pastovumą, ištvermę, kokybę“, – teigė S. Steponavičius.

Pasak jo, galutinis skaičius, kiek klubinių komandų iš Lietuvos galės startuoti 2020 metų tarptautinės buriavimo čempionų lygos atrankiniuose pusfinaliuose, paaiškės gruodžio mėnesį. Tikimasi, kad šis skaičius bus ne mažesnis kaip šiemet – penkios. Tuomet į tarptautinę lygą keliautų tris pirmąsias vietas Lietuvos buriavimo klubų čempionate iškovoję klubai ir dvi „RS 280“ jachtų klasės asociacijos įgulos (jachtos „Raganosis“ (kpt. S. Pajarskas) bei jachtos „Levante“ (kpt. D. Juškevičius)), kurios geriausiai pasirodė šių metų Lietuvos buriavimo lygos varžybose. Tai būtų jau ketvirti metai, kai skirtingos Lietuvos buriavimo klubų įgulos išmėgina šį pasaulyje itin sparčiai populiarėjantį formatą. 

Lietuvos buriavimo klubų čempionatą organizuoja Lietuvos „RS 280“ jachtų klasės asociacija. Būtent šios klasės identiškais sportiniais laivais ir varžosi iš skirtingų Lietuvos miestų bei akvatorijų susirinkę Lietuvos buriavimo klubų buriuotojai.

Lietuvos buriavimo klubų čempionato rezultatai:

1. NAUTIKUS (kpt. Raimondas Šiugždinis) – 18 t.

2. VILNIAUS JACHTKLUBAS (kpt. Karolis Janulionis) – 22 t.

3. VOBK ŽALGIRIS (kpt. Dominykas Kneižys) – 24 t.

4. PLATU 25 LITHUANIA (kpt. Juozas Gordevičius) – 25 t.

5. MARIJAMPOLĖS BURIUOTOJŲ KLUBAS (kpt. Linas Paknys) – 38 t.

6. TRAKŲ BURIUOTOJŲ KLUBAS (kpt. Darius Kašėta) 39 t.

7. GERO VĖJO KLUBAS (kpt. Algirdas Žižys) – 42 t.

8. PANEVĖŽIO JACHTKLUBAS (kpt. Vytautas Juškevičius) – 48 t.

9. KLAIPĖDOS M. JŪRINIS BURIUOTOJŲ KLUBAS (kpt. Vytautas Valaitis) – 48 t.

10. NERINGOS BK „VĖTRUNGIS“ (kpt. Karolis Atkočaitis) – 49 t.

11. KAUNO BURIUOTOJŲ KLUBAS (kpt. Šarūnas Danilavičius) – 51 t.

12. AMBERSAIL KLUBAS (kpt. Saulius Šukaitis) – 66 t.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.