Henrikas Vikšraitis | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Henrikas Vikšraitis | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Šeštadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje trečius metus iš eilės įvyko „Kingo of Kings“ organizacijos surengtas „KOK World Series 2019“ bušido turnyras, kurio pagrindinėje vakaro kovoje pasaulio čempiono diržą apgynė Henrikas Vikšraitis.

5 raundų kovoje H.Vikšraitis susitiko su jam iššūkį metusiu Mindaugu Narausku. Prieš kovą sportininkai įsivėlė į žodžių karą, bet ringe elgėsi pagarbiai ir sveikino vienas kitą.

H.Vikšraitis antrajame raunde gavo du smūgius žemiau juostos, o M.Narauskas už tai buvo įspėtas. Čempionas didžiąją kovos dalį dominavo kojų smūgiais ir teisėjų sprendimas tai tik įrodė. Jie vienbalsiai skyrė pergalė H.Vikšraičiui, kuris apgynė KOK svorio kategorijos iki 71 kg čempiono diržą. Tiesa, abu kovotojai prieš kovą nenumetė svorio iki reikalaujamos ribos, bet sutarė, kad vis tiek kovos dėl diržo.

„Maniau, kad bus truputį sunkiau. Prieš kovą Mindaugas labai stipriai reiškėsi socialinėje erdvėje. Nepaisant to, ką jis galvojo ir kokiais žodžiais svaidėsi, kovai rengiausi labai atsakingai ir nekreipiau dėmesio į kalbas. Jo iššūkį priėmiau ir manau, kad dar kartą įrodžiau, kuris iš mūsų yra stipresnis. Kaip matote diržas vis dar pas mane. Visada, žinoma, galima ir geriau. Nenorėjau Mindaugo siųsti į nokdauną. Visi nori laimėti gražiai ir efektyviai, bet aš norėjau laimėti užtikrintai... To nepadariau kovoje prieš Vaitalie Matei. Todėl šįkart norėjau įrodyti, kad galiu sukovoti gražiai ir užtikrintai pasiekti pergalę. Po kovos Mindaugas netgi užklausė, iš kur pas mane tiek ištvermės. O aš tik žinau, kad buvau labai gerai pasirengęs visiems penkiems raundams. Manau, pakanka serijos rezultato 2:0 su Mindaugu. Po kovos jis atsiprašė dėl smūgių žemiau juostos. Kai Mindaugas pataikė antrą kartą, tikrai supykau. Pačioje kovos pradžioje vienas kitą pasveikinome ir vienas kitam palinkėjome, kad nebūtų traumų. Viskas vyko draugiškai. Trečio susitikimo ringe gal nereikės. Bent jau kol kas. Greitai vyks turnyras Vilniuje. Manau, kad atsiras kovotojų, kurie norės iš manęs atimti diržą“, - sakė H.Vikšraitis.

Penktasis raundas:

Greičiausią vakaro pergalę šventė Julija Stoliarenko. Vienintelė UFC patirties turinti Lietuvos pilietė vos per 19 sekundžių nugalėjo baltarusę Viktoriją Dvaraninovič. Pergalę J.Stoliarenko iškovojo savo firminiu veiksmu – rankos laužimu.

Nemažai diskusijų sukėlė Eriko Golubovskio ir „lietuviškojo McGregoro“ Arnoldo Misiūno kova. Pergalę teisėjai vienbalsiai skyrė E.Golubovskiui, nors jis pats tikino, kad pergalė jį nustebino, o lygiosios, ko gero, būtų logiškesnis rezultatas. Teisėjų verdiktą su šypsena palydėjo ir pats Sergejus Maslobojevas.

Įspūdingai pasirodė Naglis Kanišauskas. Vienas talentingiausių Lietuvos MMA kovotojų per 4 min. 4 sek. rankos laužimu nugalėjo rusą Anatolijų Makarkiną.

Įvykusios kovos:

„KOK World Series 2019 in Kaunas“:

Henrikas Vikšraitis (Lietuva, 72,8 kg) – Mindaugas Narauskas (Lietuva, 72,7 kg) -71 kg, KOK taisyklės (5 x 3 min.) | H.Vikšraitis laimėjo vienbalsiu teisėjų sprendimu.

Mindaugas Narauskas – Henrikas Vikšraitis | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Mindaugas Narauskas – Henrikas Vikšraitis | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Pirmame raunde nežymų pranašumą įgijo H.Vikšraitis. Antrame M.Narauskas net du kartus iš eilės pataikė varžovui į tarpukojį, o H.Vikšraičiui beliko tik purtyti galvą ir šokinėti ant grindinio.

Vėliau H.Vikšraitis rodė didesnę iniciatyvą, atliko labai daug smūgių koja bei įrodęs pranašumą apgynė čempiono diržą.


Mantas Rimdeika (Lietuva, 100 kg) – Fabio Kwasi (Nyderlandai, 98,8 kg) +93 kg, bokso taisyklės (3 x 3 min.) | Po trijų raundų kovos pergalę skirtingu teisėjų sprendimu iškovojo M.Rimdeika.

Mantas Rimdeika | Tito Pacausko  nuotr.

Mantas Rimdeika | Tito Pacausko nuotr.

Pagal bokso taisykles vykusioje sunkiasvorių kovoje lirtuvis atliko kokybiškesnius smūgius bei dominavo trečiojo raundo pabaigoje ir įtikinęs du teisėjus iš trijų – šventė pergalę.

Trečiasis raundas:


Karolis Liukaitis (Lietuva, 81 kg) – Jevgenijus Laševski (Baltarusija, svėrimuose nedalyvavo) -81 kg, KOK taisyklės (3 x 3 min.) | Po trijų raundų kovos teisėjai paskelbė lygiąsias.

Yauhenas Lasheuski – Karolis Liukaitis | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Yauhenas Lasheuski – Karolis Liukaitis | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Vyko gana apylygė kova. K.Liukaičio treneris, kuris taip pat ir teisėjauja šiame turnyre Saulius Šeškevičius, turėjo pastabų ringe teisėjavusiam teisėjui bei varžovui, kuris dažnai apsikabindavo lietuvį ir klinčiuodavo.

Po šios kovos teisėjų nuomonė išsiskyrė ir galiausiai buvo paskelbtos lygiosios.

Trečiojo raundo pabaiga:


Mantas Pultaražinskas (Lietuva, 65 kg) – Mika Tahitu (Nyderlandai, 65 kg) -65 kg, KOK taisyklės (3 x 3 min.) | Po trijų raundų kovos pergalę vieningu teisėjų sprendimu iškovojo M.Pultaražinskas.

Mantas Pultaražinskas | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Mantas Pultaražinskas | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

M.Pultaražinskas dominavo šioje kovoje, atliko kur kas daugiau akcentuotų smūgių į veidą, spaudė priešininką į kampus, kelis kartus pasiuntė jį į nokdauną ir iškovojo įtikinamą pergalę.

Antrasis raundas ir nokdaunai:


Nauris Lukošiūnas (Lietuva, 68 kg) – Canas Pinaras (Nyderlandai, 68 kg) -69 kg, KOK taisyklės (5 x 3 min.) | Po trijų raundų kovos pergalę teisėjų sprendimu iškovojo N.Lukošiūnas.

Nauris Lukošiūnas | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Nauris Lukošiūnas | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

N.Lukošiūnas dominavo nuo pirmosios kovos minutės, atliko kokybiškesnius ir tikslesnius smūgius bei pelnytai buvo pripažintas nugalėtoju.

Trečiasis raundas:

Po pergalės paaiškėjo, kad N.Lukošiūnuas patyrė lūžį rankoje. Kovotojas pripažino, kad trauma neleido jam sukurti dar geresnės kovos.

„Emocijos geros, varžovas – neblogas. Buvo techniška kova, pirmame raunde pataikiau į kaktą, pajaučiau skausmą, bet adrenalinas plūstelėjo ir tęsiau dvikovą, tik negalėjau kurti gerų atakų“, – po kovos „Sportas.lt“ portalui sakė N.Lukošiūnas. „Jau anksčiau toje pačioje rankoje buvo lūžęs pirštas. Broliui Herkui buvo traip pat lūžę, kai kažkada kovojo prieš Mindaugą Narauską. Toks kovotojų kelias, patys jį pasirinkome“.

Nauris Lukošiūnas l Manto Stankevičiaus nuotr.

Nauris Lukošiūnas l Manto Stankevičiaus nuotr.


Vaidas Valančius (Lietuva, 76 kg) – Kamilas Pawlakas (Lenkija, 75 kg) -75 kg, KOK taisyklės (3 x 3 min.) | Po trijų raundų kovos pergalę vieningu teisėjų sprendimu iškovojo V.Valančius.

Vaidas Valančius | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Vaidas Valančius | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Trečiasis raundas:

„FightBOX KOK Hero's world Series 2019 in Kaunas“:

Julija Stoliarenko (Lietuva, 62 kg) – Victoria Dvaraninovič (Baltarusija, svėrimuose nedalyvavo) -62 kg, bušido taisyklės (3 x 5 min.) | J.Stoliarenko laimėjo kovą rankos laužimo veiksmu per 19 sekundžių.

Julija Stoliarenko | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Julija Stoliarenko | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Kova truko vos 19 sekundžių. Lietuvė greitai parvertė baltarusę ir pervedė kovą į parterį, tuomet sugriebė varžovei už rankos ir ėmė ją laužti bei laimėjo kovą savo firminiu veiksmu.

Julijos Stoliarenko pergalė per 19 sekundžių

Julija Stoliarenko ir vėl nesnaudė ir vos per 19 sekundžių atliko savo mėgstamą rankos laužimą ;) Plačiau > https://www.sportas.lt/naujiena/283913/kok-world-series-2019-in-kaunas-19-sekundziu-uztrukusi-j-stoliarenko-iskovojo-eiline-pergale-rankos-lauzimu

Posted by Sportas.lt on Saturday, September 21, 2019

„Vėl rankos laužimas. Taip išėjo. Jis visada mano arsenale. Plane to nebuvo. Kiekvienai kovai kaupiuosi atsakingai. Visada ruošiuosi visiems trims raundams, bet jeigu viskas išeina greičiau – tai tik į gerą. Dabar laukiu spalio 2 dieną “Lethwei” vyksiančio turnyro Japonijoje, todėl nuotaikos puikios. Paradoksas, kad tos taisyklės man “užveda”. Tai yra taisyklės, pagal kurias aš noriu kovoti. Keista, kai išeinu į kovą ir matau daug apsaugos ant savęs. Dabar pasirengimas buvo komplikuotas, nes rengėmės dviem kovoms. Poilsio neturėsime, nes liko tik dešimt dienų, bet po Japonijos turėsiu savaitę atostogų – pirmą kartą po trijų metų“, – sakė J.Stoliarenko.


Vitoldas Jagėlo (Lietuva, 76 kg) – Raimondas Krilavičius (Lietuva, 77 kg) -77 kg, MMA bušido taisyklės (3 x 5 min.) | Po trijų raundų kovos teisėjai paskelbė lygiąsias.

Vitoldas Jagėlo – Raimondas Krilavičius | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Vitoldas Jagėlo – Raimondas Krilavičius | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Dar viena itin apylygė ir aktyvi kova, kuri pradžiugino „Žalgirio“ arenoje susirinkusius sirgalius. Abu kovotojai atidavė daug jėgų, V.Jagėlo šalia akies buvo padaryta žaizda, tačiau nei vienam kovotojui nepavyko įgyti ryškesnio pranašumo ir teisėjai paskelbė lygiąsias.

Trečiasis raundas:

„Teko kovoti su labai patyrusiu priešininku. Tai buvo sunki kova. Žinau, kad šiandien jis svėrė virš aštuoniadešimt kilogramų. Jis tikrai buvo sunkesnis už mane. Prakirsta akis? Ne pirmą kartą, aš dėl to nepergyvenu, ne pirmas kartas. Nieko rimto. Pirmą kartą kovojome Tauragėje – varžovas atliko du neleistinus smūgius, viskas man baigėsi 17 siūlių. Buvo nuspręsta, kad kova neįvyko. Pergalės negavau. Trečias kartas? Norėčiau. Pagaliau reikia iškovoti pergalę. Noriu tobulėti, todėl džiugu, kad patirtį kaupiu kovodamas su patyrusiais ir galingais varžovais. Šiandien atidaviau visas savo jėgas, todėl tikėjausi pergalės“, – po kovos „Sportas.lt“ sakė V.Jagėlo.


Arnoldas Misiūnas (Lietuva, 85 kg) – Erikas Golubovskis (Lietuva, svėrimuose nedalyvavo) -85 kg, MMA bušido taisyklės (3 x 5 min.) | Po trijų raundų kovos E.Golubovskio pergalė teisėjų sprendimu.

Erikas Golubovskis | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Erikas Golubovskis | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Sirgalių itin laukiama dvikova tarp dviejų lietuvių turėjo nenuvilti. Nors kovotojai visą kovą praktiškai praleido parteryje, tačiau netrūko aktyvių veiksmų, o antrame raunde Andriaus Šipailos ir Sergejaus Maslobojevo palydėtas A.Misiūnas buvo kojomis taip suspaudęs E.Golubovskio kaklą, kad jau atrodė lyg ir pats patikėjo pergale. Visgi iš paskutiniųjų E.Golubovskis išsivadavo ir vėliau dažniau dominuodavo parteryje. Vienu metu, kai pritrūko aktyvesnių veiksmų ir teisėjas pakėlė juos į stovėseną, E.Golubovskio vienas trenerių tuo buvo itin nepatenkintas, o po raundo puolė prie teisėjo aiškintis.

Abu kovotojai per 15 minučių neteko daugybės jėgų ir kovos pabaigoje jau aktyvesnių veiksmų nesiėmė. Nors kova buvo apylygė, tačiau teisėjai vieningai paskelbė E.Golubovskio pergalę, o tai „Sparta Gym“ narys S.Maslobojevas pasitiko su ironiška šypsena.

„Kova buvo labai sunki. Sugebėjau susirgti savaitei likus iki kovos, bet nepasidaviau. Dėkui „Rings“ komandai už pasiruošimą. Tikėjausi, kad kova baigsis anksčiau, tačiau tai buvo pirma kova profesionalų ringe, kurioje teko kovoti visus tris raundus. Buvo sunku, bet kova yra kova. Revanšas? Žinoma, sutikčiau, reikėtų pasitarti su treneriais, nes jie yra atsakingi už tai. Nėra skirtumo prieš ką kovoti. Tiesą pasakius, sunku užtikrintai pasakyti, kad laimėjau. Nustebau, kad laimėjau. Laukiau teisėjų verdikto ir maniau, kad bus paskelbtos lygiosios. Tai tikrai buvo lygi kova“, – po pergalės kalbėjo E.Golubovskis.

E.Golubovskio ir A.Misiūno kova:


Dovydas Rimkus (Lietuva, 70 kg) – Osvaldas Fedorovičius (Lietuva, 70 kg) -71 kg, MMA bušido taisyklės (3 x 3 min.) | Po trijų raundų kovos skirtingu teisėjų sprendimu pergalę iškovojo D.Rimkus. 

Dovydas Rimkus | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Dovydas Rimkus | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

D.Rimkus surengė patį efektingiausią išėjimą šiame vakare. Kovotojas atliko šokant skambant jo išsirinktai muzikai, o šalia jo ėjo būrys komandos narių, kurie užsidėję buvo kaukes su D.Rimkaus atvaizdu, o ant dėvimų marškinėlių buvo parašyta: „Too strong, Too fast, Too Pretty“, o iš kitos pusės – D.Rimkaus atvaizdas.

Kova buvo aktyvi ir abu sportininkai parodė gražių kombinacijų. Net kelis kartus D.Rimkus atliko smūgius po kovos sustabdymo, o tai gerokai erzino O.Fedorovičių. Antrojo raundo pabaigoje iš pradžių D.Rimkus „sukrėtė“ O.Fedorovičių, o po to pastarasis atsakė efektinga kombinacija ir sužalojo D.Rimkų. Pačioje pabaigoje D.Rimkus atliko neleistiną smūgį į tarpukojį, po kurio O.Fedorovičius sunkiai atsigavo. Visgi kova tęsėsi, o abu kovotojai sulaukė audringų sirgalių palaikymo.

Pirmasis teisėjas matė D.Rimkaus pergalę, antrasis – O.Fedorovičiaus, o trečiasis – D.Rimkaus, kuris ir buvo paskelbtas nugalėtoju.

„Manau, kad atidaviau save visą. Spaudos konferencijos metu žadėjau geriausią kovą ir tikrai manau, tai buvo gražiausia mano kova. Tikiu, kad ji paliko įspūdį žiūrovams. Su varžovu buvome panašaus lygio. Dabar jaučiu skausmą šone, manau, “prasileidau” iš kelio. Tai mane išmušė šiek tiek iš vėžių.

Dvi savaites repetavome ir mąstėme apie išėjimo į ringą šou. Daug stresavau dėl jo. Juk tam reikia drąsos, labai džiaugiuosi, kad žmonės išdrįso su manimi išeiti kartu. Manau, kad kuo daugiau atsakomybės, tuo atsakingesnė asmenybė tampu, noriu išmokti atsakomybės. Tai padės man būti geresniu ateityje. Mano išėjimas į ringą simbolizuoja mano atsakomybę, noriu suteikti malonumą žiūrovams tiek savo išėjimu, tiek savo kovomis. Išėjimo šou mane įpareigoja būti geru ringe. Nemanau, kad mano stresas dėl žengimo į ringą trukdo kovoje. Tai man padeda atsipalaiduoti.

Ateityje norėčiau save ringe išbandyti su Matu Pultaražinsku“, – po dvikovos „Sportas.lt“ portalui sakė D.Rimkus.


Paulius Mitkus (Lietuva, 85 kg) – Robertas Ismailas (Lenkija, svėrimuose nedalyvavo) -85 kg, KOK taisyklės (3 x 3 min.) | Po trijų raundų kovos skirtingu teisėjų sprendimu pergalę iškovojo P.Mitkus.

Paulius Mitkus – Robertas Ismailas  | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Paulius Mitkus – Robertas Ismailas | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Tai buvo be jokios abejonės kol kas efektingiausia vakaro kova. Tiek P.Mitkus, tiek R.Ismailas atliko ne vieną tikslų smūgį, taip priversdami pirmą kartą šį vakarą garsiau prabilti ir susirinkusius sirgalius. P.Mitkus dažnai atakavo varžovo pilvo sritį, tuo tarpu P.Ismailas atsakydavo smūgiais į veidą. Pirmame raunde po puikios kombinacijos P.Mitkus pasiuntė varžovą į nokdauną, tačiau tai jo nepalaužė ir jis aktyviai tęsė kovą toliau.

Po efektingesnių P.Mitkaus smūgių, R.Ismailas rodydavo lietuviui, kad jam neskauda, o po kelių smūgių koja iš apsisukimo ir audringų sirgalių ovacijų, lenkas taip pat kėlė ranką ir mojavo „Žalgirio“ arenoje susirinkusiems sirgaliams.

Galiausiai vienas iš teisėjų paskelbė lygiąsias, o kiti du matė P.Mitkaus pergalę.


Naglis Kanišauskas (Lietuva) – Anatolijus Makarkinas (Rusija, 83,1 kg) -85 kg, MMA taisyklės (3 x 5 min.) | Antrame raunde, praėjus 4 min. 4 sek., rankos laužimu pergalę iškovojo N.Kanišauskas.

Naglis Kanišauskas – Anatolijus Makarkinas | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Naglis Kanišauskas – Anatolijus Makarkinas | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

 Nuo pat pirmojo raundo pradžios A.Makarkinas parvertė lietuvį į parterį. Per tris minutes rusas nieko pavojingo nesukūrė ir teisėjai kovotojus pastatė į stovėseną. Vos tik vėl prasidėjo kova, A.Makarkinas griovė lietuvį ir likusį laiką kovotojai praleido parteryje, tačiau be keletos smūgių į galvą nieko pavojingesnio nesukūrė.

Nors antrąjį raundą A.Makarkinas pradėjo lygiai taip pat, tačiau jam įpusėjus, N.Kanišauskas atliko keletą aktyvesnių veiksmų, pagriebė varžovo ranką ir likus šiek tiek mažiau nei minutei iki raundo pabaigos atliko rankos laužimą bei privertė pasiduoti A.Makarkiną.


Tauras Adomaitis (Lietuva, 71 kg) – Andrius Tebera (Lietuva) -71 kg, MMA taisyklės (3 x 3 min.) | Vieningu teisėjų sprendimu paskelbtos lygiosios.

Tauras Adomaitis – Andrius Tebera | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Tauras Adomaitis – Andrius Tebera | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Apšildomosios kovos:

Rytis Lekys (Lietuva, 72 kg) – Lukas Banevičius (Lietuva) -71 kg, MMA taisyklės (3 x 2 min.) | Po trijų raundų kovos vieningu teisėjų sprendimu pergalę šventė L.Banevičius.

Lukas Banevičius | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Lukas Banevičius | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.


Nedas Pranckus (Lietuva, svėrimuose nedalyvavo) – Danila Matiukovas (Lietuva, svėrimuose nedalyvavo) -71 kg, MMA bushido taisyklės (3 x 3 min.) | Po trijų raundų kovos vieningu teisėjų sprendimu pergalę šventė N.Pranckus.

 

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (34)
Registruoti (1)
Anoniminiai (33)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų