„KOK World Series 2019 in Kaunas“ turnyro kovotojų svėrimai | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

„KOK World Series 2019 in Kaunas“ turnyro kovotojų svėrimai | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

 Jau šeštadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje įvyks „KOK World Series 2019 in Kaunas“ bušido turnyras, kuriame po dviejų metų pertraukos pasirodys ir lietuvis Karolis Liukaitis.

Nors iš pradžių buvo pranešta, kad lietuvio varžovu bus Latvijos kovotojas Raimondas Aukštikalnis, tačiau vėliau jį pakeitė baltarusas Yauhenas Lasheuski.

Penktadienį K.Liukaitis, kaip ir daugelis kitų artėjančio vakaro kovotojų, dalyvavo svėrimų procedūroje. Kovotojas svėrė 81 kilogramą, o tai – jo optimalus svoris.

Su portalu „Sportas.lt“ K.Liukaitis pasikalbėjo apie praleistą laiką Ispanijoje, patirtus pralaimėjimus KOK ringe, dviejų metų pertrauką, žymųjį Rusijos pilietį Chabibą Nurmagomedovą, pasaulines svorio metimo problemas bei tai, ką reikėtų daryti norint tai pakeisti.

„Ispanijoje treniravausi per du klubus: Oskaro Martinezo „Kiat Choc Dee“ ir garsiojo Artūro Kyšenko „Kyshenko Gym“ sporto klubuose“, – sake K.Liukaitis. „Treniruočių metodika, lyginant su Lietuva, skyrėsi, tačiau galiu pasakyti, kad Lietuvos treneriai taip pat yra geri ekspertai. Mano treneris Saulius Šeškevičius ir jaunasis treneris Ovidijus taip pat yra geri specialistai. Kiekvienas klubas turi savo stilių ir treniravimosi sistema skiriasi“.

Prieš tai K.Liukaičiui KOK ringas nebuvo pergalingas: jis 2017 metų kovą „KOK World GP“ svorio kategorijos iki 85 kg turnyro pusfinalyje pralaimėjo suomiui Danieliui Forsbergui, o dar prieš tai, 2016 metų lapkritį, po keturių raundų kovos nusileido kitam lietuviui Valdemarui Kuldai. Tų pačių metų kovą Vilniuje vykusiame turnyre K.Liukaitis trečiame raunde buvo nokautuotas latvio Vitalijaus Buhrjakovo. Paskutinę pergalę K.Liukaitis iškovojo 2015 metų lapkritį, kai taškais nugalėjo baltarusą Pavelą Turuką.

Kaip pralaimėjimai paveikė K.Liukaitį?

„Galbūt silpną žmogų pralaimėjimai gniuždo, tačiau stipresniam žmogui – kitaip. Tu stojiesi po pralaimėjimų ir bandai atsitiesti bei taisyti klaidas. Su V.Kulda buvo skaudus pralaimėjimas, nes buvo papildomas raundus, buvo lygi kova ir principinė dvikova. Su D.Forsbergu nepasisekė, nes tik buvau pakilęs iš ligos patalo, sirgau dvi-tris savaites. Žinoma, pasiteisinimai pasiteisinimais, bet kartais nesukrenta ir tos kortos“.

K.Liukaitis nebuvo tikras, ar ta dviejų metų pertrauka išeis jam į naudą. Kovotojas teigė, kad dabar yra alkanas ir labai nori pasirodyti ringe, tačiau ir kelis metus nekaupta patirtis ringe gali pakišti koją.

„Gali išeiti tiek į naudą, tiek ir ne. Pasiilgau kovų, yra didelis noras, tačiau taip pat ir nekaupiau patirties kovose. Visgi manau, kad man tai neturėtų pamaišyti“, – sakė K.Liukaitis. „Mano forma yra tikrai puiki, pasiruošimas praėjo sklandžiai. Mikro traumų būna pas visus kovotojus, todėl nieko rimto neturiu“.

Penktadienį K.Liukaitis svėrė lygiai 81 kilogramą. Kaip teigė pats kovotojas, jam svorio metimas problemų nesudaro ir šį kartą viskas pavyko sklandžiai.

„Šiam turnyrui mečiau apie 7 kilogramus. Viskas vyko labai sklandžiai. Mano reali kategorija ir yra iki 81 kg, anksčiau esu dalyvavęs ir iki 85 kilogramų svoryje, tačiau pagal mano ūgį ir duomenis tai labai aukšta kategorija. Realiai galbūt turėčiau eiti ir į dar žemesnį svorį, bet svorio kategorija iki 81 kg man yra optimalu“, – sakė K.Liukaitis.

Sportininkas prasitarė, kad domisi pasaulio koviniu sportu ir nepraleidžia didžiausių renginių. K.Liukaitis pasidalino ir savo nuomone apie UFC organizacijoje dominuojantį Rusijos pilietį Chabibą Nurmagomedovą, kuris neseniai įveikė Dustiną Poirier, o praėjusiais metais susitvarkė ir su žymiuoju airiu Conoru McGregoru.

„Domiuosi MMA turnyrais, „Glory“, ONE FC organizacijomis. Visų stipriausių pasaulio organizacijų kovas dažniausiai stebiu“, – sakė K.Liukaitis. „Kalbant apie neseniai vykusią C.Nurmagomedovo ir D.Poirier kovą, tai manau, kad D.Poirier nepasirodė geriau nei C.McGregoras, nors tuo tikėjausi. Jis yra labai pajėgus kovotojas, jį palaikiau, bet šiai dienai nematau žmogaus, kuris galėtų įveikti C.Nurmagomedovą ir to nebus bent keletą metų. Galbūt Justinas Gaethje, kuris turi stiprius imtynių pagrindus, jo taip lengvai nenumestų į parterį bei taip pat turi stiprų smūgį. Jis galbūt būtų neparankiausias C.Nurmagomedovui“.

Kovos menų sirgaliai dažnai nesupranta – kodėl kovotojai meta ir po 10 kilogramų svorio, kai kurie ir dar daugiau, o ne dalyvauja aukštesnėse svorio kategorijose. Neseniai pasaulį sukrėtė ir dvi boksininkų mirtys bei dar labiau paskatino kalbas apie reikalingą geresnę sistemą tikrinant kovotojus bei būtinybę apsaugoti juos nuo nelaimės.

K.Liukaitis mano, kad reikėtų imtis permainų ir įdėmiau stebėti atletus.

„Galvoju, kad turėtų būti riba, iki kurios tu gali numesti svorį nežalojant savo organizmo. Visi meta labai daug svorio... Nuo 82 kilogramų meta iki 70 ir kitą dieną jau sveria 77-78 kilogramus bei turi didžiulį pranašumą. Visi meta svorį ir lenda į tas žemesnes svorio kategorijas tam, kad turėtų tiek ūgio, tiek svorio pranašumą. Visgi dabar rodo praktika, kad kovotojas eidamas į aukštesnę svorio kategoriją ir mažiau alinęs organizmą geriau pasirodo. Tai yra svarstytinas reikalas, bet turi būti medikai ir viską stebėti. Aukštame lygyje privalo imti kraują, stebėti kitus parametrus, nes kitaip ir toliau bus mirčių dėl per didelio svorio metimo. Tai ganėtinai svarbus dalykas“.

Visas „KOK World Series 2019 in Kaunas“ turnyro kovas ir jų eigą galėsite šeštadienį sekti „Sportas.lt“ portale.

„KOK World Series 2019 in Kaunas“:

Henrikas Vikšraitis (Lietuva, 72,8 kg) – Mindaugas Narauskas (Lietuva, 72,7 kg) -71 kg, KOK taisyklės (5 x 3 min.)

Mantas Rimdeika (Lietuva, 100 kg) – Fabio Kwasi (Nyderlandai, 98,8 kg) +93 kg, KOK taisyklės (3 x 3 min.)

Karolis Liukaitis (Lietuva, 81 kg) – Yauhenas Lasheuski (Baltarusija, svėrimuose nedalyvavo) -81 kg, KOK taisyklės

Mantas Pultaražinskas (Lietuva, 65 kg) – Mika Tahitu (Nyderlandai, 65 kg) -65 kg, KOK taisyklės (3 x 3 min.)

Nauris Lukošiūnas (Lietuva, 68 kg) – Canas Pinaras (Nyderlandai, 68 kg) -69 kg, KOK taisyklės (5 x 3 min.)

Vaidas Valančius (Lietuva, 76 kg) – Kamilas Pawlakas (Lenkija, 75 kg) -75 kg, KOK taisyklės (3 x 3 min.)

„FightBOX KOK Hero's world Series 2019 in Kaunas“:

Julija Stoliarenko (Lietuva, 62 kg) – Victoria Dvaraninovič (Baltarusija, svėrimuose nedalyvavo) -62 kg, bušido taisyklės (3 x 5 min.)

Vitoldas Jagėlo (Lietuva, 76 kg) – Raimondas Krilavičius (Lietuva, 77 kg) -77 kg, MMA bušido taisyklės (3 x 5 min.)

Arnoldas Misiūnas (Lietuva, 85 kg) – Erikas Goilubovskis (Lietuva, svėrimuose nedalyvavo) -85 kg, MMA bušido taisyklės (3 x 5 min.)

Dovydas Rimkus (Lietuva, 70 kg) – Osvaldas Fedorovičius (Lietuva, 70 kg) -71 kg, MMA bušido taisyklės (3 x 3 min.)

Paulius Mitkus (Lietuva, 85 kg) – Robertas Ismailas (Lenkija, svėrimuose nedalyvavo) -85 kg, KOK taisyklės (3 x 3 min.)

Naglis Kanišauskas (Lietuva) – Anatolijus Makarkinas (Rusija, 83,1 kg) -85 kg, MMA taisyklės (3 x 5 min.)

Tauras Adomaitis (Lietuva, 71 kg) – Andrius Tebera (Lietuva) -71 kg, MMA taisyklės (3 x 3 min.)

Preliminarios kovos:

Rytis Lekys (Lietuva, 72 kg) – Lukas Banevičius (Lietuva) -71 kg, MMA taisyklės (3 x 2 min.)

Nedas Pranckus (Lietuva, svėrimuose nedalyvavo) – Danila Matiukovas (Lietuva, svėrimuose nedalyvavo) -71 kg, MMA bushido taisyklės (3 x 3 min.)

Titas Pacauskas
Sportas.lt
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.