Ansu Fati | Scanpix nuotr.

Ansu Fati | Scanpix nuotr.

„Barcelonos“ gretose šiame sezone žibantis ir rekordus mušantis Ansu Fati ateityje turės galimybę pasirinkti, kurios nacionalinės komandos garbę nori ginti.

A.Fati gimė Bisau Gvinėjoje ir dėl šios priežasties iš karto turi teisę atstovauti šiai nacionalinei komandai. Visgi puolėjas būdamas vos šešerių metų persikėlė gyventi į Ispaniją, o tai, jog pastarasis gyvena šioje šalyje 10 ar daugiau metų, suteikia jam galimybę pabandyti gauti Ispanijos pilietybę. Šis įgyvendintas žingsnis atvertų jaunajam futbolininkui kelią atstovauti Ispanijai. Visgi tokiu atveju A.Fati tėvas Bori taip pat turėtų tapti Ispanijos piliečiu.

Ispanijos futbolo federacija jau dirba prieš šio klausimo ir stengiasi, jog viskas įvyktų sklandžiai bei A.Fati galėtų atstovauti Ispanijos jaunimo (U17) rinktinei artėjančiame pasaulio čempionate.

„Federacijoje esantys žmonės dirba, kad F.Ansu turėtų galimybę atstovauti Ispanijai, tačiau šį sprendimą priims pats futbolininkas. Tuo tarpu federacija stengiasi savo komandos gretose turėti visus įmanomus geriausius žaidėjus“,- kalbėjo Ispanijos strategas Robertas Moreno.

16-metis futbolininkas šiame sezone pagerino jau ne vieną rekordą. A.Fati tapo jauniausiu „Barcelonos“ futbolininku klubo istorijoje, kuris sugebėjo pasižymėti Ispanijos pirmenybėse. Tai jis padarė būdamas 16 metų ir 304 dienų amžiaus. Jis taip pat tapo jauniausiu žaidėju lygoje, kuris per vienerias rungtynes pelnė įvartį ir atliko rezultatyvų perdavimą – 16 metų ir 318 dienos.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.