Dainius Adomaitis l Manto Stankevičiaus nuotr.

Dainius Adomaitis l Manto Stankevičiaus nuotr.

„Komanda yra pasirengusi sezonui. Gal dar kiek pritrūko laiko, kelių treniruočių, tačiau žingsnis po žingsnio einame į priekį“, – ketvirtadienio vakarą kalbėjo vyriausiasis Vilniaus „Ryto“ treneris Dainius Adomaitis.

Treneris teigė, kad šiais metais komanda bus kiek kitokia, tačiau džiaugėsi, kad tarpsezoniu pavyko išsaugoti lietuvišką branduolį.

„Manau, kad pagrindinis dalykas šį sezoną bus komandinis žaidimas. Privalėsime gerai dalintis kamuoliu ir kiekvienose rungtynėse ieškosime vis kito lyderio, – kalbėjo D.Adomaitis. – Pirmiausia, turėsime išmokti žaisti kaip komanda. Tikiu, kad komandiškumas ir bus mūsų veidas“.

D.Adomaitis, sulaukęs klausimo apie komandos lyderius teigė, kad kiekvienas žaidėjas rungtynėse turi įnešti savo indėlį. „Vienose rungtynėse gali būti vienas lyderis, kitose – kitas, – kalbėjo treneris. – Turime naujų žaidėjų, turime žaidėjų, kurie jau yra ne pirmus metus. Yra žaidėjų, kurie tikrai žino, ko aš noriu kaip treneris. Naujiems žaidėjams reikės prisitaikyti, tačiau svarbiausia, kad visi suprastų savo rolę“.

Treneris džiaugėsi matydamas jaunųjų žaidėjų progresą, o sulaukęs klausimo, ar keisis Deivido Sirvydžio, pakviesto į NBA, rolė, strategas žarstyti pažadų nesirengė: „Komandoje negali žadėti – kiekvienas turi išsikovoti savo minutes, savo žaidimą ir rolę. Ar kuris nors buvote situacijoje, kai atėjote ir viską gavote iškart? Sėdite koją ant kojos sudėję ir jums atlyginimą moka? Niekur taip nėra! Kiekvienas turi išsikovoti savo vietą“.

Strategas neslėpė, kad šį sezoną „Rytas“ nori žaisti tiek Lietuvos krepšinio lygos, tiek „Karaliaus Mindaugo Taurės“ finaluose. „Turime Lietuvoje aiškų lyderį. Niekam nekyla dėl to abejonių, – sakė D.Adomaitis. – Yra prognozių, kad nepateksime į finalus? Mūsų darbas yra paneigti visas negatyvias prognozes ir spėliojimus. Manau, kad toks nuvertinimas mums yra papildoma motyvacija – tiek treneriams, tiek žaidėjams“.

Klubo direktorius Rolandas Jarutis pranešė, kad šiais metais „Ryto“ biudžetas yra gerokai sumažėjęs. „Pradedant nuo žaidėjų atlyginimų, – kalbėjo R.Jarutis. – Noriu padėkoti D.Adomaičiui, kad jis priėmė klubo pasiūlytą strategiją. Šiais metais rinkomės žaidėjus pagal savo kišenę, stengsimės vaduotis nuo įsiskolinimų, kurie yra likę iš anksčiau“.

R.Jarutis teigė, kad biudžetas, skirtas žaidėjų algoms, yra 1,5 mln. eurų.

„Traukiasi ir paties klubo biudžetas: anksčiau buvo deklaruojama apie 4,5 mln. eurų, šiais metais jis bus 3,5 mln. eurų. Klubas neatsisako vykdyti savo ankstesnių įsipareigojimų. Reikės kantrybės, laukia tikrai sunkūs metai, bet galvoju, kad komandos žaidimui tai įtakos nedarys“, – kalbėjo R.Jarutis.

Pasak jo, „Rytui“ nebus lengva prasibrauti į LKL finalus, kadangi visos komandos pasistiprino. „Tačiau tai yra reali užduotis, – sakė R.Jarutis. – Rodant charakterį, atiduodant visą savo širdį pernai įrodėme, kad galime sėkmingai pasirodyti ir „Karaliaus Mindaugo Taurės“ turnyre. Tikslas šiais metais – finalai. Europos taurės turnyre taip pat nebus lengva, tačiau stengsimės „išeiti“ iš grupės. Tikiu, kad komanda kovos“.

Sulaukęs klausimų apie klubo skolų dydžius, R.Jarutis teigė, kad dabar yra vykdomas auditas. „Jis atsakys į visus klausimus. Sužinosime, kokia yra tikroji situacija ir tikime, kad viską išspręsti galėsime per dvejus metus“, – sakė klubo direktorius.

Pernai „Rytas“ pirmą kartą nuo 2012-ųjų metų pasiekė Europos taurės turnyro ketvirtfinalį, triumfavo „Karaliaus Mindaugo Taurės“ turnyre, kurio finale 70:67 įveikė Kauno „Žalgirį“, o LKL antrus metus iš eilės iškovojo sidabro medalius.

Per šešias sužaistas priešsezonines rungtynes Vilniaus komanda iškovojo keturias pergales, o du kartus suklupo. Šeštadienį „Rytas“ pradės LKL sezoną namų rungtynėmis su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“. Kovas Europos taurės turnyro B grupėje vilniečiai pradės spalio 1 dieną susitikimu su Krasnodaro „Lokomotiv Kuban“ komanda.

Vilniaus „Ryto“ priešsezoninių rungtynių rezultatai:

„Rytas“ – Minsko „Tsmoki“ 84:103 (be D.Adomaičio)

„Rytas“- Maskvos „Runa Basket“ 103:68 (be D.Adomaičio)

„Rytas“- Alytaus „Dzūkija“ 86:87 (be D.Adomaičio)

„Rytas“ – Saratovo „Avtodor“ 76:72

„Rytas“- Talino „Kalev/Cramo“ 78:74 „Rytas“- „Astana“ 100:76

Vilniaus „Ryto“ rungtynių „EuroCup“ turnyre (B grupė) grafikas:

Spalio 1 d. – „Lokomotiv“ (Vilniuje)

Spalio 9 d. – CSP (Limože)

Spalio 15 d. – „Partizan“ (Vilniuje)

Spalio 23 d. – „Tofas“ (Bursoje)

Spalio 29 d. – „Umana Reyer“ (Vilniuje)

Lapkričio 5 d. – „Lokomotiv“(Krasnodare)

Lapkričio 13 d. – CSP (Vilniuje)

Lapkričio 20 d. – „Partizan“(Belgrade)

Gruodžio 10 d. – „Tofas“ (Vilniuje)

Gruodžio 18 d. – „Umane Reyer“ (Venecijoje)

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (5)
Registruoti
Anoniminiai (5)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

03-07 „Cbet“ 16:00 „Neptūnas“
03-07 „Juventus“ 17:20 „Žalgiris“
03-09 „Šiauliai“ 18:00 „Žalgiris“
03-09 „Rytas“ 18:50 „Lietkabelis“

2020/21 m. Eurolyga

03-11 CSKA 21:00 „AX Armani“
03-11 „Panathinaikos“ 21:00 „Maccabi“
03-11 ASVEL 21:45 ALBA
03-11 „Crvena Zvezda“ 21:45 „Chimki“
03-11 „Real“ 22:00 „Barcelona“
03-12 „Anadolu Efes“ 19:30 „Žalgiris“
03-12 „Olympiacos“ 21:00 „Zenit“
03-12 „Valencia“ 22:00 „Fenerbahče“
03-12 „Baskonia“ 22:00 „Bayern“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Sek 03-07 West Bromwich … 14 : 00 Newcastle United
Sek 03-07 Liverpool 16 : 00 Fulham
Sek 03-07 Manchester City 18 : 30 Manchester United
Sek 03-07 Tottenham Hotspur 21 : 15 Crystal Palace
Pir 03-08 Chelsea 20 : 00 Everton
Pir 03-08 West Ham United 22 : 00 Leeds United