„Barcelona“
IV kėlinys, 4 min.
56
:
58
Atsinaujins po sek
ASVEL
Arnas Kaunas | Organizatorių nuotr.

Arnas Kaunas | Organizatorių nuotr.

 Golfo sportui Lietuvoje – jau du dešimtmečiai, tačiau kartais žmonės į šį sportinį žaidimą žvelgia atsargiai ir nesiryžta pabandyti, manydami, kad tai – tik uždaro žmonių rato užsiėmimas. Iš tiesų taip nėra, o šį ir kitus apie golfą sklandančius klaidingus mitus paneigė „The V Golf Club“ klubo treneris ir profesionalus golfo žaidėjas Arnas Kaunas, ginantis Lietuvos vardą įvairiuose tarptautiniuose turnyruose. Dirbdamas ir su vaikais, ir su suaugusiaisiais jis teigia sutikęs žmonių, kuriems golfas tapo paskata daugiau sportuoti gryname ore ir laisvalaikį leisti kartu su visa šeima.

1 mitas: uždaras sportas

„Žmonės golfą įsivaizduoja kaip pernelyg prabangų sportą ir todėl patys nedrįsta išbandyti – galvoja, kad tai ne jiems. Tačiau taip nėra. Nors istoriškai golfas išgarsėjo kaip aristokratų, džentelmenų užsiėmimas, šiandien galima žaisti ir su ekonominės klasės įranga, tam nereikia didesnių lėšų nei kuriam nors kitam populiariam sportui“, – teigia A. Kaunas.

Pasak trenerio, šiandien golfą žaidžia visi. Pavyzdžiui, JAV golfo aikštynų yra labai daug, žmonės ten žaidžia su visa šeima ir mėgaujasi šiuo sportu. Lietuvoje smalsuoliai dar žiūri nedrąsiai ir net jei ilsisi ežero paplūdimyje visai šalia golfo aikštyno, mažai tikėtina, kad išdrįs užeiti pažaisti. Treneris tikina, kad filmuose ir žymių žmonių gyvenimuose sukurtas išskirtinio žaidimo įspūdis pamažu keičiasi. Lietuvoje visi golfo aikštynai yra atviri – galima laisvai atvykti ir žaisti.

2 mitas: žaidimas vyresniems

Gali atrodyti keistai, tačiau yra manančių, kad golfas yra vyresnių žmonių žaidimas.

„Prancūzijoje, kur aš užaugau, golfą išties žaidžia kiek vyresni žmonės, bet pas mus Lietuvoje kaip tik daugiau žaidžia jaunimas. Dėl to man visuomet smagu sutikti ir aktyvių vyresnio amžiaus žaidėjų. Pavyzdžiui, didelį įspūdį paliko Prezidentas Valdas Adamkus, kuris, net būdamas garbaus amžiaus, labai techniškai smūgiavo kamuolį – jis nemažai žaidė Amerikoje ir tai iš karto matosi“, – teigia A. Kaunas.

3 mitas: golfo aikštynai yra toli nuo miesto patogumų

Dar vienas klaidingas įsitikinimas yra apie tai, kad golfo aikštynai įkurti toli nuo miesto ir aplinkui juos – vien miškai ir laukai. Tai – visiška netiesa.

Pavyzdžiui, „The V Golf Club“ golfo klubo aikštynas yra „Vilon City“ teritorijoje, kur taip pat yra ir „Vilnius Grand Resort“ viešbutis, trys restoranai, SPA centras, sporto klubas, o taip – gyvenamųjų namų, kotedžų ir apartamentų kvartalas. Čia gyvena tiek golfą mėgstantys žaidėjai, tiek miesto ir gamtos privalumus suderinti norintys gyventojai.

4 mitas: sudėtinga žaisti

Golfas žaidžiamas nuo 30 iki 80 ha ploto aikštyne su gamtinėmis kliūtimis, kuriame būna įrengta 9 arba 18 duobučių kamuoliukams įridenti. Žaidžiama naudojant nedidelius kamuoliukus bei įvairių dydžių bei formų lazdas, vadinamas riedmušomis.

„Kiekvienas iš mūsų gali žaisti golfą, o pačius pradmenis galima sugebėti išmokti su treneriu per 45 minutes. Įgūdžiai priklauso nuo to, ar žmonės atidžiai klauso trenerio. Kažkas yra pasakęs: „Visi moka žaisti golfą, tik kai kurie to dar tiesiog nežino“. Labai svarbu, kad pradėjęs žaisti žmogus pirmiausia jaustų malonumą, o ne galvotų, kaip teisingiau techniškai mušti kamuoliuką. Išmokus žaisti šie judesiai pavyksta savaime ir tuomet apie tai galvoti nebereikia“, – pasakoja treneris A. Kaunas.

Treniruojantis svarbu žaisti taisyklingai, nes visi golfo judesiai yra sukamieji, juos reikia atlikti taip, kad nepatirtum traumos. Pasak trenerio, reikia saugoti kūną – žaisti taisyklingai, nebūtinai iš didelės jėgos.

„Vidutinio žaidėjo lazdos greitis smūgiuojant sukasi nuo 100 iki 130 km per valandą greičiu. Todėl padarius netaisyklingą judesį toks greitis gali sukurti traumą. Tačiau kai treniruojiesi daug ir su trenerio pagalba, traumų nebūna. Žaidžiant tikslingai gale dienos turėtų jaustis lengvas bendras viso kūno sportinis nuovargis, tačiau jokiu būdu neturėtų kažko skaudėti“, – sako A. Kaunas.

5 mitas: tai – ne sportas, o žaidimas

Golfo raundas trunka nuo 4 iki 5,5 valandų, per kurias visą laiką tenka vaikščioti. Treneris atkreipia dėmesį, kad tam reikia paruošti kūną, apšilti, nes tiek laiko išlaikyti kūną aktyvų reikia pasirengimo. Todėl atliekamas apšilimas, rotaciniai pratimai.

„Golfas – koordinacijos, rotacijos ir inercijos sportas. Aš pats treniruojuosi kiekvieną dieną ir po golfo aikštyną vaikštau pėsčiomis bei pats nešu savo krepšį – taip palaikau nuolatinį krūvį. Golfo krepšys sveria nuo 10 iki 17 kg, per varžybas – nuo 20 iki 27 kg. Galima važinėti ir su golfo automobiliu, naudotis elektriniu arba paprastu vežimėliu – visos šios priemonės yra skirtos palengvinimui. Bet jeigu eini pats, tai per vieną raundą, kol sužaidi 18 duobučių, nueini maždaug apie 23-25 tūkst. žingsnių. Todėl tai yra ir ištvermės sportas“, – teigia treneris.

A. Kaunas patikina, kad šiam sportui nėra jokių kūno sudėjimo reikalavimų – žaidėjai gali būti labai atletiški, gali būti ir pilnesnės kompleksijos, pasiekiami rezultatai nuo to nepriklauso. Net jeigu žmogus važiuoja su golfo automobiliuku, jis vis tiek nemažai vaikšto ir juda gryname ore. Todėl tai yra gana lėtas sportas, tinkantis ir tiems, kurie dėl tam tikrų priežasčių nebegali žaisti teniso ar krepšinio.

6 mitas: tai labai brangu

Kaip teigia A. Kaunas, žaidimui reikalingos lėšos iš tiesų priklauso nuo to, kaip pradėsite žaisti. Renkantis tik pačius brangiausius prekės ženklus, rūbus, lazdas ir kamuoliukus – tai kainuos. Tačiau nebūtina viską pirkti aukščiausios klasės. Panašiai yra ir tenise – vieni turi aukšto lygio raketes, kiti paprastesnes ir ateina žaisti tiesiog su šortais. Pasak trenerio, golfui reikalingus polo marškinius ir panašias kelnes tikrai turi visi suaugusieji ir vaikai – to pilnai užtenka.

7 mitas: Lietuvoje nėra golfo profesionalų

Iš tiesų žaidėjų Lietuvoje yra gana daug, apie 5000 ir gal net dvigubai daugiau, jei skaičiuotume visus, kurie bandė žaisti ir yra išsilaikę žalią kortelę, reiškiančią, kad esi golfo žaidėjas, kuris gali žaisti pats. Tačiau aktyvių žaidėjų, besitreniruojančių bent 4 kartus per savaitę – labai mažai.

Tuo tarpu iš profesionalių žaidėjų Lietuvoje turime tik du, tai – Juozapas Budrikis ir Arnas Kaunas. Jie abu žaidžia oficialioje profesionalų lygoje. Lietuvoje turime ir vos porą trenerių, atvykusių su patirtimi iš užsienio. Kita vertus, auga perspektyvūs jaunieji žaidėjai.

„Su jaunais sportininkais svarbu daug dirbti ir rimtai užsiimti. Daugelyje sporto šakų treneriai mėgsta skųstis, kad trūksta vaikų. Aš manau, kad sportuoti norinčių vaikų yra nemažai, tačiau su jais reikia dirbti ir tuomet pamatysim, ar jie užaugs profesionaliais sportininkais ar tiesiog turės jiems svarbų hobį. Abu atvejai yra labai gerai, nes šie žmonės vėliau augins naują kartą“, – teigia A. Kaunas.

8 mitas: Lietuvoje – labai trumpas golfo sezonas

Vasarai pasibaigus golfo sezonas vis dar pačiame įkarštyje. Jis pasibaigs tik su pirmosiomis šalnomis.

„Lietuviai yra užgrūdinti, o man asmeniškai čia yra labai geros sąlygos ruoštis varžyboms, nes turiu galimybę treniruotis visomis oro sąlygomis, kokios tik įmanomos – ir šaltyje, ir lietuje, ir su kaitria saule, ir vėju. Tai – didžiulis pliusas. Kai žaisdavau Prancūzijoje, 90 proc. laiko oras būdavo tobulas: karšta, lengvas vėjelis. Bet kai ateina lietus ir vėjas – prancūzai nebemoka žaisti. Varžybose tai gali būti lemiamas veiksnys“, – pasakoja A. Kaunas.

Kai oras vėsesnis – visai kitaip reikia paruošti kūną, reikia daugiau apšilimo ir jokiais būdais tarp smūgių negalima sustoti – visą laiką judėti, išlaikyti širdies ritmą vienodame tonuse, neatvėsti. Šaltesnėmis dienomis žaidimui reikalinga ir speciali apranga – termo rūbai bei neperpučiamas megztinis.

„Norinčius išbandyti golfą kviečiu susitarti ir tiesiog užsukti į „The V Golf Club“ klubą, kur aš ir kiti treneriai galime pravesti įvadinę pamoką ir viską parodyti gyvai“, – teigia A. Kaunas.

Pasak trenerio, šis užsiėmimas tinka veiklai su visa šeima. Kol vieni bandys pataikyti į vėliavėlėmis pažymėtas duobutes, kiti šeimos nariai gali tiesiog mėgautis buvimu gryname ore arba užsiimti kitomis pramogomis šalia esančiame komplekse.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

02-27 „Cbet“ 17:00 „Rytas“
02-27 „Pieno žvaigždės“ 17:20 „Lietkabelis“
02-28 „Nevėžis-Optibet“ 16:30 „Juventus“
02-28 „Šiauliai“ 17:00 „Dzūkija“
02-28 „Žalgiris“ 17:20 „Neptūnas“

2020/21 m. Eurolyga

03-02 „Anadolu Efes“ 19:30 „Valencia“
03-02 „Žalgiris“ 20:00 ASVEL
03-02 „Chimki“ 21:00 „Real“
03-02 „Panathinaikos“ 21:00 „Barcelona“
03-02 „Zenit“ 21:00 ALBA
03-02 „Maccabi“ 21:05 CSKA
03-02 „Crvena Zvezda“ 21:45 „Bayern“
03-03 „AX Armani“ 21:45 „Fenerbahče“
03-03 „Baskonia“ 22:00 „Olympiacos“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 02-27 Manchester City 14 : 30 West Ham United
Šeš 02-27 West Bromwich … 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 02-27 Leeds United 19 : 30 Aston Villa
Šeš 02-27 Newcastle United 22 : 00 Wolverhampton …
Sek 02-28 Crystal Palace 14 : 00 Fulham
Sek 02-28 Leicester City 14 : 00 Arsenal
Sek 02-28 Tottenham Hotspur 16 : 00 Burnley
Sek 02-28 Chelsea 18 : 30 Manchester United
Sek 02-28 Sheffield United 21 : 15 Liverpool