Ričardas Berankis Vidmanto Balkūno / BNS foto nuotr.

Ričardas Berankis Vidmanto Balkūno / BNS foto nuotr.

 Antradienį Sankt Peterburge (Rusija) tęsiasi ATP 250 serijos „St.Petersburg Open“ vyrų teniso turnyras, kuriame pirmą pergalę pasiekė 29-erių metų lietuvis Ričardas Berankis (ATP-63).

Vienetų varžybų starte R.Berankis per 1 val. 3 min. 6:3, 6:0 sutriuškino gerai pažįstamą 34-erių metų Izraelio veteraną Dudi Selą (ATP-146), kuris į pagrindinį etapą pateko gavęs vardinį kvietimą. 

Pirmame sete lemiamu tapo aštuntasis geimas, kuriame R.Berankis sugebėjo „breakinti“ varžovą ir pasinaudojęs pirmąja jo klaida laimėjo pirmąjį setą.

Antrame sete R.Berankis žaidė įspūdingai: jau pirmame geime trečiuoju bandymu laimėjo varžovo padavimų seriją, trečiame geime pakartojo savo sėkmę, o penktame geime D.Sela net penkis kartus iš eilės nesugebėjo laimėti „geimpointo“, o galiausiai R.Berankis dar kartą „breakino“ varžovą ir galiausiai 40:0 užbaigė savuosius padavimus bei iškovojo įtikinamą pergalę.  

R.Berankis ir D.Sela anksčiau buvo susitikę net 6 kartus. 2010 m. ir 2014 m. pranašesnis buvo Izraelio atstovas, 2015-2016 m. lietuvis laimėjo tris iš eilės mačus, o paskutinė tarpusavio dvikova 2017 m. Didžiojoje Britanijoje baigėsi D.Selos pergale – 6:3, 6:4. Tik pastarasis mačas vyko ant žolės, kitos 5 dvikovos buvo žaidžiamos ant kietos dangos.

Beje, pirmasis R.Berankio ir D.Selos tarpusavio mačas 2010 m. vyko „Challenger“ turnyro Vankuveryje (Kanada) finale. Izraelio atstovas tada laimėjo 7:5, 6:2 ir tai iki šiol liko svarbiausia šių tenisininkų tarpusavio dvikova.

D.Sela geriausiais laikais – 2009 m. – ATP vienetų reitinge buvo pakilęs iki 29-os vietos. Jis du kartus žaidė ATP 250 vienetų finaluose, bet abu juos pralaimėjo. D.Sela turi net 23 ATP „Challenger“ vienetų titulus. Vien šiemet jis žaidė keturiuose tokio rango finaluose, bet laimėjo tik vieną iš jų. Parankiausia D.Selai – kietoji danga. Ant jos jis laimėjo apie 90 proc. karjeros trofėjų.

Pergalę iškovojęs tenisininkas pelnys 20 ATP vienetų reitingo taškų ir 19,845 tūkst. JAV dolerių, o antrajame rate susitiks su rusu Andrejumi Rubliovu (ATP-38) arba baltarusiu Ilja Ivaška (ATP-135).

ATP 250 serijos vyrų teniso turnyro Sankt Peterburge prizų fondą sudaro 1,18 mln. JAV dolerių.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.