Indrė Sorokaitė | asmeninio archyvo nuotr.

Indrė Sorokaitė | asmeninio archyvo nuotr.

„Tai yra labai skaudus klausimas. Gaila, kad teko atsisakyti Lietuvos pilietybės, – susikrimtusi prabilo Italijos tinklinio rinktinės, šiais metais iškovojusios Europos čempionato bronzą bei kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes, narė Indrė Sorokaitė. – Mano tėvai yra lietuviai, augau Lietuvoje, mano vardas lietuviškas, lankiau darželį, mokyklas Lietuvoje... Apmaudu, kad namo į Tėvynę grįžtu kaip užsienietė“.

Trumpam panirusi į savo mintis 31-erių sportininkė sugebėjo apibrėžti emociją, kuri virė, kai reikėjo rinktis ir spręsti, kurią šalį teks vadinti namais: „Pilietybės pasirinkimo jausmą galėčiau prilyginti tik pasirinkimui tarp mamos ir tėčio…“

„Tiek Lietuva, tiek Italija yra mano namai. Italijoje aš suaugau, ši šalis mane išlankstė ir suformavo tokią, kokia dabar esu, – sportas.lt sakė nuo 2013-ųjų metų Italijos rinktinės garbę ginanti I.Sorokaitė. – Didžiuojuosi esanti lietuvė, didžiuojasi esanti itale. Esu suklijuota iš šių dviejų „puzzle“ detalių“.

Pasak I.Sorokaitės, gyvenimas Italijoje tik sustiprino jos ryšį su Lietuva. „Kaip bebūtų keista, bet gyvenimas svetur mane išmokė vertinti tuos trumpus susitikimus su giminėmis, grožėtis nuostabiais gamtos peizažais, didžiuotis kultūra ir tradicijomis, – teigė tinklininkė. – Bet Italijoje nepažįstami žmonės dažnai į mane kreipiasi anglų kalba, nes galvoja, kad esu užsienietė. Jie nustemba, kai atsakau jiems taisyklingai itališkai“.

Čia ir atsirado apibūdinimas: „Itališkai lietuviška“.

„Nes mano ūgis, šviesios akys bei plaukai visada išduoda mano šiaurietišką kilmę. Tai sukelia susidomėjimą“, – nusijuokia I.Sorokaitė.

Svajonė tapo realybe

Į Italiją I.Sorokaitė išvyko paauglystėje. „Linksmiausia yra tai, kad aš net nepamenu pirmojo prisilietimo prie tinklinio kamuolio, – nusijuokė I.Sorokaitė. – Kadangi mama buvo tinklininkė, pamenu, kad sporto salėje padavinėdavau kamuolius. Pati treniruotes pradėjau lankyti aštuonerių. Viskas įvyko natūraliai. O Italija? Tiesiog planas buvo praleisti laiką su mama, kuri jau darbavosi Italijoje“.

Indrė Sorokaitė | asmeninio archyvo nuotr.

Indrė Sorokaitė | asmeninio archyvo nuotr.

Lietuvoje I.Sorokaitė buvo žaidusi įvairaus amžiaus tinklinio komandose, todėl ir Italijoje labai norėjo išmėginti savo įgūdžius. „Pasitreniravau su vietine komanda, kuri tuo metu varžėsi ketvirtoje Italijos lygoje, ir lygis man pasirodė tiesiog kosminis, visos merginos puikiai žaidė, – prisiminė tinklininkė. – Per trumpą laiką prisivijau jas, treneriui patiko mano užsispyrimas ir noras varžytis“.

Netrukus jaunoji lietuvaitė sulaukė pasiūlymo tapti pilnaverte komandos žaidėja. „Įsivaizduojate, vaikas sulaukė tokio pasiūlymo, – kalbėjo I.Sorokaitė. – Juk tuomet man atrodė, kad gali išsipildyti didžiausia gyvenimo svajonė – būti tarp geriausių“.

Sportininkė puikiai pamena, kad sprendimas nebuvo lengvas: „Dėl kalbos, mokyklos, kultūros... Bet mano tėvai sportininkai, todėl jie puikiai suprato, kokia tai buvo galimybė“.

Nori padėti

„Mano vardas ir dabar atrodo keistas italams, – nusijuokė tinklininkė. – Dažnai tampu Ingrid, Inda, Ingre... Tai išspaudžia šypseną, o su draugais tik pasijuokiame. Italai yra šilta, mėgstanti bendrauti, tauta. To mokiausi ir aš“.

Prabilusi apie Italijos tinklinį I.Sorokaitė pabrėžė labai geras sąlygas, puikias sporto sales, aukštą čempionatų lygį bei geriausius pasaulio trenerius bei žaidėjus. „Jaunimas jau nuo mažų dienų yra auginamas su idėja ateityje tapti profesionaliais tinklinio žaidėjais, – pasakojo dukart Europos moterų Čempionų lygos nugalėtoja. – Lietuvoje? Tinklinis yra idealus „užsiėmimas“ pradedantiesiems, kuris leidžia susipažinti su sportine disciplina. Tikiuosi, kad Lietuvoje lygis kils. Neabejotinai, kiek galėsiu, stengsiuosi prisidėti ir pasidalinti savo patirtimi“.

Indrė Sorokaitė | asmeninio archyvo nuotr.

Indrė Sorokaitė | asmeninio archyvo nuotr.

Birželio mėnesį I.Sorokaitė Lietuvoje jau surengė sporto stovyklą „IS Volley Camp“, skirtą tinklinį žaidžiančioms ir apie didįjį sportą svajojančioms 12-17 metų mergaitėms.

„Visas mano gyvenimas susietas su tinkliniu. Nuo pirmos treniruočių dienos norėjau būti tarp geriausių. Pasišventimas, ilgas ir sunkus darbus, žinau, neša savo vaisius, – kalbėjo I.Sorokaitė. – Noriu dalintis ir padėti, todėl būtų didelė garbė padėti Lietuvos tinkliniui augti, plėstis. Tikiu, kad „IS Volley Camp“ tėra pirmasis mažas žingsnelis“.

„Susitvarkai ir eini į priekį“

I.Sorokaitės teigimu, Italijoje tinklininkės sulaukia daug dėmesio. „Mano manymu, Italijos tinklinio lyga yra stipriausia pasaulyje, todėl retai italės žaidžia užsienyje, – kalbėjo šiais metais į Italijos čempionų Koneljano „Imoco Volley“ klubą persikėlusi I.Sorokaitė. – „Namuose“ esame labai vertinamos ir nuolat apsuptos sirgalių, todėl stengiamės perteikti sveiko, saugaus sporto etiketą, ypač augantiems ateities čempionams“.

Tinklininkė džiaugiasi, kad pastaruosius kelerius metus Italijos tinklinio rinktinės rodo vis geresnius rezultatus. „Vilkėdamos Italijos šalies rinktinės marškinėlius esame viso šio judėjimo simboliai. Stengiamės rodyti pavyzdį, – sakė I.Sorokaitė. – Sportininkų karjeros nėra lengvos. Dažnai keičiame gyvenamąsias vietas, per šventes negalime būti su šeima, visą save atiduodame vardan pasiekimų, kiekvieną dieną susiduriame su dideliu spaudimu. Ir išsilaikyti pačioje viršūnėje daug metų tokioje konkurencijoje? Turi būti to fanatikas. Per sezoną būna tūkstančiai sunkių momentų, tačiau, jei esi tam pasirengęs, susitvarkai ir eini į priekį“.

Pasak I.Sorokaitės, šie metai jos karjeroje buvo paženklinti euforijos jausmu. „Kelialapis į olimpines žaidynes, bronza Europos čempionate, – priminė ji. – Moterų tinklinyje yra didelė konkurencija, todėl labai džiaugiuosi pasiekimais. Tai garbė ir vidinis pasitenkinimas. Išgyvenau kalnus emocijų ir įgijau neapsakomos patirties. Esu euforijoje“.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Lietuvis
2019-09-20 06:31:32
idomu kokioje rinktineje zaistu Lietuvos ar Italijos,o gal uz abi?
Atsakyti
Giedrius
2019-10-06 00:40:53
Ji jau žaidžia už Italijos rinktinę ir labai sėkmingai, o Lietuvos tinklinio rinktinė...išvis ar egzistuoja tokia?
QPR
2019-09-19 21:49:04
Šaunuolė, gabi sportininkė. Sėkmės tolimesnėje karjeroje. Ir ačiū, kad nepamiršta LT, rengia stovyklas. Tikėkimės stovykla taps tradicine :)
Atsakyti
Povilas
2019-09-16 16:49:10
Smagu , kai kitos šalies pilietė, italė, pagelbėja mūsų sportininkams, kurie pasaulyje taip aukštai nėra.Smagu ir tai, kad šalyje stipriai remiamas krepšinis , kuris aukštai laikosi pasaulyje , pritraukia daug žiūrovų šalyje vykstančiose varžybose...
Atsakyti
Alas
2019-09-16 15:50:57
O gaila,kad Lietuvoj pinigai tik krepsiniui.Kurio jau nebeliko..
Atsakyti
egis
2019-09-16 16:16:30
Nereikia skubėt laidot to krepšinio, nes buvo pralaimėta tik minimaliu skirtumu dviem iš pajėgiausių ketverto rinktinių Pasaulio taurėj, kai vienos rungtynės pralaimėtos tik dėl grubios tesėjų klaidos. Ir nereikia dejuot, kad tik krepšiniui skiriami pinigai, nes skiriama ir kitom sporto šakom, bet kolkas krepšinis vienintelė komandinė sporto šaka, kurios rinktinės bent jau patenka į Pasaulio ir Europos čempionatų finalinius turnyrus, o ir patekimas Lietuvos rinktinės tarp dešimties pajėgiausių rinktinių Pasaulyje nėra toks gėdingas rezultatas, kad jau laidot krepšinį. Be to Lietuva nėra tokia turtinga ir dar su didžiule emigracija dėl kurios jau trūksta gabių, jaunų žaidėjų krepšiniui tiek berniukų, tiek mergaičių, todėl ir I.Sorokaitė viską vertina Italijos pilietės požiūriu, kai ši šalis daug labiau ekonomiškai išsivyščiusi, o ir emigracija iš tos šalies mažesnė, ir daugiau imigruoja į Italiją, todėl ir natūralizuoja dar ir iš kitų šalių pajėgius sportininkus. Lietuva persilpna ekonomiškai ir turinti vos du su puse milijono gyventojų, todėl niekada nebus , kad visos komandinės sporto šakos bus tolygiai stiprios, o nuėmus bent pusę dabartinio finansavimo nuo krepšinio ir skyrus kitom šakom, štai tuomet ištikrųjų būtų palaidotas krepšinis ir neturėtume stiprių kitų komandinių sporto šakų, nes tiek futbolui, tiek tinkliniui neužtektų tų nuo krepšinio skiriamų pinigų.
s
2019-09-19 19:28:33
Lietuvoi sportas px svarbu sabas sau mauzolieju pasistatys

Tvarkaraščiai

2019/20 m. NBA tvarkaraštis

2020/21 m. Eurolygos tvarkaraštis

10-01 „Anadolu Efes“ 20:30 „Zenit“
10-01 „Olympiacos“ 21:00 „Žalgiris“
10-01 „Maccabi“ 21:05 ALBA
10-01 „Valencia“ 22:00 ASVEL
10-01 „Barcelona“ 22:00 CSKA
10-02 „Chimki“ 20:00 „Panathinaikos“
10-02 „Fenerbahče“ 20:45 „Crvena Zvezda“
10-02 „Bayern“ 21:30 „AX Armani“
10-02 „Baskonia“ 22:00 „Real“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Pen 10-02 Riteriai 19 : 00 Banga
Šeš 10-03 Kauno Žalgiris 15 : 00 Žalgiris
Šeš 10-03 Panevėžys 17 : 00 Sūduva