Tysonas Fury ir Otto Wallinas | Scanpix nuotr.

Tysonas Fury ir Otto Wallinas | Scanpix nuotr.

  Ankstyvą šio sekmadienio rytą Lietuvos laiku Las Vegaso „T-Mobile“ arenoje (JAV) 31-erių metų britas Tysonas Fury (29-0-1, 20 nokautų) nuo trečiojo raundo turėjo problemų su prakirstu antakiu, tačiau teisėjų sprendimu 116-112, 117-111 ir 118-110 nugalėjo 28-erių metų švedą Otto Walliną (20-1-0, 13 nokautų, 1 anuliuota kova). Kovą arenoje stebėjo 8249 sirgaliai.

Kova prasidėjo ne taip, kaip daugelis galvojo: O.Wallinas ėjo į priekį ir daugelis ekspertų pergalę pirmame raunde skyrė būtent jam.

Netrukus T.Fury prisitaikė prie varžovo ir antrame raunde perėmė kovos kontrolę. Šį raundą jau išvydome įprastą T.Fury, kuris atlieka tikslius smūgius į kūną ir spaudžia varžovą link ringo virvių.

Trečiame raunde O.Wallinas atliko švarų smūgį kaire ranka ir prakirto dešinį T.Fury antakį. Po raundo buvo patvirtinta, kad Nevados atletikos komisija šį epizodą taip pat matė kaip švarų, o tai reiškė, kad jeigu kova būtų sustabdyta dėl prakirsto antakio ir iš jo sruvančio kraujo, tai pergalę techniniu nokautu būtų įskaityta O.Wallinui.

Ketvirtame raunde T.Fury vis dar bandė prisitaikyti prie kraujuojančio antakio ir dažnai apsikabindavo varžovą.

Nepaisant to, kad vėliau O.Wallinas atrodė neblogai, tačiau T.Fury sugebėdavo tiksliai smūgiuoti ir nors neatrodė, kad galime išvysti nokautą, bet to užtenkdavo, kad britas laimėtų raundus.

Šeštame raunde O.Wallinas toliau atakavo prakirstą T.Fury antakį, o netrukus teisėjas liepė prakirstą vietą patikrinti daktarui. Po šio epizodo T.Fury puolė aktyviau, tačiau buvo likusi tik minutė iki raundo pabaigos.

T.Fury kampas pertraukėlės metu sumažino kraujavimą, o britas nuo pat septintojo raundo pradžios atlikdavo stiprius smūgius bei įtikinamai laimėjo dar vieną raundą. O.Wallinas atrodė jau šiek tiek išsekęs ir nepadarantis daug žalos T.Fury.

Dešimtame raunde nuo pat pradžių T.Fury puolė į ataką ir atliko ne vieną smūgių seriją. Visgi O.Wallinas gana sėkmingai gynėsi ir didesnės žalos išvengė.

Vienuolikta e raunde gerokai išryškėjo T.Fury pranašumas ir nepaisant sruvančio kraujo, jis spaudė O.Walliną, kuriam gintis darėsi vis sunkiau ir jis tiesiog bandė išgyventi iki kovos pabaigos.

Dvyliktojo raundo pradžioje O.Wallinas staigiai puolė atakuoti prakirstą T.Fury antakį, iš kurio pertraukėlės metu buvo pavykę bent trumpam sustabdyti sruvantį kraują. Švedo taktika pasitiesino ir daugiau nei dvi minutes T.Fury turėjo kovoti su nuolat į akį sruvančiu krauju, todėl dažnai jam reikėdavo valytis akį tam, kad jis ja galėtų bent kažkiek matyti. Tai apribojo T.Fury veiksmus ir jis negalėjo būtų toks pavojingas, kokį esame įpratę matyti.

Aš esu čigonų karys, o čia yra Meksikos nepriklausomybės diena. Pirmyn, Meksika“, – kalbėjo su meksikietiškų spalvų pirštinėmis kovojęs bei į ringą apsivilkęs sombrero ėjęs T.Fury. „Tai buvo geras pasirodymas ir mes turėjome 12 gerų raundų. Otto buvo kietas švedas. Kraujas, ištvermė, širdis – šį vakarą tai buvo parodyta“.

„Nelaimėjau pagal taškus, bet padariau viską, ką galėjau“, – po kovos kalbėjo O.Wallinas. „Jis yra puikus čempionas, o aš dariau geriausią, ką galiu“.

Pasak „CompuBox“ statistikos, T.Fury atliko 179 tikslius smūgius, tuo tarpu O.Wallinas – 121.

Kaip paaiškėjo vėliau, T.Fury penktame raunde taip pat kraujavo ir iš toje pačioje akyje prakirsto voko.

„Tas prakirtimas visiškai pakeitė kovą. Didžiąją kovos dalį aš negalėjau matyti, o vėliau jis prakirto ir dar vieną vietą“, – sakė T.Fury.

„Aš bandžiau smūgiuoti dar daugiau. Buvau laimingas, kad pavyko prakirsti ir pralieti kraują, tačiau tikėjausi padaryti daugiau. Visgi mano pasirodymas neleidžia abejoti mano širdimi ir kelti klausimą, ar aš esu geras kovotojas“, – kalbėjo O.Wallinas.

Buvusiam pasaulio čempionui T.Fury tai greičiausia buvo paskutinė pasiruošimo kova prieš antrąjį susitikimą su amerikiečiu Deontay Wilderiu, kuris numatytas 2020 m. vasarį. Po kovos kalbėdamas ringe, T.Fury patvirtino, kad dabar vėl norėtų susikauti su D.Wilderiu, kurio dar laukia dvikova su Luisu Ortizu.

Visos kovos įrašas:

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

gagas
2019-09-15 15:59:11
taip va ir būna , kai suplanuoji po kovos varyt alaus gert :D
Atsakyti
Aa
2019-09-15 09:52:05
Visos kovos vaizdo irasas ,pirmas roundas imestas , idiotai:D
Atsakyti
q
2019-09-15 10:28:26
pasižiurėk išnaujo
tu krv aa
2019-09-15 11:38:16
pisk nahui nevisproti.ar tau aktuali ta kova? pasigauciau krv perplesciau per puse ir apsimyštum
To q
2019-09-15 11:39:33
Cia jie dirba pasikeisdami matyt vienas pridirba kitas tada klaidas taiso turesiu uomeni palaukti ilgiau
Kkrv
2019-09-15 11:46:50
Vel tas invalidas reiskiasi toi apie giminiu pisimus vel rasys , ka tu ten perplesi tai tik savo birka besismaukydamas snargli
cr7
2019-09-15 14:08:32
tas snarglis tavo motina dauže su byrka,o tu lavonas ziurejai ir rankom plojai.tai pideraste buvau gmaila atsiuntes galejai parasyt butume susitike,labai ieškojai.bet išsigandai murziau.taip kad esk byby ir tylek atmata