Tadas Tamašauskas (dešinėje) | Organizatorių nuotr.

Tadas Tamašauskas (dešinėje) | Organizatorių nuotr.

„Į pasaulio čempionatą jau atvažiavau su prakirstu, bet susiūtu antakiu. Man jį prakirto stovykloje Azerbaidžane“, – teigė Jekaterinburge vykstančiose pasaulio bokso pirmenybėse dalyvaujantis Tadas Tamašauskas (91 kg). – Pirmosios kovos metu žaizda prasivėrė, bet džiaugiuosi, kad teisėjai leido tęsti dvikovą“.

Pirmoje dvikovoje 29-erių lietuvis įveikė kylančią Kroatijos bokso žvaigždę, Europos žaidynių prizininką Tonį Filipį.

„Stengiausi saugoti antakį, tačiau kovos metu dariau viską dėl pergalės ir kartais pamiršdavau, kad turiu silpną vietą, – bendraudamas su sportas.lt nusišypsojo T.Tamašauskas. – Tačiau dabar turėjau nepilną savaitę poilsio, tai lyg žaizda ir užsitraukė“.

Dar pavasarį boksininkas vengė kalbėti apie savo ateities planus, kadangi nebuvo garantuotas, kad pavyks išvykti į pasaulio pirmenybes. „Labai daug laiko skyriau bokso klubui, kurį atidarėme su treneriu Vitalijumi Vasiljevu. Nors anksčiau sakydavau, kad tai yra mano planas B, baigus karjerą, tačiau netyčia jis tapo planu A, – prisipažino T.Tamašauskas. – Bet vieną dieną betreniruodamas kitus, judėdamas salėje, supratau, kad ir pačiam dar norisi „išbėgti į aikštelę“. Norėjau dar kartą patikrinti, ko esu vertas! O čia ir pasaulio čempionatas pasipainiojo kelyje“.

Ir pirmoji mintis T.Tamašausko galvoje buvo „Kodėl gi ne?“

„Teko vėl rimčiau užsiimti savimi, vasarą sportuodavau po dukart per dieną, pasistengiau sumažinti vedamų treniruočių kiekį ir sugrįžti į tikrą sportinį režimą, – sakė T.Tamašauskas. – Ganėtinai greitai įsivažiavau. Per daug ir nebuvau apsileidęs. Formą palaikydavau, tačiau trūko sparingų. Bet dabar džiaugiuosi atsigavęs“.

Tadas Tamašauskas (dešinėje) su Vitalijumi Vasiljevu | Organizatorių nuotr.

Tadas Tamašauskas (dešinėje) su Vitalijumi Vasiljevu | Organizatorių nuotr.

T.Tamašauskas prisipažino, kad iki šiol laikosi įpročio, kurį įgijo boksuodamasis svorio kategorijoje iki 81 kilogramo. „Visi varžovai už mane būdavo žemesni, todėl esu pratęs boksuotis iš didesnio atstumo, dažniausiai nesiveliu į artimą kovą, – pasakojo boksininkas. – Prieš kovą su kroatu buvome suplanavę, kad spausiu varžovą, nuolat bandysiu mažinti distanciją, tačiau jau kovai vykstant pastebėjome, kad kur kas geriau sekasi pagal mano senuosius įpročius“.

Tačiau dabartinėje svorio kategorijoje neretai varžovai būna aukštesni už lietuvį. „Labai gaila, kad tokių partnerių treniruotėse beveik nėra. Nesu pratęs ringe būti mažesnis... Tokiais atvejais būna truputį „peilis“, – dar kartą nusišypsojo daugkartinis šalies čempionas T.Tamašauskas.

Boksininkui šie metai buvo pažymėti ne tik sugrįžimu į griežtą sportinį režimą – į Azerbaidžane vykusią pasirengimo stovyklą T.Tamašauskas nuvyko vėliau nei kiti lietuviai.

„Nes labai norėjau dalyvauti gimdyme... – trumpai tarė T.Tamašauskas. – Su žmona Evelina susilaukėme dukrytės“.

Tadas Tamašaukas su žmona Evelina | asmeninio archyvo nuotr.

Tadas Tamašaukas su žmona Evelina | asmeninio archyvo nuotr.

O jau kitą rytą boksininkas išvyko į Azerbaidžaną. „Todėl dabar mane drasko skirtingos emocijos. Atrodo, ir namo norisi, bet norisi ir kuo geresnio rezultato pasaulio čempionate, – kalbėjo T.Tamašauskas. – Bet kuriuo atveju, aš nieko nepralaimėsiu. Jeigu būsiu ilgai čia – laimėsiu medalį, jeigu anksčiau grįšiu namo – pagaliau gyvai pamatysiu savo merginas...“

Kiek vėliau T.Tamašauskas prisipažino, kad buvo užsibrėžęs ribą – boksuotis iki trisdešimtojo gimtadienio. „Turbūt, reikės į amžių atsižvelgti imtinai, nes gimtadienis jau lapkritį, o noriu baigti olimpinį ciklą ir tada jau bus galima ramia sąžine atsis... – suabejojo boksininkas. – Na, nežinau. Suprantu, kad yra posakis „Niekada nesakyk niekada“, bet dabar galvoju, kad viskas turėtų baigtis su šiuo olimpiniu ciklu. Viskas priklausys nuo sėkmės“.

Kelialapiai į Tokijo olimpines žaidynes boksininkams bus dalijami kitais metais.

Sekmadienį pasaulio čempionate ringe T.Tamašauskas surems pirštines su Baalla Younessu iš Maroko. „Matėme kelias priešininko kovas, – sakė sportininkas. – Atrodo, fiziškai labai tvirtas boksininkas. Ko gero, reikės vėl padirbėti iš toli. Reikės boksuotis. Dviračio čia jau neišrasime. Viskas juk elementaru – reikia pataikyti ir stengtis, kad varžovas turėtų kuo mažiau progų paliesti mane“.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.