„FK Vilniaus“ ir „Vyčio“ rungtynės | Elvio Žaldario nuotr.

„FK Vilniaus“ ir „Vyčio“ rungtynės | Elvio Žaldario nuotr.

 Pirmos lygos XXIV turo sostinės derbyje susitikusios „Vilniaus“ ir „Vyčio“ ekipos padovanojo žiūrovams atkaklią ir keturiais įvarčiais pažymėtą kovą, kurioje toliau be pralaimėjimų žengiančio „Vyčio“ pergalę lėmė rungtynių pabaigoje atlikti legionierių tikslūs smūgiai. 

Rungtynių pradžioje iniciatyvos ėmėsi faktiniai aikštės šeimininkai, aštresniais prasiveržimas pasižymėjo jų legionierius Alex Kyeremeh, Algimanto Liubinsko auklėtiniai daugiau laiko kontroliavo ir kamuolį.

„Vilniaus“ komanda, kurios gretose pirmą kartą pasirodė naujokas iš Islandijos grįžęs Eivinas Zagurskas, laukė savo progų ir varžovus stengėsi užklupti greitų atakų metu.

14 min. nuo dviejų bandymų savo komandą teko gelbėti į vartus iš jaunimo rinktinės sugrįžusiam vartininkui Dominykui Valeckui. Svečiai atsakė gražia Povilo Malinausko ir E. Zagursko surengta ataka, visgi į kamuolį iš eigos smūgiavusiam Ignui Kružikui nepavyko jo tiksliai nukreipti į vartus. 

Vėliau su staigiai prasidėjusia liūtimi ir kruša, „Vilniaus“ vartus užgulė ir „Vyčio“ futbolininkų išpuoliai, su kuriais sėkmingai susitvarkė D. Valeckas.

„FK Vilniaus“ ir „Vyčio“ rungtynės | Elvio Žaldario nuotr.

„FK Vilniaus“ ir „Vyčio“ rungtynės | Elvio Žaldario nuotr.

26 min. P. Malinauskas dešiniajame krašte surado į baudos aikštelę įkirtusį I. Kružiką, jam atliko aštrų perdavimą, tačiau rezultatyviausiam „Vilniaus“ žaidėjui kamuolio į vartus sėkmingai nukreipti nepavyko.

30 min. „Vyčio“ futbolininkai visgi išnaudojo savo šansą, kuomet jų puolėjas iš Sakartvelo Otari Kvernadze įkirto į baudos aikštelę, o prieš jo nestiprų, bet tikslų smūgį į kairįjį vartų kampą D. Valeckas buvo bejėgis – 0:1.

37 min. Cyrille Tchayi paleido smūgį iš baudos aikštelės prieigų, tačiau D. Valeckui tai didesnių problemų nesukūrė. Kelinio pabaigoje I. Kružikas dar kartą pabandė nuginkluoti Karolį Čirbą, tačiau puolėjui ir šį kartą fortūna nesišypsojo.

Antra rungtynių dalis „Vilniaus“ klubui prasidėjo itin sėkmingai: 54 min. I. Kružikas perėmė kamuolį iš varžovų vartininko aikštelės prieigų, atidavė jį į baudos aikštelę įkirtusiam Radoslavui Ruseckiui, o pastarajam beliko tik efektingai nukreipti kamuolį į vartus – 1:1. 

Po įvarčio „Vytis“ suaktyvino savo veiksmus svečių baudos aikštelėje, 62 min. C. Tchayi turėjo šansą persverti rezultatą, tačiau jam sutrukdė savo vietoje buvęs D. Valeckas. Vėliau „Vilniaus“ vartams grasino ir pirmojo įvarčio autorius O. Kvernadze. 

Kamuolio kontrolę atidavęs „Vilnius“ toliau laukė savo šansų greitose atakose, varžovų gynybą ne kartą skrodė aštrūs Artūro Dolžnikovo, P. Malinausko prasiveržimai. 

76 min. varžovai neišnaudojo dviejų itin dėkingų progų: iš pradžių vienas prieš „Vilniaus“ vartų sargą iššoko A. Kyeremeh, vėliau ir O. Kvernadze, kuriems pasižymėti sutrukdė sėkmingas D. Valecko žaidimas.

„FK Vilniaus“ ir „Vyčio“ rungtynės | Elvio Žaldario nuotr.

„FK Vilniaus“ ir „Vyčio“ rungtynės | Elvio Žaldario nuotr.

77 min. svečiai atsakė dar vienu  I. Kružiko smūgiu į vartus. 

Visgi 82 min. iki tol sėkmingai gynęsi Igorio Morino auklėtiniai nesustabdė varžovų atakos ir kamuolį į vartus sėkmingai nukreipė varžovų legionierius C. Tchayi – 1:2.

Netrukus, vos po minutės, greitos atakos metu savo šanso vėl sulaukė „Vyčio“ legionierius O. Kvernadze, kuris tiksliai pasiuntė kamuolį į dešinįjį vartų kampą – 1:3. 

Jau pridėto laiko paskutinę minutę savo šanso sulaukė Lukas Juodkūnaitis, tačiau jo jaunajam „Vilnius“ saugui išnaudoti nepavyko – jo šūvis lėkė virš „Vyčio“ vartų.

Galutinis rungtynių rezultatas, kurį fiksavo teisėjai  – 3:1 (1:0) FC „Vytis“ naudai.

FK „Vilnius“ sudėtis: D. Valeckas, L. Valvonis, H. Šidlauskas, E. Zagurskas, A. Korsakas, A. Dolžnikovas, M. Adomėnas, P. Malinauskas (nuo 78 min. – T. Butler), I. Kružikas, L. Juodkūnaitis, R. Rusecki.

FC „Vytis“: K. Čirba, E. Juška, M. Wade (nuo 76 min. – M. Popiera), A. Kyeremeh, C. Tchayi, M. Makutunovičius, G. Paulauskas, R. Rasimavičius, E. Mockus, A. Borodinas (nuo 85 min. – W. Cuelho), O. Kvernadze (nuo 88 min. – A. Aldonis).

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.