Vladimiras Nikitinas ir Michaelas Conlanas | Scanpix nuotr.

Vladimiras Nikitinas ir Michaelas Conlanas | Scanpix nuotr.

 Geriausias Lietuvos profesionalus boksininkas 31-erių metų Egidijus Kavaliauskas po truputį pradeda ruoštis svarbiausiai karjeros kovai.

Gruodžio 14-ą dieną Niujorko „Madison Square Garden“ arenoje (JAV) lietuvis turėtų suremti pirštines su amerikiečiu Terence‘u Crawfordu dėl WBO pusvidutinio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržo. Svarbiausia kova Lietuvos profesionalų bokso istorijoje dar nėra oficialiai patvirtinta, bet manoma, kad tai bus padaryta rugsėjo viduryje.

Vakaro organizatoriai ruošia ir stiprią „apšildančią“ programą. Daug tikimasi iš Teofimo Lopezo (14-0) ir Richardo Commey (29-2) potencialios dvikovos. Ganoje gimęs R.Commey gyvena Bronkse, o T.Lopezas gimė, augo ir gyvena Brukline, todėl Niujorko bokso fanams tokia kova tikrai keltų didelį susidomėjimą. R.Commey šiuo metu yra IBF lengvo svorio kategorijos pasaulio čempionas.

Negana to, ringe laukiama ir skandalingojo airio Michaelo Conlano (12-0) pasirodymo. Anksčiau kalbėta, kad jis kausis su Isaacu Dogboe, bet šis, panašu, atmetė pasiūlymą, tad dabar planuojama dar įdomesnė airio kova prieš rusą Vladimirą Nikitiną (3-0).

Bokso gerbėjai puikiai prisimena pastarąją M.Conlano ir V.Nikitino kovą. Ji vyko dar 2016 m. Rio de Žaneiro olimpiadoje. Tada svorio kategorijos iki 56 kg ketvirtfinalyje M.Conlanas pralaimėjo rezultatu 1:2 ir liko be medalio. Tuo tarpu rimtai kovos metu nukentėjęs V.Nikitinas dėl traumų net negalėjo kautis pusfinalyje, tačiau vis tiek gavo bronzos medalį.

Rio de Žaneiro olimpiadoje vienas bokso teisėjų sprendimas sukėlė daug diskusijų, bet V.Nikitinui skirta pergalė tapo didžiausiu skandalu. Pirmajame raunde visi teisėjai pergalę skyrė rusui, o antrajame – airiui. Lemiamu tapo trečiasis raundas, kuriame vėl visi dvikovos arbitrai įžvelgė V.Nikitino pranašumą.

M.Conlanas po tokio sprendimo įniršo ir teisėjams rodė vidurinius pirštus, o po kovos užsipuolė tarptautinę mėgėjų bokso asociaciją (AIBA): „AIBA yra sukčiai. Sumauti sukčiai. Niekada nebekovosiu mėgėjų bokse, kuriame visos kovos nupirktos. Man nesvarbu, kad aš keikiuosi per televiziją. Atvykau čia iškovoti olimpinį auksą, o jie sudaužė mano svajonę. Žinau, kad manęs laukia didinga karjera, o AIBA visada buvo ir liks sukčiais. Mėgėjų boksas smirdi nuo apačios iki viršaus.“

Panašu, kad dabar boksininkai galės išsiaiškinti santykius profesionalų ringe. Beje. V.Nikitinui atstovauja agentas iš Lietuvos Egis Klimas, kuris dirba ir su E.Kavaliausku, o M.Conlanas priklauso „Top Rank“ agentūrai, tad šią kovą surengti neturėtų būti sudėtinga.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton