Julija Levčenka | Scanpix nuotr.

Julija Levčenka | Scanpix nuotr.

 Antradienį Minske (Baltarusija) baigėsi istorinės lengvosios atletikos varžybos tarp Europos ir JAV rinktinių. Įtikinamai jose triumfavo Europos rinktinė, surinkusi 724,5 taško. Tuo tarpu daugelio žvaigždžių neturėję amerikiečiai pelnė 601,5 tšk.

Sensacingai baigėsi moterų šuolių į aukštį rungtis. Rusė Marija Lasickienė siekė 19-os pergalės iš eilės, bet jos planus sujaukė dvi ukrainietės. M.Lasickienė turėjo problemų jau 1,96 m aukštyje. Vėliau jai pavyko antru mėginimu įveikti 1,98 m aukštį, bet Julija Levčenka ir Iryna Heraščenka nuo jos neatsiliko. M.Lasickienė tuomet po kartą nesėkmingai bandė įveikti 2 m, 2,02 m ir 2,04 m aukščius bei baigė savo pasirodymą tik trečioje vietoje.

I.Heraščenka, kaip ir M.Lasickienė, įveikė 1,98 m aukštį, bet jai prireikė mažiau mėginimų, todėl ji užėmė antrą vietą. Tuo tarpu J.Levčenka surengė karjeros pasirodymą. Ji pirmu bandymu įveikė 2,02 m aukštį, pagerino karjeros rekordą ir pasiekė naują Ukrainos jaunimo (iki 23 metų) rekordą.

Rekordinis šuolis:

Vyrų disko metimo rungtyje Europa vertėsi be Andriaus Gudžiaus ir švedo Danielio Stahlio, bet vis tiek užėmė tris pirmąsias vietas. Rungtį laimėjo austras Lukasas Weisshaidingeris (67,22 m), aplenkęs lenką Piotrą Malachowskį (64,89) ir norvegą Olą Stunesą Isenę (63,99).

Vyrų šuoliuose su kartimi Europos rinktinei atstovavo šios rungtis elitas, o nugalėjo švedas Armandas Duplantis su 5,85 m rezultatu. Jis vėliau kėsinosi ir į 6 m aukštį, bet jo neįveikė. Už švedo liko lenkai Piotras Lisekas (5,80) ir Pavelas Wojciechowskis (5,75) bei graikas Konstadinos Filippidis (5,75). Amerikiečiai užėmė keturias paskutines vietas.

Dramos netrūko moterų šuolių į tolį rungtyje. Joje vietinius gerbėjus džiugino baltarusė Nastasija Mirončyk-Ivanova, nušokusi 6,74 m ir užėmusi pirmą vietą. Ji vos 1 cm aplenkė ukrainietę Maryną Bech-Romančiuk (6,73) ir tik 3 cm – amerikietę Britney Reesę (6,71).

Vyrų 200 m bėgime lietuvės Dovilės Kilty vyras britas Richardas Kilty liko 6-as (21.04), o nugalėjo turkas Ramilis Gulijevas (20.16). Analogiškoje moterų rungtyje greičiausia buvo amerikietė Brittany Brown (22.61).

Plačiau apie vyrų ieties metimo rungtį su Edžiu Matusevičiumi skaitykite paspaudę ČIA.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų