Lietuvių ir portugalų rungtynės | Scanpix nuotr.

Lietuvių ir portugalų rungtynės | Scanpix nuotr.

Penkiskart geriausias planetos futbolininkas Cristiano Ronaldo Vilniuje surengė tikrą įvarčių fiestą. Keturis kartus pasižymėjęs ir Europos rekordą pagerinęs futbolininkas padėjo Portugalijos rinktinei įsirašyti dar vieną pergalę atrankoje į 2020 metų Europos čempionatą. Jie Lietuvos rinktinę nugalėjo rezultatu 5 – 1.


Kiek netikėtai pirmąją rungtynių progą sukūrė ne portugalai, o lietuviai. Jau trečią minutę po gan paprastos perdavimų kombinacijos Saulius Mikoliūnas pasiuntė kamuolį į baudos aikštelę, kur laisvas likęs Vykintas Slivka nepasinaudojo dėkinga situacija ir smūgiavo labai aukštai virš vartų.

Sužaidus vos 6-ias minutes Portugalijos rinktinė įgijo teisę smūgiuoti vienuolikos metrų baudinį po to, kai po Joao Felixo perdavimo Mindaugas Palionis lietė kamuolį ranka. Baudinį po minutės užtikrintai realizavo Cristiano Ronaldo, kuris pelnė jau 90-ą įvartį savo šalies rinktinėje – 1 – 0.

10-ą minutę greitos atakos smaigalyje atsidūręs Portygalijos kapitonas buvo arti dar vieno įvarčio, tačiau jo smūgis skriejo šalia vartų.

Sužaidus 18 minučių Lietuvos gynėjas Edvinas Girdvainis įspūdingu reidu nusivarė kamuolį iki varžovų aikštės galinės linijos, kur išprovokavo pražangą. Visgi ja pasinaudoti nepavyko ir po baudos smūgio kamuolys atiteko portugalams. Vos po minutės jų greitos atakos metu tas pats E.Girdvainis blokavo smūgį, po kurio kamuolys pavojingai pakrypo į savus vartus ir rinktinę išgelbėjo laiku sureagavęs Ernestas Šetkus. 20-ą minutę jis gelbėjo savo vartus ir nuo Jose Fonte smūgio galva.

23-ią minutę C.Ronaldo ir vėl bandė savo taiklumą smūgiu iš vidutinio nuotolio, tačiau jis savo tikslo nepasiekė. Po poros atakų portugalas nusprendė kiek atsipalaiduoti ir po komandos draugo perdavimo pabandė smūgiuoti akrobatiniu būdu per save, tačiau jam ir vėl pritrūko tikslumo.

28-ą minutę lietuviai pateikė staigmeną ir išlygino rezultatą. Kampinio metu po Manto Kuklio perdavimo Vytautas Andriuškevičius laimėjo oro dvikovą ir smūgiu galva pasiuntė kamuolį į vartus, kuris dar ir atsimušė nuo virpsto – 1 – 1.

32-ą minutę E.Šetkui teko paprakaituoti, jog atremtų galingą Joao Cancelo smūgį iš naudos aikštelės krašto, tačiau laiku sureagavęs vartininkas apsaugojo savo vartus.

35-ą minutę Lietuvos vartų sargas turėjo atremti ir Joao Felixo raketą iš distancijos, o dar po poros atakų jaunasis portugalas nepasinaudojo ir proga greitos atakos metu, kuomet E.Šetkus ir vėl pasiekė jo smūgiuotą kamuolį.

40-ą minutę progos atlikti smūgiui sulaukė Ovidijus Verbickas, tačiau Lietuvos čempionas nors ir užsimojo į vartų plotą, jo šūvį pažeme gan lengvai atlaikė Rui Patricio.

Besibaigiant pirmam kėliniui per daug laisvės šalia lietuvių baudos aikštelės sulaukė Bruno Fernandesas, tačiau šia erdve jis nepasinaudojo – jo smūgiuotas kamuolys prašvilpė šalia vartų. Netrukus Virš vartų iš kelių metrų atstumo galva smūgiavo ir Rubenas Diasas.

Vos prasidėjus antram kėliniui J.Felixas neišnaudojo auksinės progos persverti rezultatą Portugalijos naudai. „Atletico“ deimantas 50-ą minutę liko visiškai laisvas baudos aikštelėje, tačiau apmaudžiai smūgiavo šalia vartų.

54-ą minutę lietuviai surengė greitą ataką, kurios metu gerai kamuolį atsitvėręs Karolis Laukžemis buvo blokuotas, o iškart po jo iš distancijos smūgiavęs M.Kuklys buvo netaiklus.

57-ą minutę po lietuvių kampinio C.Ronaldo nuskuodė į greitą puolimą, atliko gerą perdavimą į baudos aikštelę įkirtusiam Bernadro Silvai, tačiau pastarajam po ilgo sprinto pritrūko jėgų stipriam smūgiui, tad jo išpuolį E.Šetkus užtikrintai likvidavo.

62-ą minutę C.Ronaldo ir vėl išvedė portugalus į priekį, kuomet pats sau susikūręs erdvės jis smūgiu iš vidutinio nuotolio įveikė E.Šetkų. Lietuvis atmušė kamuolį, tačiau pakilęs į orą jis atsitrenkė į vartininką ir nuriedėjo į vartus – 2 – 1.

65-ą minutę C.Ronaldo pasinaudojo B.Silvos perdavimu ir išvengęs nuošalės liko visiškai laisvas prieš vartus bei lengvai nuginklavo E.Šetkų – 3 – 1.

Šiuo įvarčiu C.Ronaldo ne tik įtvirtino vadinamąjį „hetriką“, bet ir  eilinį kartą perrašė futbolo istoriją. Tai buvo jo 24-asis įvartis Europos čempionato atrankose ir pagal šį aspektą jis pralenkė ankstesnį rekordininką Robbie Keaną, kuris buvo pelnęs 23 įvarčius.

68-ą minutę lietuvių vartams pagrasino ir J.Felixas, kuris po skerso perdavimo smūgiavo laisvas, tačiau nesugebėjo įveikti vartininko.

73-ią minutę C.Ronaldo sulaukė šanso pelnyti dar ir ketvirtą įvartį, tačiau po jo atlikto smūgio kamuolys Lietuvos rinktinės gynėjų laimei skriejo šalia vartų.

76-ą minutę C.Ronaldo ir vėl šventė. Greitos atakos smaigalyje atsidūręs portugalas sulaukė per daug laisvės ir tuo nedelsdamas pasinaudojo – nusitaikęs į tolimąjį vartų kampą jis užtikrintai pelnė ketvirtąjį savo ir komandos įvartį.

Jau pridėto laiko metu portugalų pergalę penktuoju įvarčiu įtvirtino Williamas Carvalho, kuris sumaišties baudos aikštelėje metu pasiuntė kamuolį į vartus.

Atrankos į Europos čempionatą turnyro B grupė | Organizatorių nuotr.

Atrankos į Europos čempionatą turnyro B grupė | Organizatorių nuotr.


Komandų sudėtys

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.


Apžvalga

Abejoms rinktinėms šios rungtynės bus svarbios. Nors tai sunkiai tikėtina, bet pergalė Lietuvos rinktinei išsaugotų bent minimalius šansus kovoti dėl geresnės vietos B grupėje, tačiau pralaimėjimas greičiausiai reikš anksčiau laiko pasibaigusį atrankos ciklą.

Portugalijai šios rungtynės taip pat turi didelę svarbą norint vytis tvirtai pirmoje vietoje esančią Ukrainą, kuri šiuo metu lenkia portugalus septyniais taškais. Tiesa, Fernando Santošo auklėtiniai dar turi dvi rungtynes atsargoje. Visgi čia jie neturi prabangos barstyti taškus, kadangi jiems ant kulnų lipa tiek Serbija, tiek San Marinas.

Portugalijos rinktinė į Vilnių atvyko išties galingos sudėties ir atsivežė visas savo žvaigždes. Šio vakaro rungtynėse galima tikėtis išvysti tiek Cristiano Ronaldo, tiek Bernardo Silvą ar Joao Felixą.


Komentarai

„Tikiuosi niekam rytoj nepavyks įspirti į mano saugomus vartus, – sakė Lietuvos futbolo rinktinės vartininkas Ernestas Šetkus prieš rungtynes Vilniuje su Portugalijos ekipa. – Mes stengsimės padaryti viską, kad įvarčių į mūsų vartus nebūtų. Tikiuosi, rytoj padovanosime Lietuvai šventę“.

Pasak E.Šetkaus, Portugalijos rinktinės niekam pristatinėti nereikia. „Tai yra aukščiausio lygio komanda, – priminė vartininkas. – Džiaugiuosi, kad rytoj gausiu šansą ginti rinktinės vartus. Visa komanda stengsimės atiduoti visas savo jėgas ir parodyti kur kas geresnį žaidimą už tą, kurį žiūrovai matė rungtynėse su Ukraina“.

Sulaukęs klausimo apie Portugalijos rinktinės žvaigždę Cristiano Ronaldo, vartininkas nusišypsojo. „Prieš kiekvienas rungtynes su vartininkų treneriais analizuojame varžovų atakuojančius žaidėjus. Tai darėme ir šįkart, – kalbėjo E.Šetkus. – Klausiate apie C.Ronaldo? Visi esame skaitę, kiek šis žaidėjas dirba, kad būtų geriausias. Jis kiekvienais metais tobulėja. Jis tiesiog toks yra. Tačiau tiek aš, tiek komandos draugai to nesureikšminame. Bandysime neutralizuoti C.Ronaldo. Bet nepamirškime, kad Portugalijos rinktinėje yra ir kitų labai gerų žaidėjų“.

Rinktinės vyriausiasis treneris Valdas Urbonas teigė, kad šioms rungtynėms jau yra parengtas planas. „Svarbiausia mums buvo atgauti jėgas po rungtynių su Ukraina, apsigydyti mikro traumas, – spaudos konferencijoje kalbėjo treneris. – Laiko daug neturėjome, bet matau vyrų akyse puikų nusiteikimą“.

Po rungtynių su Ukraina treneris sulaukė pastabų dėl komandos sudėties. Šįkart V.Urbonas pažadėjo, kad į aikštę žengs tie, kurie gali ir sugeba parodyti gerą žaidimą.

„Susitiksime su topine komanda, – sakė treneris. – Žinome jų pasiekimus ir jėgą. Tai pasaulinio lygio komanda, todėl esame susikoncentravę į savo žaidimą ir strategiją. Šiose rungtynėse nesame favoritai, bet pasistengsime portugalams sukelti kuo daugiau problemų“.

„Nesijaudinu dėl dirbtinės vejos, – sakė Portugalijos futbolo rinktinės vyriausiasis treneris Fernando Santosas prieš  rungtynes Vilniuje. – Mes esame pasirengę kovoti bet kokiomis sąlygomis. Atvažiavome laimėti“.

Pasak trenerio, Lietuvos rinktinė yra gerai organizuota, mėgstanti kontratakuoti komanda.

„Analizavome varžovus, – teigė treneris. – Mums buvo svarbu suprasti kiekvieno Lietuvos rinktinės žaidėjo individualius gebėjimus. Dabar norėsime pamatyti, ką šie žaidėjai sugeba nuveikti kaip komanda“.

Paklaustas, kokia strategija yra parengta rungtynėms su Lietuva, F.Santosas teigė, kad pasirengimo stovyklos metu buvo daug dėmesio skiriama saugų ir gynėjų žaidimo taktikai ir strategijai.

Prabilus apie Portugalijos rinktinės žvaigždę Cristiano Ronaldo treneris nesišvaistė žodžiais: „Jis yra ypatingas žaidėjas, kuris sugeba mušti įvarčius. Tą puikiai suprantame ir džiaugiamės“.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs rinktinės gynėjas Jose Fonte patikino, kad Lietuvos rinktinė – iššūkis.

„Tačiau esame pasirengę jį priimti, – sakė žaidėjas. – Nesibaiminame dirbtinės vejos, nebijome varžovų. Esame pasirengę kovoti bet kokiomis sąlygomis. Atvažiavome čia siekti pergalės. Žinau, kad kiekvienas mūsų komandos žaidėjas padarys viską, ką gali geriausiai“.


Komandų forma

Komandų forma | Organizatorių nuotr.

Komandų forma | Organizatorių nuotr.

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (53)
Registruoti (3)
Anoniminiai (48)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų