Maksimas Nedosekovas | Scanpix nuotr.

Maksimas Nedosekovas | Scanpix nuotr.

 Pirmadienį Minske (Baltarusija) prasidėjo prestižinės lengvosios atletikos varžybos tarp Europos ir JAV rinktinių. Pirmąją varžybų dieną pasiektas ir vienas geriausias sezono rezultatas pasaulyje. Jo autoriumi tapo 21-erių metų Baltarusijos šuolininkas į aukštį Maksimas Nedosekovas.

Baltarusis antru bandymu įveikė 2,35 m aukštį, pagerino asmeninį rekordą ir tapo sezono lyderiu pasaulyje. Taip aukštai pasaulyje niekas nebuvo šokęs nuo 2018 m. rugpjūčio.

Neįtikėtinai klostėsi vyrų šuolių į tolį rungtis. Joje net trys sportininkai – amerikietis Damarcusas Simpsonas, graikas Miltiadis Tentoglou ir ispanas Eusebio Caceresas nušoko po 8,17 m! Sportininkų vietas teko nustatyti pagal antrus geriausius jų pasiektus rezultatus. Šioje srityje nepralenkiamas buvo D.Simpsonas, kuris ir antrą kartą buvo nušokęs tuos pačius 8,17 m. Jam atiteko pirma vieta. M.Tentoglou (8,10) buvo antras, o E.Caceresas (7,96) – trečias.

100 m bėgimuose sportininkai gerais rezultatais nelepino. Moterų bėgimą laimėjusi britė Daryll Neita finišavo per 11.29 sek., o tarp vyrų triumfavęs amerikietis Michaelas Rodgersas nugalėjo su 10.20 sek. rezultatu.

Minske bėgo ir tikra lengvosios atletikos legenda amerikietė Allyson Felix. Ji 400 m distancijoje finišavo antra (51.36) ir praleido į priekį tik tautietę Wadelinę Jonathas (51.01). A.Felix 2018 m. lapkritį pagimdė dukrelę, o 2019 m. liepą sugrįžo į varžybas. 33-ejų metų sportininkė yra šešiskart olimpinė ir 11 kartų pasaulio čempionė.

Plačiau apie moterų trišuolio rungtį, kurioje dalyvavo Dovilė Kilty ir Diana Zagainova, skaitykite paspaudę ČIA.

Pirmąją dieną vyko 18 iš 37 rungčių. Po jų Europos rinktinė su 331 tašku išsiveržė į priekį. JAV rinktinė turi 308 tšk. Varžybos Minske baigsis antradienį. Rytoj vyrų ieties metimo rungtyje dalyvaus ir lietuvis Edis Matusevičius.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.