Rafaelis Nadalis | Scanpix nuotr.

Rafaelis Nadalis | Scanpix nuotr.

 Sekmadienį Niujorke (JAV) baigėsi prestižinis „Didžiojo kirčio“ serijos „US Open“ teniso turnyras, kurį vainikavo vyrų vienetų varžybų finalas tarp ispano Rafaelio Nadalio (ATP-2) ir ruso Danilo Medvedevo (ATP-5). Antroji pasaulio raketė R.Nadalis po penkių setų dramos ir 4 val. 54 min. kovos 7:5, 6:3, 5:7, 4:6, 6:4 palaužė D.Medvedevą bei iškovojo 19-ąjį „Didžiojo kirčio“ serijos turnyro titulą bei ketvirtą kartą triumfavo „US Open“ turnyre.

„Ši pergalė man dar saldesnė dėl to, kiek sunkių akimirkų turėjau išgyventi, ypač fiziškai. Esu labai laimingas. Šis titulas man reiškia viską. Pamatęs klipą su savo pergalėmis, sunkiai galėjau sulaikyti ašaras, kai kuriais momentais tai buvo tiesiog neįmanoma. Privalau toliau tobulinti savo žaidimą, jei noriu išlikti viršūnėje. Niekada negali nuspėti, ką šis gyvenimas atneš ateityje. Privalai būti kaip įmanoma geriau tam pasiruošęs“, - emocingai kalbėjo R.Nadalis.

Tuo tarpu D.Medvedevas „US Open“ turnyro pradžioje buvo vienas nekenčiamiausių turnyro tenisininkų dėl savo elgesio su rankšluostį jam atnešusiu berniuku ir bokštelio teisėju. Visgi, antrąją savaitę rusas jau sėkmingiau tvardė emocijas, o teniso sirgaliai negalėjo nesižavėti puikiu jo žaidimu. Finale D.Medvedevas pagaliau sulaukė ne švilpimų, o garsių palaikymo ovacijų.

„Buvau savimi. Kovojau dėl kiekvieno taško ir žiūrovai tai įvertino. Jaučiau, kad sirgaliai nori, jog finalas nesibaigtų. Jie mane palaikė kaip išprotėję. Žinojau, kad turiu korte atiduoti visą širdį ne tik dėl savęs, bet ir dėl jų. Manau, kad jie tai pajautė ir todėl mane dar labiau palaikė. Esu jiems labai dėkingas. Prieš šį mačą didesnės baimės nejaučiau. 2019 m. vasara man buvo nuostabi, po jos aš nieko nebebijau. Finale pralaimėti galėjo tik Rafa, aš neturėjau ko prarasti. Nėra malonu pralaimėti pirmąjį tokio rango finalą per karjerą, bet žinau, kad šį mačą atsiminsiu visą gyvenimą“, - kalbėjo D.Medvedevas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.