Lewisas Hamiltonas | Scanpix nuotr.

Lewisas Hamiltonas | Scanpix nuotr.

 Sekmadienį greičiausioje „Formulės 1“ trasoje – Moncoje (Italija) – vyko 14-osios šio sezono lenktynės. Jose pirmą kartą nuo 2010 m. triumfavo „Ferrari“ komanda, kuriai pergalę iškovojo monakietis Charlesas Leclercas.

Po starto C.Lecercą spaudė britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), bet monakietis išliko priekyje. Po sustojimų techninio aptarnavimo juostoje britas buvo kiek greitesnis ir vis bandė atakuoti C.Leclercą. Vienos iš atakų metu L.Hamiltonui neliko vietos trasoje ir jam teko kiek išvažiuoti už jos ribų. Teisėjai tuomet perspėjo monakietį. C.Leclercas buvo spaudžiamas ir toliau ir „kirto“ posūkį, bet teisėjai jo nenubaudė.

L.Hamiltonas po lenktynių buvo labiausiai nepatenkintas tuo, kaip teisėjai nubaudė C.Leclercą dėl to, kad šis britui nepaliko vietos trasoje. Monakiečiui skirtas įspėjimas jam didesnių problemų nesukėlė.

„Susidaro įspūdis, kad naujajai lenktynininkų kartai leidžiama daugiau. Jų atliekami manevrai vertinami kitaip ir į juos žiūrima atsainiau, nei į labiau patyrusių lenktynininkų. Turėjau išvažiuoti už trasos ribų, nes kitaip būtume susidūrę. Tai vienas iš tų atvejų, iš kurių reikia pasimokyti. Dabar žinau, kaip tai traktuoja teisėjai ir nekantrauju vėl lenktyniauti. Nežinau, kodėl jie apsiribojo įspėjimu ir neskyrė laiko baudos. Mes, lenktynininkai, tiesiog norime vienodo taisyklių traktavimo. Šiandien jie į taisykles pažiūrėjo iš kitos pusės. Nežinau, kodėl. Gal teisėjai iš lovos išlipo ne ta koja“, - stebėjosi L.Hamiltonas.

Apklausa

1. Ar vertėjo C.Leclercą bausti griežčiau?

Tuo tarpu „Mercedes“ komandos vadovas Toto Wolffas patikino, kad bauda C.Leclercui būtų sukėlusi riaušes Italijoje: „Charlesas važiavo „ant ribos“ ir kartais atrodė, kad ją peržengė, bet kokios būtų rimtesnės baudos pasekmės? Ar Jūs norite duoti jam baudą Moncoje ir atimti pergalę? Manau, kad tai sukeltų čia riaušes! Mes norime matyti kovą tarp sportininkų, bet reikia nubrėžti ribą, kas leidžiama, o kas – ne. Teisėjai Charlesą galėjo nubausti už abu epizodus.“

L.Hamiltonas su 284 taškais tvirtai pirmauja čempionate. Prie jo kiek priartėjo V.Bottas (221). M.Verstappenas (185) liko 3-ias, bet jau tik nežymiai lenkia C.Leclercą (182). S.Vettelis (169) nukrito į 5-ą vietą. Konstruktorių įskaitos lyderių trejetą sudaro „Mercedes“ (505), „Ferrari“ (351) ir „Red Bull“ (266).

15-osios sezono lenktynės rugsėjo 22-ą dieną vyks Singapūre.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga