Lyg namuose žaidusi Ukrainos rinktinė įtikinamai nugalėjo Lietuvą VIDEO | Nuotraukų galerija (7)

2019.09.07 20:49
Fedoras Černychas | Scanpix nuotr.

Fedoras Černychas | Scanpix nuotr.

Didelio palaikymo sulaukusi Ukrainos rinktinė Vilniaus LFF stadione vykusiose atrankose į 2020 metų Europos čempionatą rungtynėse įtikinamu rezultatu 3 – 0 nugalėjo Lietuvos vienuolikę. Tai buvo jau trečias Valdo Urbono treniruojamos ekipos pralaimėjimas B grupėje.

Savų sirgalių pripildytame LFF stadione Ukrainos futbolininkai neužtruko išsiveržti į priekį. Jau septintą žaidimo minutę „Manchester City“ klube rungtyniaujantis Oleksandras Zinčenka liko nieko nedengiamas ir sulaukęs tikslaus perdavimo baudos aikštelėje bei išvengęs nuošalės nedvejodamas smeigė kamuolį į vartus – 1 – 0.

Lietuviams sunkiai sekėsi organizuoti savo atakas ir jie praktiškai nuo pirmų akimirkų atidavė iniciatyvą varžovams. Visgi tiksint 13-ai minutei Valdo Urbono auklėtiniai surengė porą išpuolių iš eilės. Pirmojo metu buvo blokuotas Fedoro Černycho bandymas smūgiuoti, antrojo metu baudos aikštelės krašte laisvas likęs Ovidijus Verbickas smarkiai smūgiavo, bet tai darė labai netaikliai.

19-ą minutę greitos atakos smaigalyje atsidūrė gero komandos draugo perdavimo sulaukęs Artūras Žulpa, tačiau jam pritrūko tikslumo atliekant smūgį ir po jo kamuolys skriejo virš vartų.

Lietuviai ir toliau stengėsi kurti pavojingas atakas, o viena tokių nutiko 26-ą minutę, kuomet kampinio metu Giedrius Matulevičius laimėjo oro dvikovą ir smūgiavo galva, bet kamuolys apmaudžiai skriejo šalia vartų.

Vos po minutės Ukraina ir vėl nubaudė Lietuvą. Po G.Matulevičiaus prarasto kamuolio itin pavojingoje zonoje, Marlosas lyg žaibas nuskriejo baudos aikštelės link ir tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartų kampą – 2 – 0.

30-ą minutę ukrainiečiai ir vėl atakavo lietuvių vartus. Tuomet greitos atakos smaigalyje atsidūrė Romanas Jaremčiukas, bet jo smūgį atmušė Lietuvos rinktinės vartininkas. Atakos tęsinio metu Emilijus Zubas atrėmė ir tolimą Ruslano Malinkovskio šūvį.

34-ą minutę vartininko reakciją ir vėl išbandė R.Malinovskis, kuris baudos smūgio metu lyg iš patrankos šovė tiesiai į vartų plotą, tačiau E.Zubas ir vėl atsilaikė. Tas pats R.Malinovskis ir 38-ą minutę bandė smūgiuoti į vartus, tačiau buvo netaiklus.

Besibaigiant pirmajam kėliniui dar vienos progos pelnyti savo antrąjį įvartį turėjo O.Zinčenka, kuris gražios atakos metu sulaukė puikaus perdavimo baudos aikštelėje, tačiau jis iš labai geros pozicijos smūgiavo pro šalį ir nerealizavo šimtaprocentinės galimybės.

Antrajame kėlinyje abi rinktinės sunkiai įsibėgėjo ir pirmoji pavojinga proga buvo sukurta tik 57-ą minutę. Tuomet erdvės sulaukęs R.Malinovskis pabandė savo taiklumą iš distancijos, tačiau jam ir vėl nepasisekė.

Po poros minučių laisvas baudos aikštelėje liko R.Jaremčiukas, tačiau lietuvių laimei jis smūgiavo tiesiai į vartininką ir jo įveikti nesugebėjo.

Po ne vieno bandymo R.Malinovskis 62-ą minutę pagaliau įveikė E.Zubo gynybą. Po kelių perdavimų šalia Lietuvos rinktinės baudos aikštelės, Ukrainos rinktinės saugas šovė lyg iš patrankos ir tiksliai pasiuntė kamuolį į vartų tinklą – 3 – 0.

69-ą minutę arti įvarčio buvo Modestas Vorobjovas, kuris po nepavykusio kampinio atliko stiprų smūgį iš baudos aikštelės prieigų, bet kamuolys skriejo šalia vartų.

Turėdami tvirtą persvarą, Ukrainos rinktinės futbolininkams leido daugiau kontroliuoti kamuolį ir atakuoti, tačiau tuo pasinaudoti nesisekė. 76-ą minutę Saulius Mikoliūnas atliko improvizuotą tolimą smūgį, kuris buvo itin netikslus.

84-ą minutę Karolis Laukžemis greitos atakos metu sulaukė gero Manto Kuklio perdavimo ir iškart smūgiavo iš baudos aikštelės krašto, bet kamuolys skriejo į išorinę vartų tinklo dalį.

Pridėto laiko metu Ukraina taip atsipalaidavo, kad paliko O.Verbicką visiškai laisvą prie savų vartų, tačiau lietuvis apmaudžiai smūgiavo tiesiai į vartininką.

Iki rungtynių pabaigos rezultatas nebepakito, tad Lietuvos rinktinė patyrė trečią pralaimėjimą šiame atrankos cikle. Po ketverių rungtynių V.Urbono auklėtiniai yra iškovoję vos vieną tašką ir užima paskutinę vietą B grupėje.

B grupės turnyrinė lentelė | Organizatorių nuotr.

B grupės turnyrinė lentelė | Organizatorių nuotr.


Komandų sudėtys

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.


Apžvalga

Atrankos ciklas Valdo Urbono treniruojamai Lietuvos rinktinei prasidėjo ne itin sėkmingai: per trejas rungtynes iškovotas vos vienas taškas. Ypač neramina tai, kad išbarstytas beveik maksimalus taškų skaičius prieš potencialiai silpniausią B grupės varžovą – Liuksemburgą, kuriems išvykoje pralaimėta, o namuose su jais sužaista lygiosiomis. Pridėjus dar vieną pralaimėjimą serbams, lietuviai užima paskutinę vietą.

Artimiausios dvejos rungtynės jiems taip pat nežada daug vilčių dėl geresnės ateities. Šį vakarą lietuviai susitiks su grupės lydere Ukraina, kuri per sužaistas ketverias rungtynes iškovojo tris pergales ir tik kartą sužaidė lygiosiomis. Savo kelyje Andrejaus Ševčenkos auklėtiniai abu kartus įveikė Liuksemburgą, sutriuškino serbus ir nepralaimėjo portugalams, su kuriais lietuviai taip pat netrukus susitiks.

Trys taškai rungtynėse su Ukraina ir truputis sėkmės kituose susitikimuose galėtų lietuvius kilstelėti net iki antros pozicijos, tačiau pralaimėjimas greičiausiai signalizuotų tik kovą dėl garbės likusiose dvikovose.

V.Urbonas į savo sudėtį šioms rungtynėms pasitelkė apie pusę Lietuvos A lygoje rungtyniaujančių futbolininkų, tačiau savo arsenale neturės bene ryškiausios žvaigždės – Arvydo Novikovo, kuris gydosi raumens traumą.


Komentarai

„Būti mažu gyvenime, ar futbole nereiškia būti silpnu, – spaudos konferenciją, skirtą atrankos į Europos čempionatą turnyro rungtynėms su Ukrainos komanda, pradėjo Lietuvos futbolo rinktinės strategas Valdas Urbonas, – Turime būti drąsūs, atkaklūs, ambicingi, koncentruoti ir išeiti į aikštę su ryžtu atiduoti visas jėgas“.

V.Urbonas priminė, kad šeštadienį Vilniuje aikštėje teks žaisti su turnyrinės lentelės lyderiu.

„Tai yra taktiškai puikiai sustyguota komanda, kurios žaidimas yra orientuotas į rezultatą, – apie B grupėje pirmaujančią ir 10 taškų turinčią Ukrainos komandą kalbėjo treneris. – Žinoma, mes rimtai ir atsakingai ruošėmės visą savaitę ir žinome, kaip turėsime žaisti. Suprantame, kad turėsime gintis ir dažniau būti be kamuolio“.

Taip pat treneris teigė suprantantis, kad pasiekti gerą rezultatą galima ir šiame vaidmenyje. „Suprantame, kad turime būti gera komanda be kamuolio, – sakė V.Urbonas. – Būsime drąsūs, atkaklūs. Rungtynės parodys, kaip pavyko nuteikti rinktinės žaidėjus kovai. Laukia tikrai nekasdienės rungtynės ir turime pripažinti, kad neturime didelės tokių rungtynių patirties. Kyla įtampa, tačiau turime ambicijų. Būsime pasiruošę pademonstruoti gerą žaidimą“.

Strategas teigė jau žinantis, kurie žaidėjai rytoj pradės rungtynes. „Žinoma, turime atsižvelgti į faktą, kad mūsų laukia dvejos rungtynės, tačiau dabar koncentruojamės į rytdienos rungtynes, – pabrėžė V. Urbonas. Manau, neišvengsime rotacijos, bus reikalingas daugumos žaidėjų indėlis į bendrą mūsų žaidimą“.

Pasak trenerio, visi į rinktinės stovyklą atvykę žaidėjai yra pasiruošę žaisti. „Gal ir yra šiokių tokių problemų su dalies žaidėjų sveikata, tačiau jos tikrai nesutrukdys futbolininkams išeiti į aikštę“, – sakė treneris.

„Ruošiamės rimtoms rungtynėms. Tikiu, kad Lietuvos rinktinė savo žiūrovų akivaizdoje norės pademonstruoti gerą ir gražų futbolą“, – spaudos konferencijoje kalbėjo ukrainiečių vyriausiasis treneris Andrejus Ševčenka.

Prieš spaudos konferenciją trumpai stebėjęs Lietuvos rinktinės treniruotę treneris pabrėžė, kad šeštadienį vyksiančios rungtynės bus geras egzaminas B grupėje pirmaujančiai komandai: „Puikiai suprantu Lietuvos rinktinės planą. Tikiu, kad jie stengsis kuo geriau realizuoti standartines situacijas. Tai bus gera proga suprasti, kaip mūsų komanda gali apsiginti nuo gerai realizuojamų „standartų“.

Pasak A.Ševčenkos, „standartai“ – lietuvių šansas. „Žinoma, jie turės būti agresyvūs ir pavojingi“, – pabrėžė treneris.

Kiek vėliau treneris prakalbo apie LFF stadioną, kuriame teks žaisti. „Kijeve yra tik vienas stadionas su dirbtine veja, tačiau ir jis neatitiko Vilniaus stadiono. Todėl mes nusprendėme treniruotis normaliame stadione, – truktelėjo pečiais treneris. – Atvykome čia, apsižiūrėsime ir rytoj žaisime“.

Sulaukęs klausimo apie, jo manymu, pagrindinius Lietuvos komandos lyderius, A.Ševčenka susilaikė nuo komentaro.

„Nesu linkęs kalbėti apie žaidėjus. Tiesiog tikiu, kad rytoj žaisime su stipria ir pajėgia pasipriešinti komanda. Gerbiame visus varžovus, – kalbėjo A.Ševčenka. – Rytojaus rungtynės mums yra labai, nes norime patekti į Europos čempionatą, kiekvienas taškas mums yra svarbus. Privalome būti pasirengę ir galvojame tik apie pergalę“.


Komandų forma

 

Komandų forma

Komandų forma

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Forza Lazio
2019-09-08 14:05:17
Cia del tokiu luzeriu abeliu mentaliteto kaip visi sitie komentatoriai su cipsais ant sofutes, sedinciu ir verkianciu amzinai kad kalti zaidejai bet ne federacija kuri juos isaugino, mes ir neturim nieko.
Atsakyti
kda
2019-09-08 11:11:24
pasigailejo chacholai galejo dar 3 ispyrt
Atsakyti
tautos balsas
2019-09-08 09:41:48
musu lietuvaiciai luzeriukai buvo pagaidinti analiniu budu..nuo portugalu bus pagaidinti jau oraliniu budu..
Atsakyti
Tas
2019-09-08 09:00:37
Graudu zodziu ukrainos daugiau fanu tribunose,negu lietuviu,bet suprantama kaip lygis lt rinktines yra tokio zodzio nera apibudint tiesiog dugnas kur zemiau krist nera
Atsakyti
olo
2019-09-08 00:03:59
Krepšinyje emocijos, verda kova. Čia užtenka pažiūrėt kas per įvarčiai praleisti ir sunku suvokt kokiam begaliniam dugne yra Lietuvos futbolas.
Atsakyti
taigi
2019-09-07 18:59:09
pabandykim pamiršti krepšinį. Spėčiau, rezultatas bus Ukrainos naudai - 4:3. Į keturis varžovų įvarčius lietuviai atsakys trimis smūgiais į vartų pusę :DDD
Atsakyti
egis
2019-09-07 20:15:20
Tačiau po rungtynių N.Kesminas vėl pareikš, kad įžiūrėjo Lietuvos futbolo "atsigavimo požymių", nes buvo sudėtyj spirdžių iš "Sūduvos", bet kadangi rinktinei pritrūko buvusios Jugoslavijos legionierių įvarčių, tai žaidimas vistiek "daug žadantis" ateičiai.

Tvarkaraščiai

2019/20 m. NBA tvarkaraštis

09-20 „Heat“ 03:30 „Celtics“
09-21 „Lakers“ 02:30 „Nuggets“

2020/21 m. Eurolygos tvarkaraštis

10-01 „Anadolu Efes“ 20:30 „Zenit“
10-01 „Olympiacos“ 21:00 „Žalgiris“
10-01 „Maccabi“ 21:05 ALBA
10-01 „Valencia“ 22:00 ASVEL
10-01 „Barcelona“ 22:00 CSKA
10-02 „Chimki“ 20:00 „Panathinaikos“
10-02 „Fenerbahče“ 20:45 „Crvena Zvezda“
10-02 „Bayern“ 21:30 „AX Armani“
10-02 „Baskonia“ 22:00 „Real“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Sek 09-27 Banga 15 : 00 Kauno Žalgiris
Sek 09-27 Žalgiris 17 : 00 Panevėžys
Sek 09-27 Sūduva 19 : 00 Riteriai
Pen 10-02 Riteriai 19 : 00 Banga