Kovos akimirka | Scanpix nuotr.

Kovos akimirka | Scanpix nuotr.

 Šį šeštadienį visų kovinio sporto gerbėjų akys krypo į Abu Dabį (Jungtiniai Arabų Emyratai). Ten vyko „UFC 242“ mišrių kovos menų (MMA) turnyras, kuriame į narvą po diskvalifikacijos sugrįžo vienas labiausiai dominuojančių kovotojų rusas Chabibas Nurmagomedovas.

Rusas dar kartą įrodė, kad yra kol kas nesustabdoma jėga MMA pasaulyje. Nuo kovos pradžios dominavęs C.Nurmagomedovas trečiojo raundo viduryje smaugimo veiksmu nugalėjo amerikietį Dustiną Poirier, turėjusį laikinąjį čempiono diržą. C.Nurmagomedovas išsaugojo pagrindinį UFC lengvo svorio kategorijos pasaulio čempiono diržą.

Pergalingas veiksmas:

Šią kovą taip pat stebėjo ir Čečėnijos vadovas Ramzanas Kadyrovas.

Po kovos D.Poirier buvo labai emocionalus bei apgailestavo, kad visus nuvylė, nes visa jo karjera ėjo link šio momento.

Abu kovotojai rodė vienas kitam pagarbą bei apsikeitė marškinėliais. C.Nurmagomedovas teigė, kad būtent pagarba ir yra svarbiausia šiame sporte – tiek sporto salėje, tiek narve. Jis pažadėjo, kad parduos D.Poirier dovanotus marškinėlius ir visus gautus pinigus sugrąžins savo varžovui, kuris užsiima labdara.  

„Nežinau, kodėl aš savo gyvenime turiu tiek daug. Ačiū visiems, o visų pirma – Dievui. Noriu padėkoti tėvui, treneriui Javierui Mendesui, savo broliams, visai komandai. Aš parduosiu marškinėlius, kuriuos man davė D.Poirier ir visus tuos pinigus atiduosiu jam, nes jis užsiima labdara. Tarp mūsų yra didžiulė pagarba, o viskas šiame pasaulyje yra pastatyta ant jos“, – sakė C.Nurmagomedovas.

Jeigu neįvyks nieko netikėto, C.Nurmagomedovo kitu varžovu turėtų tapti Tony Fergusonas.

Kovos eiga:

Trečiasis raundas: D.Poirier stovėsenoje išbuvo 30 sek., kol krito į parterį. Šį kartą amerikietis sugriebė ruso kaklą ir bando jį smaugti gulėdamas ant nugaros. C.Nurmagomedovas išsilaisvina iš varžovo gniaužtų ir vėl ima kontroliuoti D.Poirier parteryje. Rusas vėl bandė laužti D.Poirier kaklą, kaip tai darė su C.McGregoru. Antru bandymu rusas sugriebia varžovo kaklą. D.Poirier pasiduoda. C.Nurmagomedovas laimėjo 28-ą kovą iš eilės!

Antrasis raundas: Keletas D.Poirier smūgių pataiko į C.Nurmagomedovo galvą. Rusas traukiasi atgal, bet rimčiau nenukenčia. Čempionas vėl šoka į D.Poirier kojas, vėl jį parverčia ir užsiima gerą poziciją parteryje. C.Nurmagomedovas prispaudė D.Poirier narvo kampe ir toliau dominuoja parteryje. Rusas jau praliejo amerikiečio kraują. D.Poirier vis bando stotis, bet C.Nurmagomedovo spaudimas didžiulis. Kova į stovėseną grįžo gal 2-3 sek., kol C.Nurmagomedovas vėl sugriebė varžovą ir jį parvertė. Rezultatas, ko gero, 20:17 ar net 20:16 tikrojo čempiono naudai.

Pirmasis raundas: Žvalgyba truko apie 30 sek. D.Poirier bando atakuoti rusą kojomis. Kovos pradžia labai atsargi, kiek dažniau atakuoja D.Poirier. Pirmasis ruso bandymas sugriebti varžovą. C.Nurmagomedovas jau prispaudė D.Poirier narvo kampe. Prasideda C.Nurmagomedovo dominavimas. D.Poirier negali ištrūkti iš ruso gniaužtų. Amerikietis rizikavo atidengdamas savo kaklą, bet C.Nurmagomedovui užsmaugti varžovo nepavyko. Rusas visiškai kontroliuoja varžovą iš už nugaros ir bando laužti jo kaklą. D.Poirier pavyko atsistoti, kova tęsiasi klinče. Rusas čia pat vėl pargriovė D.Poirier ir toliau dominuoja pirmajame raunde. Čempionas paskutinėmis sekundėmis atakavo varžovą alkūnėmis ir lengvai laimėjo raundą.

C.Nurmagomedovo sąskaitoje dabar yra 28 pergalės, 0 lygiųjų ir 0 pralaimėjimų. Tai neabejotinai įspūdingiausia statistika tarp visų dabartinių UFC kovotojų. D.Poirier turi 25 pergales, 6 pralaimėjimus ir 1 anuliuotą kovą. Amerikietis pralaimėjo pirmą kartą nuo 2016 m. rugsėjo. 


Atnaujinta 23.20 val. D.Poirier jau narve, atkeliauja ir C.Nurmagomedovas.

Chabibas Nurmagomedovas | Organizatorių nuotr.

Chabibas Nurmagomedovas | Organizatorių nuotr.

Atnaujinta 23.17 val. Pristatomasis klipas baigėsi. Į narvą atkeliauja D.Poirier!

Atnaujinta 23.06 val. Paskutinė apšildomoji vakaro kova baigėsi. Netrukus į narvą žengs C.Nurmagomedovas ir D.Poirier.

Kitų kovų rezultatai:

Paulas Felderis skirtingu teisėjų sprendimu nugalėjo Edsoną Barbozą (27:30, 29:28, 30:27). Tokį sprendimą dalis sirgalių sutiko švilpimu, sunkiai tokiu sprendimu galėjo patikėti ir brazilas. P.Felderiui dar pirmajame raunde po susidūrimo galvomis kaktoje atsivėrė žaizda, bet tai jo nesustabdė.

Islamas Machačevas teisėjų sprendimu nugalėjo Davi Ramosą (29:27, 30:26, 30:26).

Curtis Blaydesas parteryje alkūnėmis ir rankų smūgiais pribaigė Šamilį Abdurachimovą. Pergalė amerikiečiui įskaityta techniniu nokautu (2 raundas, 2:22).

Carlosas Diego Ferreira teisėjų sprendimu nugalėjo Mairbeką Taisumovą (29:28, 29:27, 29:27).

Joanne Calderwood teisėjų sprendimu nugalėjo Andreą Lee (28:29, 30:27, 29:28).

Zubairos Tuchugovo ir Lerone'o Murphy kova baigėsi lygiosiomis (28:29, 29:28, 28:28).

Sarah Moras techniniu nokautu nugalėjo Lianą Jojuą (3 raundas, 2:26).

Ottmanas Azaitaras nokautavo Teemu Packaleną (1 raundas, 3:33).

Belalas Muhammadas smaugimo veiksmu nugalėjo Takashi Sato (3 raundas, 1:55).

Muslamas Salichovas nokautavo Nordine'ą Talebą (1 raundas, 4:26 min.).

Omari Achmedovas teisėjų sprendimu įveikė Zaką Cummingsą (30:27, 30:27, 29:28).

Donas Madge‘as teisėjų sprendimu nugalėjo Faresą Ziamą (30:27, 30:27, 29:28).

Penktadienį ryte abu kovotojai sėkmingai numetė svorį iki 155 svarų (70,3 kg) ir kova dėl čempiono titulo buvo oficialiai patvirtinta. Šį vakarą C.Nurmagomedovas ir D.Poirier dar pasirodė ceremoniniuose svėrimuose. Tai buvo paskutinė sportininkų akistata prieš didžiąją šeštadienio kovą. Arabai D.Poirier sutiko švilpimu, tuo tarpu C.Nurmagomedovui ir jo komandos draugams negailėjo ovacijų.

„Tai buvo beprotiška kelionė. Rytoj pasieksiu jos kulminaciją. Abu Dabis yra gražus miestas su puikiais žmonėmis. Ačiū Jums visiems. Rytoj suvienysiu diržus ir paliksiu narvą kaip neginčijamas pasaulio čempionas“, - sakė D.Poirier.

Netrukus žodis buvo suteiktas ir skanduotėmis sutiktam C.Nurmagomedovui: „Visų pirma, noriu padėkoti visiems savo fanams, kurie čia atvyko. Aš pasiruošęs kovoti. Mano svoris tinkamas, mano forma – gera. Sunkiai treniravausi paskutines 100 dienų. Su Dievo pagalba rytoj apginsiu diržą, toliau gerinsiu rekordus ir kursiu istoriją.“

Tikrąjį diržą turintis C.Nurmagomedovas sugrįžta po priverstinės 11 mėnesių pertraukos dėl diskvalifikacijos ir stoja į kovą prieš laikinąjį diržą per tą laikotarpį iškovojusį D.Poirier, kuris sugebėjo nugalėti patį M.Holloway, neturinti lygiaverčių varžovų puslengvio svorio kategorijoje.

Jau kurį laiką kalbama, kad kova su D.Poirier bus vienas rimčiausių C.Nurmagomedovo karjeros išbandymų. Kol kas pajėgiausiai ruso sutiktais varžovais vadinami brazilai Rafaelis dos Anjosas ir Edsonas Barboza bei airis Conoras McGregoras, nors šis ne kartą teisinosi, kad kovai negalėjo tinkamai pasiruošti.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

mirka3
2019-09-08 14:50:07
Poirier sedi susinervaves, kad turejo sansa, bet ne viska padare kaip reik.
Atsakyti
Wow
2019-09-08 10:43:50
Man tai atrode lygiai tokia pati kova kaip ir su visais, šiaip tai sakyčiau jei kovoji prieš tokį kaip chabib nelabai kažko prigalvosi tiesiog turi kovot savo kova, o negalvot apie ji, jei stovesenos kovotojas lipk ir bandyk nukautuot, o jei esi stiprus ant žemės bandyt bent but ant viršaus kažkokį laužimą jis ir ne visada tikis, kad kažkas gali bandyt jį užlaužt, nes kitaip tai ar taip ar taip kaip ir visada antram trečiam raunde gulesi ant nugaros prie narvo sienos ir gersi kaip kempine alkunes ir smugius,koks skirtumas pirmam ar treciam maziau galva skaudes po kovos.
Atsakyti
kaka
2019-09-08 09:13:28
Mane sužavėjo Poirier. Jis gerai gynėsi ir nieko Chabib negalėjo padaryti. Taip jis buvo viršuje, bet jokios žalos nepatyrė Poirier. Chabibas net nustebęs buvo ir atrodė momentais galvodavo ką čia daryt, lyg ir nepatogią Poirier pozicija užėmęs :) Atsistojo kai reikėjo ir išsisuko iš gniauštų, buvo įdomu žiūrėt.
Matosi, kad buvo gerai pasiruošęs taktiškai, bet pritrūko smarvės jau antrame runde kai praskynė pora gerų smūgių į barzdą jo rankos lėtai judėjo. Nu ir ta "Giljotina" jau buvo šansas :) Pirmą kartą pamačiau, kad Chabibas per neatsargumą galvą pakišo. Nesmūgiuotojas būtų nepaleidęs jo ir užmigdęs pvz GSP būtų pasakęs "Labanakt". Manau Chabibui motyvacijos nelabai yra.... Nu tai dabar Tonny, o paskui GSP užbaigs Chabibo legendą taip pat kaip Miocicius užbaigė DC. Nu aš taip manau ir tikiuosi, nes nėra geresnių nei GSP
Atsakyti
Klaustukas
2019-09-08 09:05:46
Kaip suprasti ufc posta longest streaks: 12, jei jis 28 laimejimus turi?
Atsakyti
Bubu
2019-09-08 09:17:37
28 laimejimus jis turi apskritai profesionalu MMA. O UFC organizacijoj jis turejo 12 kovu ir visas jas laimejo.
pz
2019-09-08 14:02:34
krv kaušas nk nesupranti.pideraste galvoji kad ufc visada kovojo.nors net nzn kas tas ufc ka cia tau aiskint nuopisa ižgama,motpisy
Jd
2019-09-08 09:02:13
terrorist win
Atsakyti
Minionai
2019-09-08 07:07:46
Khabibas-jega!!!kilnus zmogus!
Atsakyti
TCO
2019-09-08 00:54:23
Labai patiko, kad vienas kita gerbia kas ir turi buti budinga sitam sporte, o tas trashtalk tik, kad pritrauktu tuos kurie realiai nesidomini sita sporto saka. Visiskas dominavimas visose savo kovose, ar jam bent kazkas yra krauja paleides?
Atsakyti
ub1s
2019-09-08 00:02:55
Užtikrintai pagal Chabibo planą.
Atsakyti
aa
2019-09-07 23:58:29
stovesenoi viena partneryje visiskai kitas lygis kolkas kolkas visiems be sansu ,bus idomu su ferguson paziureti
Atsakyti
Wow
2019-09-08 00:04:06
Tik ferguson manau gali ji nugalet ir daugiausiai del psichologines savo puses nes visi chabibo jau buna issigande pries kova, o tonis toks lengvai isprotejes manau su meska ir pasiristu prie progos
Wow
2019-09-07 23:57:09
Juodi dirzai kaip vaikai prieš chabiba, sunku net suvokt kokiam lygi jo parteris.
Atsakyti
nu jo
2019-09-07 23:54:18
Profas laimėjo. Visiškai kitas lygis kaip Nurmagomedovas juda parteryje, kaip užsiima poziciją ir kaip nieko neleidžia daryt varžovui
Atsakyti
Rolas25
2019-09-07 23:52:44
Man atrodo Chabibą šitoj kategorijoj gali nugalėt tik svorio metimas. Jei jis numeta svorį, tada niekas neturi šansų 155 lbs kategorijoj.
Atsakyti
Neck
2019-09-07 23:50:25
Zveris!!
Atsakyti
Rolas25
2019-09-07 21:20:53
Setanta Eurasia jungiamės, jau rodo main cardą. ;)
Atsakyti
aa
2019-09-07 20:33:34
https://sportobzors.ru/ufc-242-habib-pore-pryamaya-translyaciya-7-sentyabrya/
Atsakyti
aa
2019-09-07 20:34:24
neberoda per cia
Tadas
2019-09-07 19:45:50
Per kur ziureti???
Atsakyti
cc
2019-09-07 20:46:27
pries tt rasom h ttp://livetv.sx/eventinfo/839545
cc arba
2019-09-07 20:52:41
neduoda imest nuorodos .i google rasom live tv ru ir ten bus livetv.sx,uzeinam spaudziam BROADCAST ir ten kur Combat Sport bus Khabib Nurmagomedov – Dustin Poirier tiesiogine transliacija

Tvarkaraščiai

2019/20 m. NBA tvarkaraštis

09-21 „Lakers“ 02:30 „Nuggets“
09-22 „Heat“ 04:00 „Celtics“

2020/21 m. Eurolygos tvarkaraštis

10-01 „Anadolu Efes“ 20:30 „Zenit“
10-01 „Olympiacos“ 21:00 „Žalgiris“
10-01 „Maccabi“ 21:05 ALBA
10-01 „Valencia“ 22:00 ASVEL
10-01 „Barcelona“ 22:00 CSKA
10-02 „Chimki“ 20:00 „Panathinaikos“
10-02 „Fenerbahče“ 20:45 „Crvena Zvezda“
10-02 „Bayern“ 21:30 „AX Armani“
10-02 „Baskonia“ 22:00 „Real“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Sek 09-27 Banga 15 : 00 Kauno Žalgiris
Sek 09-27 Žalgiris 17 : 00 Panevėžys
Sek 09-27 Sūduva 19 : 00 Riteriai
Pen 10-02 Riteriai 19 : 00 Banga