Dainius Adomaitis | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

Dainius Adomaitis | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

 Ketvirtadienį Lietuvos rinktinė pralaimėjimu baigė Pasaulio taurės pirmąjį grupių etapą. Nepaisant to, kad Dainiaus Adomaičio auklėtiniai sugebėjo panaikinti 15 taškų deficitą bei išsiveržti į priekį, tačiau galiausiai 82:87 (19:27, 22:25, 19:16, 22:19) nusileido Australijos (3/0) krepšininkams ir grupėje užėmė antrąją vietą.

Po rungtynių D.Adomaitis kalbėjo apie labai gerą antrąją lietuvių pusę, prastus sprendimus per pirmuosius du kėlinius ir tikėjimą, kad antrame etape viskas bus gerai.

– Dvi skirtingos rungtynių dalis: kas buvo blogai išpildoma pirmojoje dalyje?

– Labai blogas mentalitetas nuo pirmos sekundės. Jie pelnė taškus taip, kaip mes kalbėjome, kad nenorime, jog jie pelnytų. Kalbėjome apie Millso greitus tritaškius, „alley-oop‘us“.. Jie taip pelnė 13 taškų. Dabar išeitume į aikštelę – kiekvienas sprintą padarytų atgal. Jie yra geri vyrai, tačiau tuo metu viskas sukasi aplink koncentraciją. Skaudžiausia dėl tų lengvų taškų, apie kuriuos kalbėjome. Antras dalykas – pirmoje pusėje buvome pasyvūs kas liečia atakuojant lentą. Turėjome tik vieną kamuolį puolime, nors prametėme nemažai metimų. Puolime – ką buvome sugalvoję, tas veikė ir tų taškų turėjo užtekti pergalei.

– Matėme drausmingą rinktinę su Senegalu ir Kanada. Kodėl pasikeitė ta koncentracija?

– Vyrai žinojo rungtynių svarbą. Kitas dalykas – Kanada ir Senegalas žaidė su presingu, tačiau ne su tokiu. Nemanau, kad visi momentai yra legalūs ir kai kuriose situacijose tai išmušė iš vėžių. Komandą noriu žaidžiančią matyti tokią, kokią matėme trečiame ir ketvirtame kėliniuose. Pradėjome keisti gynybą, tas pasiteisino ir sugrįžome į rungtynes. Su agresyvia gynyba priėjome iki gerų metimų, kurių norėjome. Deja, prametėme keletą laisvų metimų, kelias baudas ir pabaigoje tie keli taškai lemia nugalėtoją.

– Ką turite omenyje sakydamas apie ne visai nelegalius veiksmus?

– Tas jų fiziškumas, jie taip žaidžia. Kai teisėjai leidžia taip žaisti.. Nenoriu įsivelti į šias kalbas.

– Kas įvyko, kai žaidėjai lyg keitėsi, bet prasidėjo rungtynės..

– Žaidėjas sėdėjo ant keitimo, o komisaras paspaudė, kad vyksta keitimas. Mūsų žaidėjas ėjo link suolelio, o teisėjas padavė kamuolį. Mums tai kainavo labai brangų tašką pabaigoje. Pirmą kartą susidūriau su tokia nesusikalbėjimo situacija. Tai ne mūsų problema – komisaras keičia, o teisėjas to nemato. Nežinau, kaip tai traktuoti.

– Aukštaūgiai pataikė penkis tritaškius. Kiek tai buvo netikėta?

– Jie pirmoje pusėje su visomis rizikomis mus baudė. Ir trečiame ketvirtyje Baynesas baudė prieš gerą gynybą. Visgi ne apie tai eina kalba. Jie gali mus bausti su mūsų rizika, bet jie baudė ir ten, kur mes nenorėjome. Mes leisdavome įeiti jiems ten, kur akcentavome, kad nenorime. Antroje pusėje viską žaidėjai padarė puikiai. Suprantu, kad yra atsakomybė, tačiau turi išeiti susikaupęs. Vyrai šaunuoliai, pirmosios rungtynės, kai jie prašė tiek keitimų, vadinasi, atidavė visas jėgas ir energija buvo gera.

– Kaip padėjo L.Lekavičiaus išėjimas?

– Labai svarbus jo išėjimas nuo suolo, ypač prieš tokią agresyvią gynybą. Tas atakavimas yra tai, ko norime iš Luko. Jis tikrai šaunuolis, gerai įėjo. Net jei ir prametė, tačiau tai buvo geri metimai.

– Laukia antras etapas. Kokių pamokų galime nusinešti į kitą etapą?

– Manau, kad reikia nusinešti trečią ir ketvirtą kėlinius į kitą etapą. Žaisti su tokiu mentalitetu ir pykčiu, kapotis dėl kiekvieno kamuolio ir kiekvienos pozicijos gynyboje. Fiziškumas yra tas, kurio reikia – esame geroje formoje. Tikiu vyrais, kad žaisime taip, kaip antroje pusėje.

– Šiandien geriau sekėsi gintis, kai buvo mobilesnis penketukas. Pabaigoje prieš lemiamą Millso tritaškį išėjote gintis su dviem aukštaūgiais. Kokia mintis buvo?

– Mano klaida. Dabar galima pasakyti, kad tada žiūrėjome ir kaip pultis, nes mums teisinosi dviejų didelių žaidimas. Šioje vietoje reikėjo priimti kitokį sprendimą. Visgi Millsas pataikė fantastinį metimą. Jeigu jis būtų prametęs, būtume užpuolę, būtume sakę, kaip viskas gerai.

Lietuvos rinktinė kitame etape susitiks su Prancūzija ir Dominikos Respublika, o pirmosios rungtynės bus žaidžiamos šeštadienį.

„Sportas.lt“ kviečia tave dalyvauti Pasaulio taurės spėlionėje ir laimėti krepšinio kamuolį dovanų! Registruokis, prisijunk ir dalyvauk!

Pasaulio taurės tvarkaraštis:

Pasaulio taurės turnyrinės lentelės:

A grupė

V Komanda ŽR L PR T
1 Lenkija 3 3 0 6
2 Venesuela 3 2 1 5
3 Kinija 3 1 2 4
4 DKK 3 0 3 3


B grupė

V Komanda ŽR L PR T
1 Argentina 3 3 0 6
2 Rusija 3 2 1 5
3 Nigerija 3 0 3 4
4 Pietų Korėja 3 1 2 3


C grupė

V Komanda ŽR L PR T
1 Ispanija 3 3 0 6
2 Puerto Rikas 3 2 1 5
3 Tunisas 3 1 2 4
4 Iranas 3 0 3 3


D grupė

V Komanda ŽR L PR T
1 Serbija 3 3 0 6
2 Italija 3 2 1 5
3 Angola 3 1 2 4
4 Filipinai 3 0 3 3


E grupė

V Komanda ŽR L PR T
1 JAV 3 3 0 6
2 Čekija 3 2 1 5
3 Turkija 3 1 2 4
4 Japonija 3 0 3 3


F grupė

V Komanda ŽR L PR T
1 Brazilija 3 3 0 6
2 Graikija 3 2 1 5
3 Naujoji Zelandija 3 1 2 4
4 Juodkalnija 3 0 3 3


G grupė

V Komanda ŽR L PR T
1 Prancūzija 3 3 0 6
2 Dominikos Respublika 3 2 1 5
3 Vokietija 3 1 2 4
4 Jordanija 3 0 3 3


H grupė

V Komanda ŽR L PR T
1 Australija 3 3 0 6
2 Lietuva 3 2 1 5
3 Kanada 3 1 2 4
4 Senegalas 3 0 3 3


info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Ne ekspertas
2019-09-07 16:17:07
Su tokiais žaidėjais pralaimėti gali tik Adomaitis, su tokiu treneriu ir JAV rinktinė iš grupės neišeitų...
Atsakyti
ww
2019-09-05 18:57:19
prancuzai sudauzys ltu smarkiai taip kad lankstykites maikes ir ruoskites namo.
Atsakyti
va va
2019-09-05 17:49:32
Parašysiu paskutinį komentarą apie krepšinį iki šio čempionato pabaigos.
Taigi treneris Adomaitis.
Kaip rašiau prieš pat PČ, itin nuvylė jo machinacijos imant į rinktinę Butkevičių ir Giedraitį, ir nepaimant itin gerai per paruošimo ciklą atrodžiusio Gudaičio.
Atrodytų, kas čia tokio. Ypač jei savi turistai sėdėtų, o vyrai žaistų. Betgi ne, reikia dar pabandyti įrodyti savo genialumą, nes tik jis beveik vienintelis matė Butkevičiuje tai, ko nematė kiti. Ir per tokias svarbias rungtynes su tikrai rimtu priešininku šekit, įrodysiu...
Na neįrodė ir jo apie tai niekas net neklausia. Prisiima atsakomybę ten, kur ir taip ji buvo akivaizdi. Kuzminskui tikriausiai buvo liūdna pirmoje rungtynių pusėje, na o antroje šiek tiek perdegė (nors žaidė gerai), matyt apie tai mąstydamas, kai metė baudas.
Įdomu, jei rinktinėje būtų Gebenas arba Motiejūnas, Milaknis ir kitas treneris, kur tuomet būtų silpnos rinktinės vietos? Jų iš esmės nebūtų. Reikėtų tik skinti pergales.
Ai, ir dar. Rėkia, kaip pasiutęs. Bet gal tegul į veidrodį pasižiūri...
Atsakyti
va va
2019-09-05 17:50:22
ne Gudaičio, o Gebeno...
Fpiz-2
2019-09-05 21:04:51
"Itin gerai atrodziusio Gebeno" ; "Vienintelis mate Butkeviciuje tai ko nemate kiti" - nu visiski vejai . Dar knisi prota apie tai kaip Adomaitis zaidejus rotuot turejo. Lyg ekstrasensas turejo zinot kam paeis grajus, kas ispildys plana, o kas neispildys. Lyg mazai susinervines buciau, dar ir komentaru nepraleidau... Suprask -nepaeme Gebeno ir uz tai neturejom rinktines gelbetojo. Krc...
Lietuvis
2019-09-05 17:49:29
Gaus nuo prancūzų šeštadienį ir važiuos namo, tauta turi eiti pas jaską, klauptis ant kelių ir prašyti kad vestų į olimpiadą, neturi adomas nugalėtojo mentaliteto
Atsakyti
Tomas
2019-09-05 18:55:54
Sita adoma reikejo palikt namuose Jaska jeigu nevadovaus olimpiadoj bus ir ten liudna tegul i olimpiada adomas dar vaziuoja is grupes net neiseis