Aymericas Laporte | Scanpix nuotr.

Aymericas Laporte | Scanpix nuotr.

„Negalėjome pirkti taip, kaip tai darė mūsų varžovai. Mūsų klubas puikiai dirba visuose departamentuose, tačiau kartais negalime sau leisti pirkti taip, kaip kiti klubai“, - prasidėjus Anglijos sezonui pareiškė „Manchester City“ treneris Pepas Guardiola, turėdamas omenyje, kad klubui neliko pinigų naujam vidurio gynėjui, kurio jam šiuo metu labai trūksta.

Sakydamas šią frazę P.Guardiola neabejotinai kalbėjo apie „Manchester City“ pralaimėtą kovą savo kaimynams raudonojoje miesto pusėje – „Manchester United“, kurie nepagailėjo rekordinės gynėjui 87 mln. eurų sumos ir nusipirko iš „Leicester City“ Harry Maguire‘ą.

Jeigu „Manchester City“ būtų pavykę prisivilioti šį žaidėją ir išvengti „lapių“ godumo sumokant mažesnę sumą, dabar problemos dėl vidurio gynėjų nebūtų. Tačiau taip nenutiko ir problema yra. Viskas dėl to, kad rungtynėse su „Brighton“ Aymericas Laporte patyrė kelio traumą ir po atliktos operacijos nerungtyniaus maždaug tris mėnesius. Į aikštę jis greičiausiai sugrįš gruodžio mėnesį, kai „Premier“ lygos sezonas jau bus beveik įpusėjęs.

Iki tol P.Guardiolai teks sukti galvą, kaip spręsti šią problemą. Visgi jo pareiškimai apie tai, kad klubas negalėjo išlaidauti tiek, kiek tai darė kiti klubai, neatrodo logiškas. Šią vasarą „Manchester City“ tikrai nesusiveržė diržų ir naujiems futbolininkams skyrė 168 mln. eurų. Žinoma, P.Guardiola stengėsi stiprinti problemines pozicijas. Už klubui rekordinę (antrą vasarą iš eilės) sumą nupirktas atraminis saugas Rodri, kuris perėmė senstančio Fernandinho pareigas. Taip pat nupirkti keli krašto gynėjai. Du iš jų kainavo nedaug, bet už „kuklius“ 65 mln. eurų nupirktas ir Joao Cancelo, kuris šiuo metu pralaimi konkurencinę kovą dešiniojo krašto gynėjui Kyle‘ui Walkeriui.

Įvertinus tai, kad „Manchester City“ už parduotus žaidėjus uždirbo 69 mln. eurų, jie naujokams išleido apie 100 mln. Jeigu negalėdamas išlaidauti tiek, kiek kiti, leidi sau investuoti 100 mln., kodėl neskirti papildomų 50 – 60 mln. eurų naujam vidurio gynėjui? Klausimas atviras, bet ypač šią akimirką labai aktualus.

Vasarą P.Guardiola neteko savo kapitono Vincento Kompany, kuris po dešimtmečio Mančesteryje nusprendė sugrįžti į Belgiją ir tapti žaidžiančiuoju treneriu „Anderlecht“ gretose. Tai reiškia, kad „Manchester City“ šiam sezonui liko su trimis nominaliais vidurio gynėjais: Johnu Stonesu, Nicolasu Otamendi ir A.Laporte, kuris dabar tris mėnesius nežais.

Ar P.Guardiola turi pasirinkimų? Taip, ir netgi du. Dar prieš šį sezoną išgirdome, kad P.Guardiola numatė naują poziciją Fernandinho, kuriam bus skirta daugiau užduočių gynyboje. Tai pamatėme ir rungtynėse su „Brighton“, kuomet būtent brazilas ir pakeitė traumą patyrusį prancūzą. Tad Fernandinho gali uždengti opią vidurio gynėjo poziciją, tačiau jis nebėra jaunas futbolininkas, jam taip pat reikės poilsio, todėl pasikliauti vien tik juo neverta.

Kitas P.Guardiolos pasirinkimas yra K.Walkeris. Jau pasaulio čempionate Rusijoje 2018-aisiais matėme, kaip Anglijos rinktinės treneris Garethas Southgate‘as jį išbandė vidurio gynėjo pozicijoje trijų gynėjų linijoje. Tai nėra jo natūrali pozicija, tačiau esant būtinybei jis gali čia žaisti ir tai daryti sėkmingai. Į jo poziciją galima įstatyti vasarą brangiai nupirktą J.Cancelo, tad geresnės progos realizuoti padarytas investicijas nėra.

Visgi peršasi išvada, kad tokia situacija P.Guardiolos neturėtų tenkinti ir greičiausiai vos atsivėrus žiemos perėjimo langui sausio pirmąją jis ims taisyti vasarą padarytą klaidą ir bandys į komandą privilioti dar vieną vidurio gynėją, kuris būtų atsarginis planas tam atvejui, jeigu pasipiltų daugiau traumų šioje pozicijoje.

Marius Salys
Sportas.lt
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Smigolas
2019-09-11 03:14:16
Verksnys tas pepas, mlijonais taskosi ir dar vis jam sudetis per prasta
Atsakyti
Adas
2019-09-06 06:35:38
Šakės kokia nelaimė, neturi trijų žaidėjų į vieną pozicija
Atsakyti

Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton