Ole Gunnaras Solskjaeras | Scanpix nuotr.

Ole Gunnaras Solskjaeras | Scanpix nuotr.

Buvęs „Manchester United“ žaidėjas Gary Neville‘as tikina, jog Ole Gunnaro Solskjaero vadovaujami „Raudonieji velniai“ žygiuoja tinkame linkme, nepaisant to, jog pastarieji per pirmuosius 4 turus Anglijos „Premier“ lygoje surinko vos 5 taškus. 

„Tokioje jaunoje komandoje yra labai daug žaidėjų, kurie vystosi ir stengiasi tobulėti. Manau, kad jie užfiksuos daugiau tokių rezultatų, kaip rungtynėse su „Wolves“ ar „Southampton“, kuriose jie žaidė pakankamai gerai. Šiuo metu jie neturi paskutinio, esminio elemento, kuris jiems padėtų iškovoti pergales.

„Man United“ fanai jaučiasi nusivylę dėl to, kur klubas buvo anksčiau. Sero Alexo Fergusono sėkmingi laikai baigėsi dar ne taip seniai, tačiau nuo to laiko jau prabėgo šešeri ar septyneri metai. Visgi manau, kad klubas eina teisinga linkme, nes „Man United“ pirmas darbas – turėti persirengimo kambaryje grupę žaidėjų, kurie norėtų čia būti. Reikia pamiršti apie tai, kokie talentingi jie yra futbolininkai. 

S.A.Fergusonas prisijungė prie komandos 1986 metais ir atsikratė sudėtyje kai kuriais talentingiausiais žaidėjais tam, jog pakeistų kultūrą. Klubas jam suteikė daug laiko, kad galėtų tai įgyvendinti. O.G.Solskjaerui taip pat reikės palaikymo iš klubo viršaus. Jis turės būti stiprus lyderis, jog per artėjančius du ar tris sezonus galėtų gauti tuos keturis ar penkis žaidėjus, kurių jam reikia perėjimo lango metu.

Tai, ką nuveikė Pepas Guardiola dirbdamas „Manchester City“ ir Jurgenas Kloppas vadovaudamas „Liverpool“ prireikė laiko. P.Guardiolai prireikė 12 mėnesių ir 3 žaidėjų perėjimo langų, tuo tarpu J.Kloppui 3 ar 4 metų tam, kad sukurtų savo kultūrą. 

Tai reikalauja laiko. Bus tokių rezultatų kaip su „Southampton“, „Wolves“ ar „Crystal Palace“, tačiau stebint komandą galima pastebėti, jog dauguma naudojamų principų yra teisingi. Užtenka pamatyti Danielio Jameso pelnytą įvartį ir galima suprasti, kokiu stiliumi jie stengiasi žaisti ir jis yra teisingas.

O.G.Solskjaeras „Man United“ klube yra kaip Frankas Lampardas „Chelsea“. Matome, kad F.Lampardas stengiasi pakeisti tai, kas buvo komandoje pastaruosius 15 metų. Šiuo metu jo komanda yra mažiau patyrusi, tačiau turi daugiau jaunų ir nesubrendusių žaidėjų, o tai kartais rungtynėse nulemia klaidas ir blogus rezultatus.

O.G.Solskjaeras ir F.Lampardas yra jauni treneriai, tačiau jie abu stengiasi savo vadovaujamose komandose pakeisti kultūrą. Jie stengiasi į komandą įvesti žaidėjus iš jaunimo akademijos, o tam reikia skirti laiko.

Visgi tiek „Chelsea“, tiek „Man United“ reikia stiprios lyderystės, jie turės atlaikyti spaudimą ir pasakyti: „Mes žinome, kas čia šiuo metu yra statoma, tai yra tinkamas būdas ir mes tai tęsime“,- kalbėjo G.Neville‘as.  

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton