Dainius Adomaitis | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

Dainius Adomaitis | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

 Sekmadienį Lietuvos rinktinė užtikrinta pergale pradėjo Pasaulio taurės turnyrą. Lietuviai pirmose H grupės rungtynėse 101:47 (27:10, 21:11, 29:12, 24:12) nepaliko vilčių Senegalo krepšininkams.

Po rungtynių Lietuvos rinktinės treneris Dainius Adomaitis dalyvavo anglų kalba vykusioje spaudos konferencijoje, tačiau taip pat ir pasidalino įžvalgomis ir su žurnalistais iš Lietuvos.

D.Adomaitis džiaugėsi parodyta koncentracija ir įvykdytu planu bei galimybe panaudoti didelę rotaciją.

„Esu labiausiai patenkintas koncentracija gynyboje. Nuo pat pradžių išėjome susikaupę ir padarėme darbą“, – sakė D.Adomaitis. „Jie yra labai pavojinga komanda, kuri žaidžia emocijomis. Antroje pusėje jie perėmė kamuolį, mes atlikome blogą sprendimą, jie iškarto deda per galvas, meta tritaškius. Mes tokius momentus rodėme žaidėjams ir džiugu, kad jie nuo pat pradžių išėjo daryti tą darbą, kurį turi daryti, ypač individualiai.

– Galėjote naudoti plačią rotaciją. Kiek tai džiugina?

– Labai gerai, nes penkios dienos – trys rungtynės. Turime būti agresyvūs, aktyvūs gynyboje ir tada galime turėti lengvų taškų puolime ir tai gerokai palengvina žaidimą.

– Komanda labai drausmingai gynėsi, puolime žaidė taip, kaip suplanavote. Kaip didžiuojatės, kad žaidėjai išpildė planą?

– Apart kelių situacijų, kai paleidome juos į stipriąsias rankas, tai sužaidėme idealiai, kas liečia gynybą ir pagalbas. Jie yra ta komanda, kuri pelno daug taškų atmesdami kamuolį ties tritaškio linija, todėl ta gynyba perimetre ir buvo vienas iš pagrindinių dalykų.

– Kiek svarbu psichologiškai tokiu laimėjimu pradėti čempionatą?

– Nieko naujo nėra, padarėme tai, ką privalėjome padaryti, o rytoj laukia Kanada. Džiaugtis kažkuo nėra, laukia naktis, per kurią išsianalizuosime Kanadą, perteiksime viską žaidėjams ir važiuosime toliau.

– Tai yra didžiausia pergalė Lietuvos rinktinei pasaulio čempionatų istorijoje. Ar malonu įsirašyti į rekordų knygą?

– Nei žinai, nei skaičiuoji. Čia yra žaidėjų nuopelnas ir jie yra šaunuoliai, kad nuo pirmos iki paskutinės sekundės išlaikė koncentraciją.

– Ką galima pasiimti iš šių rungtynių?

– Buvo gera drausmė puolime. Šiandien tikrai buvo labai gerų momentų, kur akcentavome dėl žaidimo su dviem dideliais ir kaip juos surasti. Vienas momentas buvo, kai Jonas Mačiulis kamuolį gaudo ore ir tuo pat metu sako, kad perduos kamuolį JV. Senegalo rinktinė turi ūgį, atletiškumą, galbūt atrodo, kad tai lengva pergalė, bet tiesiog žaidėjai buvo labai susikaupę ir atakavome ten, kur norėjome.

– Kuo ta koncentracija buvo tokia ypatingai gera šiandien?

– Mes turėjome lengvesnių treniruočių, kuriose netrūko juoko. Tačiau kai ateina treniruotė, kai reikia trumpai, bet rimtai dirbti – krepšininkai viską padaro. Vakar vakare buvo viena geresnių treniruočių prieš rungtynes ir tikiuosi, kad tokią turėsime ir prieš kitas rungtynes.

– Kiek geras Manto ir Mariaus žaidimas uždavė gerą toną rungtynėms?

– Plano dalis ir buvo, kad mes turėtume atakuoti penktus numerius ir jie tai gerai padarė. Su greitomis pražangomis išėmėme jų svarbų žaidėją. Jie buvo aktyvūs ir tai buvo labai svarbu.

– A.Butkevičius išbėgo trumpam ir atliko įspūdingą dėjimą. Kiek džiugu dėl jo?

– Dėl kiekvieno žaidėjo smagu. Arnas buvo tas paskutinis žmogus, kurį įtraukėme į kandidatus paskutinį po ilgų diskusijų, o dabar jis yra čia ir demonstruoja solidų žaidimą. Man dėl kiekvieno žaidėjo yra labai džiugu, ypač kai yra tokios gražios istorijos.

– Koks įspūdis, kai jus Kinijoje palaiko keli šimtai sirgalių?

– Didžiuojiesi, kad esi lietuvis. Viešbutyje eini ir žiūri, kad gali lietuviškai kalbėtis. Ačiū labai sirgaliams.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.