Mindaugas Griškonis | Organizatorių nuotr.

Mindaugas Griškonis | Organizatorių nuotr.

 Sekmadienį Lince (Austrija) baigėsi pasaulio irklavimo čempionatas. Paskutinis iš lietuvių jame startuos Mindaugas Griškonis, kovojęs dėl medalio.

Vyrų vienviečių valčių A finalas klostėsi itin dramatiškai. M.Griškonis įpusėjus distancijai dar yrėsi 6-as, bet antruosius 1000 m irklavo puikiai ir ėmė grasinti lyderiams. Deja, lietuviui pritrūko šiek tiek laiko, kad jis galėtų pavyti prizininkų trejetą. M.Griškonis distanciją įveikė per 6 min. 45.240 sek. ir užėmė 4-ą vietą.

Pasaulio čempionu tapo vokietis Oliveris Zeidleris (6:44.550). Jis vos 0.03 sek. aplenkė daną Sverri Nielseną (6:44.580), o trečias finišavo norvegas Kjetilis Borchas (6:44.840).

A finalo pabaiga:

A finalo rezultatai:

A finalo rezultatai | Organizatorių nuotr.

A finalo rezultatai | Organizatorių nuotr.

M.Griškonis vietą Tokijo olimpiadoje užsitikrino po sėkmingo pasirodymo pusfinalyje. Tuomet lietuviui nesutrukdė net ir nemalonus incidentas, kai jis kliudė plūdurą, pametė irklą iš rankų, o jo valtis pavojingai pasviro. Laimei, lietuvis greitai reagavo į tą situaciją, grįžo į sau įprastą ritmą ir neprarado daug laiko.

33-ejų metų M.Griškonis pasaulio čempionate yra laimėjęs du medalius. Tiek 2015 m., tiek 2018 m. jis pasidabino bronza.

Finale lietuvio laukė gerai pažįstami varžovai. Čia plaukė dabartinis pasaulio čempionas norvegas Kjetilis Borchas, penkiskart pasaulio čempionas ir triskart olimpinis prizininkas čekas Ondrejus Synekas bei šių metų Europos čempionas vokietis Oliveris Zeidleris.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.