Lietuvos moterų futbolo rinktinė | lff.lt nuotr.

Lietuvos moterų futbolo rinktinė | lff.lt nuotr.

 Atrankos į 2021 metų Europos moterų futbolo čempionatą starte Lietuvos rinktinė Šiauliuose su Kroatija kovojo iki galo ir varžovėms nusileido minimalia persvara 1:2.

Pasikeitus atrankos formatui Lietuvos rinktinė dalyvauja grupės varžybose, kur laukia pajėgios varžovės – Kroatija, Belgija, Rumunija ir Šveicarija.

Lietuvos komanda pasirinko kontratakų taktiką ir pirmąjį kėlinį tai pasiteisino – kroatėms nesisekė prasibrauti arčiau mūsiškių baudos aikštelės, o mūsiškės retkarčiais rasdavo progų kontratakoms.

31 min. puiki aikštės šeimininkų kombinacija išvedė S. Veličkaitę vieną prieš vartininkę, bet jos pergudrauti Lietuvos rinktinės saugei nepavyko.

37 min. po kroačių baudos smūgio Lietuvos vartus puikiai gelbėjo Greta Lukjančukė. Atakai prasitęsus po perdavimo į baudos aikštelę be globos likusi varžovių žaidėja galva smūgiavo tiksliai.

Antrasis kėlinys prasidėjo itin nesėkmingai – po kampinio sumaištyje kamuolys rikošetu įriedėjo į vartus.

Rungtynių pabaigoje Lietuvos komanda sušvelnino atsilikimą. Po Kamilės Vaičiulaitytės perdavimo puikiu smūgiu iš 18 metrų kamuolį į tinklą pasiuntė Dovilė Gailevičiūtė.

Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Rimantas Viktoravičius po pirmųjų Europos čempionato atrankos rungtynių teigė likęs su dvejopais įspūdžiais.

„Noriu pagirti visas merginas, tikrai jos stengėsi išpildyti viską, kas buvo numatyta plane, žaidė drausmingai. Bandėme žaisti antru numeriu, kontratakuoti, turėjome keletą neblogų progų. Pralaimėjome, nes mums kaip komandai trūksta tokio lygio rungtynių patirties, – teigė R. Viktoravičius, – komandai labai reikalinga pergalė dėl pasitikėjimo, dėl nuotaikos. Tikiu, kad šiame atrankos etape ją pasieksime.“

Jis pripažino, kad varžovių standartinės situacijos kėlė problemų, tačiau Kroatijos komanda ir taip pakankamai aukšto lygio: „Mums daug ką yra ką patobulinti - ir techniniu atžvilgiu, ir pagerinti fizinį stovį. Dar trūksta susižaidimo, padirbėti standartinėse situacijose. Visgi susirenkame ne taip dažnai. Reikia dirbti standartinėse situacijose ir susižaidimo.“

Treneris pasidžiaugė, kad pavyko pelnyti įvartį, sukurti daugiau progų. „Kai mūsų kaimynės estės startavo tokiose atrankos varžybose, rezultatai buvo ne tokie. Mes kovėmės apylygiai.“

Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė žais rugsėjo 3-ąją Šveicarijoje. Spalio 4-ąją šveicarės viešės Lietuvoje. Rungtynių statistika

Lietuva – Kroatija 1:2 (0:1)

Įvarčiai: 37 min. Isabella Dujmenovic (0:1), 49 min. Kristina Nevrkla (0:2), 86 min. Dovilė Gailevičiūtė (1:2).

Lietuva: Greta Lukjančukė, Algimantė Mikutaitė (89 min. Gabija Toropovaitė), Milda Liužinaitė, Gabija Gedgaudaitė (59 min. Laura Ruzgutė), Vestina Neverdauskaitė, Samanta Karasiovaitė, Oksana Imanalijeva, Liucija Vaitukaitytė, Dovilė Gailevičiūtė, Simona Veličkaitė, Rimantė Jonušaitė (65 min. Kamilė Vaičiulaitytė).

Atsargoje: Klaudija Savickaitė, Meda Šeškutė, Paulina Sarkanaitė, Ugnė Lazdauskaitė, Anika Kyžaitė, Paulina Narbutaitė, Lolita Žižytė, Loreta Rogačiova.


Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton