Marijampolės „Sūduva“ | Sauliaus Čirbos nuotr.

Marijampolės „Sūduva“ | Sauliaus Čirbos nuotr.

Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkams pritrūko vieno žingsnio iki savo svajonės. Po atkaklios kovos Lietuvos čempionai rezultatu 2 –4 nusileido prieš Budapešto „Ferencvaroš“ ir pasitraukė iš UEFA Europos lygos atrankos, kai iki grupių etapo buvo likęs vos vienas etapas.

„Sūduva“ rungtynių pradžioje nemažai kontroliavo kamuolį, tačiau pilnutėlis stadionas neleidžia jiems atsipalaiduoti ir tai šiek tiek juos kausto. Sužaidus apie penkias minutes Ivanas Kardumas pavojingai per arti prie savęs prisileido Francką Boli, kuris lietė išmušamą nuo vartų kamuolį, tačiau šis epizodas Marijampolės ekipai pasibaigė laimingai.

8-ą minutę „Sūduva“ atliko ir pirmąjį smūgį į vartų pusę, tačiau po iš šoninės linijos įmesto kamuolį smūgį atlikęs Samiras Kerla nebuvo taiklus – kamuolys skriejo virš vartų.

11-ą minutę „Sūduva“ užspaudė vengrus prie jų pačių vartų, o kamuolį prie baudos aikštelės perėmęs ir į ją įsiveržęs Ovidijus Verbickas atliko stiprų smūgį, o rikošetu atsimušęs kamuolys pateko į vartus – 1 – 0.

Po praleisto įvarčio „Ferencvaroš“ pradėjo skubėti ir tai įnešė nemažai sumaišties žaidime, tačiau Marijampolės ekipos futbolininkai stengėsi žaisti ramiai ir protingai. 17-ą minutę vengrai atliko pavojingą skersą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau Tokmacas Nguenas nepasiekė kamuolio ir neišnaudojo tekusios progos.

21-ą minutę dar vienos puikios progos sulaukė Andro Švrljuga, kuris kampinio metu atsilaisvino nuo jį prižiūrėjusio gynėjo ir būdamas visiškai laisvas smūgiavo į vartus galva, tačiau pataikė į kitą varžovą.

28-ą minutę „Ferencvaroš“ žaidėjas Rolandas Vargas atliko skubotą, bet tikslų smūgį iš distancijos, bet to laukęs „Sūduvos“ vartininkas lengvai sugavo kamuolį ir likvidavo pavojų.

Vengrijos čempionai ir toliau bandė spausti „Sūduvą“, tačiau šiai pavyko sumažinti pavojų iki minimalaus. 32-ą minutę eilinės atakos metu smūgį iš distancijos atliko Gergo Lovrenčičius, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų.

35-ą minutę pavojinga ataka atsakė ir Marijampolės ekipa, kai standartinės atakos metu laisvas liko S.Kerla, bet pataikė į vartininką.

36-ą minutę I.Kardumas baudos aikštelėje nugriovė varžovų puolėją ir teisėjas parodė į vienuolikos metrų žymą, o baudinį užtikrintu smūgiu realizavo R.Vargas – 1 – 1.

Netrukus R.Vargas susikūrė dar vieną progą smūgiui, kai 38-ą minutę sulaukė perdavimo baudos aikštelėje, tačiau šioje situacijoje Marijampolės ekipos vartininkas apsigynė.

42-ą minutę dar vieną smūgį atliko ir „Ferencvaroš“ saugas Igoris Kharatinas, tačiau jis nebuvo taiklus ir kamuolys skriejo pro šalį.

Pačioje pirmo kėlinio pabaigoje „Sūduva“ praleido dar vieną įvartį. Pirmąją pridėto laiko minutę F.Boli sulaukė perdavimo nuo „Sūduvos“ galinės aikštės linijos, o nuo virpsto atsimušęs kamuolys suspurdėjo vartų tinkle – 1 – 2.

Po pertraukos į aikštę žengęs Paulius Golubickas iškart įsijungė į žaidimą ir 48-ą minutę prasiveržęs vartų link atliko aštrų smūgį, kurį varžovų vartininkas sugėrė savo kūnu ir atlaikė.

49-ą minutę pavojingai smūgiavo ir S.Kerla, kuris kampinio metu laimėjo oro dvikovą, tačiau po jo galingo smūgio galva kamuolys prašvilpė šalia virpsto.

„Sūduva“ ir toliau kontroliavo žaidimo eigą, tačiau sutankinta vengrų gynyba nesuteikė daug progų susikurti situacijų smūgiams, nors ir Marijampolės ataka organizavo aštrias atakas.

63-ią minutę labai pavojingu smūgiu atsakė ir „Ferencvaroš“, kai po galingo Oleksandro Zubkovo šūvio kamuolys atsitrenkė į skersinį.

Netrukus „Sūduva“ išlygino rezultatą. Po tikslaus komandos draugo perdavimo geresnę poziciją už varžovą užsiėmęs Mihretas Topčagičius lengvai nukreipė kamuolį į vartus – 2 – 2.

Neilgai trukus vengrai ir vėl buvo priekyje. 67-ą minutę greitos atakos metu T.Nguenas atliko meistrišką smūgį iš vidutinio nuotolio, kurį atlaikyti I.Kardumas praktiškai neturėjo galimybių – 2 – 3.

72-ą minutę „Sūduva“ turėjo gerą progą išlyginti rezultatą, tačiau P.Golubicko smūgis galva buvo šiek tiek netikslus. Jau kitos atakos metu vartininko budrumą išbandė ir varžovai, tačiau jų smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.

„Sūduva“ nesiruošė pasiduoti, o vengrų atsitraukimas leido jiems toliau kurti atakas. 76-ą minutę stiprų, bet netikslų smūgį atliko Eligijus Jankauskas. Vos po minutės vienas prieš vartininką išniro jau F.Boli, tačiau puikiai sureagavęs I.Kardumas apgynė savo vartus. 79-ą minutę pavojingai, bet virš vartų smūgiavo ir „Ferencvaroš“ futbolininkas Isaelis.86-ą minutę greitos kontratakos metu „Ferencvaroš“ saugas I.Zubkovas atsidūrė laisvas baudos aikštelės krašte, tačiau jo galingą smūgį atrėmė „Sūduvos“ vartininkas.

Pačioje rungtynių pabaigoje „Sūduvos“ gynėjas nugriovė varžovą baudos aikštelės prieigose, bet teisėjas skyrė dar vieną vienuolikos metrų baudinį, kurį realizavo Nikolai Signevičius.

Per likusį laiką rezultatas nebepakito, o tai reiškia, kad „Sūduvai“ trečius metus iš eilės iki išsvajoto Europos lygos grupių etapo pritrūko vos vieno žingsnio.


Komandų sudėtys

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.


Apžvalga

Įspūdingai žaidžianti „Sūduva“ jau trečius metus iš eilės nužygiavo iki paskutinio Europos lygos atrankos etapo, kuriame ir vėl bandys padėti ir paskutinį žingsnį. Prieš metus to nepavyko padaryti akistatoje su Glazgo „Celtic“, užpernai – su Razgrado „Ludogorec“. Šį kartą Marijampolės ekipa varžosi su „Ferencvaroš“, o pirmosiose rungtynėse namuose pasiektas lygus rezultatas 0 – 0 nuteikia pozityviai.

Toks rezultatas reiškia, kad bet kokios lygiosios, kuriose abi komandos muš bent po vieną įvartį, reikštų „Sūduvos“ patekimą į grupių etapą. Nulinės lygiosios nukeltų kovą į pratęsimą, o kitos baigtys labai aiškios: pralaimi – iškrenti, laimi – taip pat žengi į grupių etapą.

Pirmosios rungtynės Marijampolėje nuteikė pozityviai. Vengrijos čempionai laimėjo kamuolio kontrolę (62 proc.) bei atliko kur kas daugiau smūgių į vartų pusę (19 prieš 6), tačiau dauguma jų atakų buvo nepavojingos, o Vladimiro Čeburino parinkta gynybos taktika leido „Sūduvai“ pasiekti teigiamą rezultatą.

Budapešte „Ferencvaroš“ neabejotinai ir vėl bandys kontroliuoti žaidimo eigą, o tai gali reikšti ir daugiau galimybių „Sūduvai“ kontratakuoti bei siekti įvarčio, kuris net ir vienas gali būti lemiamas.

„Sūduva“ į Vengriją išvyko be sunkią traumą besigydančio Vaido Slavicko, tačiau treniruotėje dalyvavo Paulius Golubickas, kuris greičiausiai turės galimybę pasirodyti rungtynėse. Į sudėtį taip pat sugrįš ir pirmas rungtynes dėl geltonų kortelių praleidęs Jovanas Čadženovičius.


Komentrai

„Stadionas geras, veja taip pat. Manau, kad rungtynėse mūsų lauks gera atmosfera ir tikimės, kad ji mums bus naudinga. Bus malonu žaisti.

Treneriai jau yra sudėlioję planą, kaip mes turėsime žaisti. Nemanau, kad mūsų žaidimo stilius per daug keisis, žaisime nuo gynybos ir bandysime gaudyti varžovus kontratakose“, - teigia Robertas Vėžiavičius.

„Pirmos rungtynės buvo sunkios, bet mes labai gerai gynėmės ir pirmąsias 20-30 minučių turėjome galimybių įmušti įvartį. Antrajame kėlinyje jau tik gynėmės, tad šį kartą reikia žaisti agresyviau. 

Per pirmąsias rungtynes jaučiausi gerai, bet buvo sunku, nes ilgokai nebuvau rungtyniavęs. O ketvirtadienį laukia dar vienos sunkios rungtynės.

Manau, kad susirinks pilnas stadionas, „Ferencvaroš“ jaus spaudimą, o mums reikės gintis taip pat geria, kaip tą darėme namie, ir įmušti vieną ar du įvarčius“, - tvirtina Ivanas Hladikas.


Komandų forma

Komandų forma | Organizatorių nuotr.

Komandų forma | Organizatorių nuotr.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (29)
Registruoti
Anoniminiai (29)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų