Dainius Adomaitis | krepsinionamai.lt nuotr.

Dainius Adomaitis | krepsinionamai.lt nuotr.

 Po devintųjų ir tuo pačiu paskutiniųjų Lietuvos rinktinės draugiškų rungtynių treneris Dainius Adomaitis turėjo priimti sudėtingą sprendimą ir už darbą padėkoti dviem krepšininkams bei paskelbti galutinę dvylikos žaidėjų sudėtį Pasaulio taurės turnyrui.

D.Adomaitis nusprendė atsisveikinti su įžaidėju Žygimantu Janavičiumi bei vidurio puolėju Martinu Gebenu.

Būtent dėl aukštaūgių pozicijos treneriui ir buvo didžiausias galvos skausmas. Į Kiniją Lietuvos rinktinė išvyksta iš aukštų žaidėjų turėdama tik Joną Valančiūną, Domantą Sabonį ir Paulių Jankūną, o į sunkiojo krašto poziciją turės stumtis tiek Jonas Mačiulis, tiek Mindaugas Kuzminskas.

Rinktinėje pirmą kartą tokio rango turnyre debiutuos Arnas Butkevičius, kuris tapo lyg draudimu dėl sirguliavusio Mariaus Grigonio. Pastarasis Seule apsinuodijo ir praleido keletą draugiškų rungtynių bei treniruočių ir dar nėra visiškai pasveikęs, nors ir rungtyniavo mače su Čekija.

D.Adomaitis po paskutinių draugiškų rungtynių kalbėjo apie sunkų sprendimą pasirenkant galutinę sudėtį, A.Butkevičiaus privalumus, gerą Pauliaus Jankūno žaidimą vidurio puolėjo pozicijoje ir kitus aktualius dalykus.

„Pralaimėjome su jų stipriosiomis pusėmis ir individualiai. Nesugebėjome prisitaikyti, atidavėme jiems lengvus metimus. Pradžioje turėjome problemų su „pick and roll“ gynyba, jie ten mus atakavo. Išsibandėme vieną gynybą, po to keitėme ir pavyko stabilizuoti tai“, – sakė D.Adomaitis.

– Kaip turnyras Seule keičia ar daro įtaką bendrai kondicijai?

– Kojos tikrai yra lengvesnės, judėjimas yra geresnis. Sprendimai ir klaidų rizika yra sumažėjusi. Šiandien tarpais labai gerai buvo. Visgi mes negalime taip paleisti varžovus individualioje gynyboje.

– Po rungtynių ilgai užtrukote rūbinėje. Gal turite sprendimą dėl galutinio dvyliktuko?

– Tas sprendimas visada yra labai šlykštus. Pasitarėme su treneriais ir padėkojome Žygiui bei Martinui už darbą.

Šį sprendimą lėmė visos draugiškos rungtynės. Mums taip pat reikia apsidrausti, kas liečia ir Mariaus Grigonio situaciją. Jis įdeda maksimalias pastangas, bet esame žmonės ir suprantame, kad jam nėra lengva. Nors jam turi gerėti, bet žiūrint į ateitį – mums reikia dar vieno žaidėjo perimetre.

– Nebaisu į čempionatą važiuoti be M.Gebeno? Jeigu kas nors patirtų traumą ir nebeliktų tikro vidurio puolėjo..

– Jeigu taip galvosi, tai mums reikėtų ir dar vieno įžaidėjo.

– Svarstėte šį klausimą dėl vidurio puolėjų?

– Žinoma, kad svarstėme. Būtų geriausia, kad komandoje būtų 14 žaidėjų, bet kažkokios yra rizikos, numatomos rotacijos, geriausi skaičiai ir manome, kad reikėjo pasielgti būtent taip.

– Galbūt šiandien penketas su P.Jankūnu nuramino dėl šio sprendimo?

– Taip, Paulius yra geroje sportinėje formoje, gerai jaučiasi penktoje pozicijoje ir faktas, kad turėsime žaidimo ir su juo penktoje pozicijoje.

– Ar ilgai svarstėte galutinį pasirinkimą?

– Vakar vakare sėdėjome iki išnaktų ir tas sprendimas jau buvo nutartas.

– Ar M.Gebeno išvykimas reiškia, kad D.Sabonis ir J.Valančiūnas dažniau žais atskirai?

– Manau, kad bandysime prisitaikyti prie varžovų. Šiandien bandėme įvairius variantus, stebėjome penketus.

– Kuo jus sužavėjo A.Butkevičius?

– Žiūrint į visas pastarąsias rungtynes – kai jis išeina į aikštelę, komanda eina į viršų. Jis gynyboje duoda agresijos, energijos. Vienoje gynybos sistemoje jis labai tinka ir gerai atlieka savo rolę bei gali ištraukti ir kitus. Manau, kad jis nusipelnė.

– Ar jau pradėjote žvalgytis į grupės varžovus?

– Po truputį žiūrime. Matėme nemažai draugiškų rungtynių visų varžovų.

– Ar buvo netikėta, kad Australija nugalėjo JAV?

– Manau, kad nebuvo labai didelė sensacija. Jie žaidė namuose, rungtyniavo gerai, yra susižaidusi komanda.

Draugiškų rungtynių rezultatai:

08-27 Čekija 79 - 82 Lietuva
08-25 Angola 56 - 91 Lietuva
08-24 Pietų Korėja 57 - 86 Lietuva
08-17 Rusija 72 - 88 Lietuva
08-16 Suomija 46 - 87 Lietuva
08-12 Lietuva 91 - 95 Serbija
08-10 Serbija 72 - 68 Lietuva
08-04 Lietuva 80 - 60 Suomija
08-02 Ispanija 78 - 70 Lietuva

Pasaulio taurės turnyro tvarkaraštis:

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Va bank
2019-08-28 02:19:33
Nieko cia gero nematau. Jonas ir Sabas neistemps visko. Vat su tokia sudetim net nemanau kad iseis is grupes. Tik senegalad gal. Via kita sikna. Nors te padeda mums kasio dievas ir fortuna. Labai noriu tiket kad mes galingi is naujo. Bet realiai tai Adomaitis grybas. . .
Atsakyti
Tai
2019-08-27 19:41:21
Kam ji peikti uz ka geras treneris kam jis nepatinka tai tegul patyli visi jo atmesti zaidejai buvo geri sprendimai
Atsakyti
Vikingas
2019-08-27 18:26:54
Taigi klubui skiriama kažkiek pinigų jei žaidėjas dalyvavo Pasaulio čiampionate. Adomaitis Rytui bapkių prasuko ir viskas. Nematau logikos paleisti Gebena.
Atsakyti
va va
2019-08-27 18:17:20
Nuo dabar visiškai nemėgstu Adomaičio. Butkevičius į Grigonio poziciją. Ką jis naktį vartojo?
Pasirodo, kad jis ir narcizas, ir puikus "strategas" ką nors prastumti į rinktinę. Imti penkis SF pozicijos žaidėjus ir atsisakyti centro - genialiausias visų laikų ir visų trenerių sprendimas, įeisiantis į istoriją. Jį genialumu galėtų pranokti dar didesnis koks nors ateities "genijus", paimsiantis į kokį nors čempionatą 5 centro puolėjus ir porą PF. Na, bet ne visiems tas genialumas duotas...
Atsakyti
ardexz
2019-08-27 15:50:05
bravo treneriui, gal ir nelabai megstu Adomaiti, bet sprendimas teisingiausias ir logiskiausias. Gaila del Gebeno, bet kazkas turi atkristi ir duok Dieve sveikatos musu aukstaugiams.
Atsakyti