Irklavimas | Rimanto Navicko/RGB pictures nuotr.

Irklavimas | Rimanto Navicko/RGB pictures nuotr.

 Lince (Austrija) antradienį pratęstas pasaulio irklavimo čempionatas. Trečiąją jo dieną startavo tik viena Lietuvos įgula.

Žygimantas Gališanskis, Rolandas Maščinskas, Dominykas Jančionis ir Aurimas Adomavičius vyrų porinių keturviečių valčių pirmajame paguodos plaukime finišavo paskutiniai – penkti. Lietuviai net 18.38 sek. pralaimėjo plaukimo laimėtojams norvegams (5:47.08). Į pusfinalį dar pateko estai (+1.85) ir kinai (+3.85).

Lietuviai liko už pusfinalio borto ir kovos dėl žemesnių pozicijų C finale. Kelialapius į Tokijo olimpiadą pasaulio čempionate pelnys 8 geriausios įgulos, o lietuviai jau kovos tik dėl 13-os vietos.

„Fiziškai buvome gerai pasirengę, tačiau mums nepavyko išvystyti didelio greičio, – pečiais po finišo traukė Ž. Gališanskis. – Todėl tik startavus visos kitos įgulos pabėgo, o mes nesugebėjome prisivyti. Nuo greitesnių komandų gavome bangą, todėl tapo neįmanoma irkluoti“.

Prieš dvejus metus su porinės keturvietės įgula pasaulio čempionu tapęs A. Adomavičius patikino, kad prieš pirmenybes atrodė, kad viskas yra gerai. „Jokių pykčių komandoje, treniruotėse rezultatai tenkino, bet Austrijoje mums nepavyko irkluoti taip, kaip tikėjomės, – kalbėjo irkluotojas. – Nebuvo greičio. Nesugebame išlaikyti varžybinio greičio distancijoje“.

Sunkiai rinkdamas žodžius A. Adomavičius pripažino, nesuprantantis, kas nutiko. „Atrodo, kad viskas yra gerai, atidavėme visas jėgas... Aš nežinau, kas nutiko. Pirmą kartą tai patyriau varžybose – irkluojame ir nieko neaplenkiame. Tiesiog nieko negalėjome padaryti, – apgailestavo irkluotojas.

Pakartotiniame kvalifikaciniame plaukime 1500 metrų lietuviai irklavo šalia austrų įgulos, tačiau iki finišo likus 300 metrų konkurentai atitrūko. „Tada supratome, kad neturime jokių šansų patekti į pusfinalį, – kalbėjo A. Adomavičius. – Į pusfinalį pateko Estijos įgula, kurią Lietuvoje vykusiose varžybose mes lenkėme. Nesuprantu, kaip jie rengėsi pasaulio čempionatui. Tiesiog nesuprantu, kas nutiko... Šįkart jiems pralaimėjome labai stipriai“.

Prisiminęs triumfą pasaulio čempionate 2017-aisiais irkluotojas prisipažino jaučiantis nusivylimą. „Jaučiuosi labai keistai, jaučiuosi nusivylęs, – sakė A. Adomavičius. – Pernai iki finalo mums pritrūko vos pusės sekundės, o B finale žlugome. Buvome dvylikti“.

A.Adomavičius pripažino dar nežinantis, ar šeštadienį vyksiančiame C finale bandys eksperimentuoti. „Gal reikėtų pabandyti apsikeisti pozicijomis valtyje, – svarstė irkluotojas. – Kol kas dar nekalbėjome su treneriais po finišo. Tvyro įtampa. Ir tarpusavyje daug nekalbėjome. O ką čia kalbėti? Visi esame nusivylę. Kalbėti apie klaidas? Jų, atrodo, nėra. Nesugebame laikytis šalia kitų įgulų. Tiesiog nėra greičio“.

C finale lietuviai varžysis su įgulomis iš Austrijos, JAV, Prancūzijos ir Moldavijos. „Dar bandysime įrodyti, kad galime būti greitesni“, – sakė A. Adomavičius.

Sportas.lt primena, kad daugelis dabartinės įgulos narių 2017 m. yra tapę pasaulio ir Europos čempionais. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.