„VHC Šviesos“ ir „Borac“ rungtynės | Organizatorių nuotr.

„VHC Šviesos“ ir „Borac“ rungtynės | Organizatorių nuotr.

 Praėjusį savaitgalį naujam sezonui besiruošiantys Lietuvos rankinio klubai dalyvavo draugiškuose turnyruose. Alytuje vyko tarptautinis turnyras Jonui Jonuškai atminti, kuriame varžėsi 8 ekipos iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos, o Vilniaus VHC „Šviesa“ vyko į Estiją, kur dalyvavo Polvos taurės varžybose.

Per tris dienas Alytaus arenoje ir miesto stadiono sporto salėje buvo sužaistos 16-a rungtynių, kuriose varžėsi trys Lietuvos, dvi Latvijos rankinio ir viena Estijos aukščiausių rankinio lygų komandos bei po vieną Lietuvos ir Lenkijos pirmųjų lygų ekipą.

Baltijos šalių klubinio rankinio turnyru tapęs „Alytus cup“ sporto mylėtojams dovanojo ir nemažai netikėtų rezultatų. Lietuvos rankinio federacijos I lygos atstovai, rankinio klubo „Varsa“ dubleriai pirmose turnyro rungtynėse patiesė stipriausio Latvijos diviziono atstovus „Jūrmalas sports“.

Lenkijos I lygos klubas „AZS AWF-Biala Podlaska“ turnyre pergales pasiekė ne tik prieš Jūrmalą, tačiau ir kitą latvių aukščiausios lygos komandą, Rygos „ASK-LSPA“. Lenkai iš antrojo savo šalies ešalono į atlapus kibo ir lietuviams. Į mažajį „Alytus cup“ finalą patekęs Kauno „Ąžuolas-KTU“ Palenkės Bialos rankininkus nugalėjo po kietos kovos 33:31, o į finalą prasibrovęs „Vilnius“ pergalę prieš lenkus 33:32 išplėšė paskutinėmis sekundėmis.

Mažajame finale tarp „Ąžuolo-KTU“ ir Tapos (Estija) „Tapa-Kasipall“ po pirmojo kėlinio buvo lygu 15:15. Antroje susitikimo dalyje kauniečiai pabėgo, nugalėjo 31:26 ir pakartojo bronzinį praėjusių metų turnyro pasiekimą Alytuje.

Tą patį, kaip ankstesniųjų metų, pasiekimą J. Jonuškos atminimo turnyre iškovojo ir šeimininkai. „Varsos-Stronglaso“ rankininkai, praėjusiais metais finale nusileidę Gardino (Baltarusija) „Kronon“, vėl buvo svetingi ir nesutrukdė pagrindinę taurę išsivežti svečiams, šįkart – HC „Vilniui“.

Turnyro nugalėtojo HC „Vilniaus“ gretose geriausiu komandos žaidėju buvo pripažintas Martynas Lapinskas. Geriausių žaidėjų statulėlės taip pat atiteko Remigijui Čepuliui („Varsa-Stronglasas“), Lukui Sutkui („Ąžuolas-KTU“), Rail Ageni („Tapa-Kasipall“), Przemyslaw Urbaniak („AZS AWF-Biala Podlaska“), Ričards Jablonskis („Jūrmalas sports“) ir Ridas Čeginskas („Varsa-Stronglasas 2″).

Vienerias rungtynes turnyre sužaidė „Varsos“ senjorai – jaunesnieji 12:11 nugalėjo vyresniuosius. Rankinio senjorų vardu kalbėjęs Gediminas Ruminas priminė J. Jonuškos nuopelnus ir daugiau nei 30-metį trukusį, jo grįstą „Varsos“ klubo komandų kelią į aukščiausius pasiekimus. Šiemet RK „Varsai“ neeiliniai – 40-ojo sezono metai.

Galutinė J. Jonuškos atminimo turnyro „Alytus cup“ komandų rikiuotė

1. Vilniaus HC „Vilnius“

2. Alytaus „Varsa-Stronglasas“

3. Kauno „Ąžuolas-KTU“

4. Tapos (Estija) „Tapa-Kasipall“

5. Palenkės Bialos (Lenkija) „AZS AWF-Biala Podlaska“

6. Jūrmalos (Latvija) „Jūrmalas sports“

7. Rygos (Latvija) „ASK-LSPA“

8. Alytaus „Varsa-Stronglasas 2″

1-os dienos rezultatai:

„Varsa-Stronglasas 2″ 25:22 „Jūrmalas sports“

„Vilnius“ 29:21 „Ąžuolas-KTU“

„Varsa-Stronglasas“ 31:18 „Tapa-Kasipall“

„AZS AWF-Biala Podlaska“ 40:26 „ASK-LSPA“

Draugiškos senjorų varžybos: „Varsa-Veteranai“ 11:12 „Varsa-Senjorai“

2-os dienos rezultatai:

„Ąžuolas-KTU“ 37:30 „ASK-LSPA“

„Vilnius“ 33:32 „AZS AWF-Biala Podlaska“

„Jūrmalas sports“ 27:33 „Varsa-Stronglasas“

„Tapa-Kasipall“ 32:27 „Varsa-Stronglasas 2″

„AZS AWF-Biala Podlaska“ 31:33 „Ąžuolas-KTU“

„Vilnius“ 30:20 „ASK-LSPA“

„Jūrmalas sports“ 16:30 „Tapa-Kasipall“

3-ios dienos rezultatai:

„Varsa-Stronglasas 2″ 33:39 „ASK-LSPA“

„Jūrmalas sports“ 16:36 „AZS AWF-Biala Podlaska“

„Tapa-Kasipall“ 26:31 „Ąžuolas-KTU“

Polva Cup 2019 susirungė penkių šalių komandos – Lietuvos, Estijos, Latvijos, Baltarusijos ir Rusijos. Ekipos buvo suskirstytos į dvi grupes. VHC „Šviesos“ klubas susitiko su Põlva Serviti, BK-46 Karjaa ir SKA Minsk 2.

Pirmose rungtynėse vilniečiai susitiko su suomiais – BK-46 Karjaa. Nors pirmajame rungtynių kėlinyje vilniečiai sugebėjo mesti iššūkį suomiams, tačiau antrajame rungtynių kėlinyje „Šviesos“ žaidimas sustojo ir suomių klubas šventė pergalę rezultatu 30:19 (15:13).

Antrose rungtynėse Vilniaus VHC „Šviesa“ parodė visai kitą žaidimą ir šventė pergalę prieš „SKA Minsk 2″ 35:29(19:12). Trečiame susitikime vilniečiai davė gerą kovą šeimininkų komandai, kuri jau yra pasiruošusi rankinio sezonui ir šį savaitgalį žais Europos taurės varžybas. Šalies vicečempionai estams nusileido 23:31(13:19).

Savo grupėje „Šviesa“ užėmė III vietą ir paskutinę dieną kovojo dėl V-VI vietų su Siuntio IF rankininkais iš Suomijos. Pergalingai baigti turnyro nepavyko ir paskutinėse rungtynėse patirtas pralaimėjimas rezultatu 24:29 (11:15). Galutinėje įskaitoje Vilniaus klubas turnyre užėmė 6 vietą.

Polva Cup 2019 turnyro metu rezultatyviausiai vilniečių gretose žaidėkapitonas Valdas Drabavičius, kuris per visus mačus pelnė 30 įvarčių.


Rugpjūčio 17-18 dienomis Klaipėdos Pirmosios Melnragės paplūdimyje vyko LRF moterų ir vyrų paplūdimio rankinio čempionatas, kuriame dalyvavo 3 moterų ir 7 vyrų komandos.

Moterų grupėje varžėsi Klaipėdos „Viesulas“, Šiaulių HC“Salvė“ ir Telšių „Žemaitija“ (šia komandą sudarė Tauragės, Klaipėdos ir Kretingos rankininkės). Vyrų grupėje varžėsi „Dragūnas“ I, „Dragūnas“ II, „Memelis – CSC Telekom “ , „Saldainiukai“ iš Klaipėdos, Tauragės ir dvi Kaltinėnų komandos.

Moterų grupėje varžybos vyko dviejų ratų sistema, vyrai žaidė vieną ratą. Tarp moterų pajėgiausios buvo „Žemaitijos“ rankininkės, iškovojusios visas pergales. Antros liko Klaipėdos „Viesulo“, trečios Šiaulių HC „Salvė“ rankininkės. Vyrų grupėje čempionais tapo antroji Dragūno komanda, antra liko pirmoji „Dragūno“ komanda, trečiąją vietą užėmė Tauragės „Šiltaura – SC“ rankininkai.

Po čempionato varžybų vyriausiasis teisėjas džiaugėsi paplūdimio rankinio populiarumu, tačiau pastebėjo, jog žaidimo geografija kol kas dar per daug neišplitusi: „Šiais metais čempionate negalėjo dalyvauti Garliavos moterų ir Vainodės vyrų komandos, kurios jau daugelį metų yra nuolatiniai varžybų dalyviai.Lietuvoje paplūdimio rankinis vis populiarėja, merginų ir vaikinų rinktinės dalyvauja Europos paplūdimio rankinio čempionatuose, bet pagal įvykusio 2019 m. LRF čempionato dalyvavusių komandų geografiją galime teigti, kad paplūdimio rankinis suaugusiųjų tarpe žaidžiamas tik žemaitijoje. . Reikia tikėtis, kad gal būt kitais metais sulauksim komandų ir iš kitų Lietuvos kampelių.“